Łączenie i płeć

ODPOWIEDZ
maciek86914

Łączenie i płeć

Post autor: maciek86914 »

witam, mam 2 pytania. Mianowicie dostałem młodą świnkę i nie wiem czy to samiec czy samiczka a o tyle jest to ważne bo chcę kupić mu/jej kolegę/koleżankę. ma taki charakterystyczny Y jak samiczki ale nie jestem w 100% pewien a nie wiem jak dodac zdjęcie
A i jeszcze jedno, gdy kupię już drugą świnkę to od razu je ze sobą zapoznać czy najpierw przez klatkę?
maciek86914

Re: Łączenie i płeć

Post autor: maciek86914 »

boe22

Re: Łączenie i płeć

Post autor: boe22 »

uuu, prawie nic nie widać....
Ale na tym rozmazanym obrazie....o ile dobrze widzę- dziewucha(mimo wszystko przydałaby się wyraźniejsza fota).
Co do tego jak i jak szybko łączyć- kwestia gustu.
Ja przystępuję do rzeczy `od drzwi`.
No i może jednak adoptuj...jest tu wiele świnek, które potrzebują domu.
Na WPA ktoś jeszcze mógłby sprawdzić płeć i dać wiele dobrych rad co do łączenia.
lubię

Re: Łączenie i płeć

Post autor: lubię »

Na zdjęciu nie widać nawet, że to świnka morska ;) Pierwsze pytanie, po ostatnich wypadkach, ile waży świnka? Powinna minimum 300g, jeśli mnij, to znaczy, że powinna być jeszcze z mamą, a skoro nie jest, to wymaga specjalnej opieki. Co to ma do płci? U ok. cztero- pięciotygodniowego samca można już wyczuć os penis, u młodszego nie za bardzo i większa możliwość pomyłki. Stąd pytanie wagę.
maciek86914

Re: Łączenie i płeć

Post autor: maciek86914 »

Mam ją koło miesiąca i nie jest jakaś malutka, ledwo mieści się na dłoni. Ok dam lepsze zdjęcie jak będę miał możliwość
boe22

Re: Łączenie i płeć

Post autor: boe22 »

Jak się prawie nie mieści na dłoni, to taki maluszek ostateczny to nie jest.
Wiesz ile może mieć tak naprawdę? 2 miesiące? 3?
Majka745

Re: Łączenie i płeć

Post autor: Majka745 »

maciek86914, nie wiem czy już rozpoznałeś płeć swojej świnki, więc podam Ci linki do stron, które mogą Ci w tym pomóc; ;)
Tu jest wszystko opisane, ale bez zdjęć: http://www.forum.swinkimorskie.eu/SPSM/ ... Itemid=120
A tu masz opisy i zdjęcia (myślę, że to Ci bardziej pomoże):
http://www.swinka.vot.pl/jak_rozpoznac_plec.html
A jeżeli w dalszym ciągu masz z tym problem, to może lepiej wybrać się do weterynarza? Tylko jakiegoś zaufanego, bo im też zdarzają się wpadki. Raczej nie biorą za to kasy.
I jak byś napisał ile świnka ma (w sensie wiek), i może ile waży to byłoby łatwiej Ci pomóc.

A jeżeli myślisz o towarzystwie to ja też polecam adoptować, oczywiście zrobisz jak będziesz uważać, ale myślę, że adopcja jest lepsza niż wspieranie pseudohodowli, od których zoologii biorą zwierzęta. W ten sposób pomożesz jakiemuś zwierzaczkowi, a przy okazji dowiesz się jaki ono ma charakter - dzięki temu będziesz miał większe szanse na połączenie świnek, bez kłótni, bójek itd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie świnek morskich”