Dziwne "coś" na uszku świnki.

Moderator: Dzima

Kocham Prosiaki :)

Dziwne "coś" na uszku świnki.

Post autor: Kocham Prosiaki :) »

Witam. Na uszku mojego samczyka wyskoczyło dziwne "coś". Nie potrafię tego opisać, lecz weterynarz powiedział, że to brodawka(czy coś takiego). Jeśli będzie to rosło, trzeba to będzie wyciąć z takim kawałkiem uszka. Wiem, że weterynarza się nie podważa, ale wolałabym zapytać czy przypadkiem ktoś nie wie czegoś więcej i czy takie "wycinanie" będzie bezpieczne? Pozdrawiam, i bardzo proszę o pomoc.
boe22

Re: Dziwne "coś" na uszku świnki.

Post autor: boe22 »

Pytanie na ile Twój wet zna się na świnkach...różnie to bywa.
Jeżeli chcesz znać opinię, wklej fotki uszka, może wtedy ktoś się wypowie.
Kocham Prosiaki :)

Re: Dziwne "coś" na uszku świnki.

Post autor: Kocham Prosiaki :) »

Dopiero zaczynam na forum więc za bardzo nie wiem ja wrzucić zdjęcie(proszę, najwyżej o pomoc :) ). Coś tak myślę, że mój wet zbytnio nie zna się na świnkach, bo nie rozpoznał u mojego samczyka zatrzymania cekrotrofów i powiedział, że nie mam dawać mu sałaty lodowej. Próbuję namówić rodziców aby jechali ze mną do weta w Rybniku(Śląsk) którego nawet SPŚM poleca...
boe22

Re: Dziwne "coś" na uszku świnki.

Post autor: boe22 »

http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =17&t=2278


No cóż...bez dobrego weta faktycznie ciężko :(
Kocham Prosiaki :)

Re: Dziwne "coś" na uszku świnki.

Post autor: Kocham Prosiaki :) »

[img][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/bb5c2af66c36.jpg[/img][/img] Wygląda to tak...nie jest to AŻ tak czerwone jak widać(chyba widać) na zdjęciu. Po prostu urok lampy błysowej :)
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Dziwne "coś" na uszku świnki.

Post autor: kimera »

Przy zdjęciach z bliska trzeba aparat przestawić na Macro - taki kwiatuszek w menu, inaczej zdjęcie będzie nieostre, jak to.
Taki bąbelek to może być blizna po wcześniejszym ugryzieniu...
Kocham Prosiaki :)

Re: Dziwne "coś" na uszku świnki.

Post autor: Kocham Prosiaki :) »

kimera pisze:Przy zdjęciach z bliska trzeba aparat przestawić na Macro - taki kwiatuszek w menu, inaczej zdjęcie będzie nieostre, jak to.
Taki bąbelek to może być blizna po wcześniejszym ugryzieniu...
Widzisz, mój aparat był w tedy w naprawie i zdjęcie robiłam telefonem. Spróbuje zrobić jeszcze jedno wyraźniejsze aparatem od rodziców. Bardzo możliwe, że po ugryzieniu. Kubuś miał tak jakby pogryzione uszka i zgniecione łapki. Mógł być z jakiejś gorszej hodowli...
boe22

Re: Dziwne "coś" na uszku świnki.

Post autor: boe22 »

Ale mówiłaś, że przez 4 lata był sam?
To by wykluczało ropień od ugryzienia.
Kocham Prosiaki :)

Re: Dziwne "coś" na uszku świnki.

Post autor: Kocham Prosiaki :) »

Ja myślałam, że ugryzienia mogły być od rodzeństwa lub matki albo ojca...No ale po 4 latach...i wyskoczyło dopiero teraz...ja za bardzo nie wiem, dlatego poprosiłam o pomoc na tym forum.
boe22

Re: Dziwne "coś" na uszku świnki.

Post autor: boe22 »

To nie ropień po ugryzieniu. Byłby praktycznie natychmiast.
Chyba, że pojawił się z innego powodu. Może się czymś uszkodził?
Szukaj innego weta, który zamiast się drapoać po głowie, oceni od razu co się dzieje.
Trzymam :fingerscrossed: , radzę działać szybko.

Powiedz może rodzicom, że chcesz na święta dobrego weta dla świnki...powinno ich ruszyć serducho ;) .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowotwory, guzy, ropnie, kaszaki”