Inka, Lusia i Frugo - Lusia ma 5 lat!

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Inka, Lusia i Frugo

Post autor: sosnowa »

Nie widać zdjęć z ostatniego posta (może to i dobrze...), ale dziewcyno! ty masz niebywały talent fotograficzny. Modele też niebywałe :buzki:
Mam nadzieję, że się poprawi, bo takie przewlekłe choróbska są okropnie męczące, i dla chorej i dla Dużej.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Inka, Lusia i Frugo

Post autor: martuś »

sosnowa a teraz widać? Wrzucałam tak jak zawsze :think:
No niestety dziewczyny młodsze nie będą :idontknow: tak sobie uświadomiłam, że Lusia ma 3 lata a Inka prawie 4. Frugo latem skończy 9 :shock: Nie wiem kiedy ten czas przeleciał...
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Inka, Lusia i Frugo

Post autor: sosnowa »

To prawda. U nas Otonia ma już 4,5 roku, a przecież przed chwilą ją odbierałam taką malutką od Taty Mańki na Okęciu...
Góry zimą to była moja wielka miłość jeszcze w czasach panieńskich, jeździłam na ogół sama. Trasy proste, ale wspomnienia na całe życie. Nie mogłam się oderwać, pamiętam kiedyś ostatniego dnia pobytu (niedziela, ostatni dzień przed powrotem do pracy, czyli zerowy margines czasowy), pociąg miałam jakoś po południu dopiero, więc oczywiście jeszcze trzeba w góry. Wpadłam na pomysł małej przebieżki z Małej Łąki do Strążyskiej Ścieżką nad Reglami. Wyjątkowo piękna była pogoda, na Hali Małej Łąki zaczęłam pstrykać aparatem i się napawać, wyruszam spokojnie do Strążyskiej, ludzi masa, śniegu masa, zryty, patrzę, a tu godzina stanowczo niepokojąca. Włączyłam turbo dopalanie, wręcz na czworakach lecę przez tą kaszę pod górę (tam jest dosyć ostro pod górę przez moment), jakiś facet woła "A gdzie się pani tak spieszy?" a ja mu całkowicie poważnie "Na pociąg!" Kurtyna. (zdążyłam :102: )
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Inka, Lusia i Frugo

Post autor: martuś »

3 lata temu wieczorem odebrałam malutką Lusię :love: na początku cicha i wystraszona ale już po jednym dniu się rozkręciła i wniosła dużo radości w smutne życie Inki, która bardzo cierpiała po odejściu Nuteczki.
Lusieńko mam nadzieję, że jesteś u nas szczęśliwa k będziesz tak długo jak twoja poprzedniczka :buzki:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/e228de3575ea4aec

https://www.fotosik.pl/zdjecie/2d6a5720208e4c4d
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
Siula
Posty: 3998
Rejestracja: 26 kwie 2015, 21:21
Miejscowość: Tarnowo Podgóne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Inka, Lusia i Frugo

Post autor: Siula »

Lusiolek już z 3 latka u Ciebie :o ale ten czas leci. Niech będzie jak najdłużej :buzki:
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Inka, Lusia i Frugo

Post autor: martuś »

Meldujemy się po przerwie!
Ekipa (odpukać) zdrowa. Musieliśmy zmienić weta bo nasza dr Kasia jest w ciąży i od lutego już jej nie ma. Lusia cały czas miała problemy z luźnymi bobkami ale latem to był dramat. W brzuchu jej bulgotało, kupa wodnista ale samopoczucie i apetyt w świnkowej normie. Na usg brzydkie nerki ale takie ma już od dawna. Wyniki krwi idealne więc pomimo zatartej struktury nerki sobie radzą. Jednak nasza nowa dr zaleciła suplementację nefroherbem i zauważyłam, że od tego czasu zaczęły poprawiać się bobki. Na wizycie okazało się też, że Lusia ma powiększone węzły chłonne. Morfologia i biopsja nic nie wykazały niepokojącego więc się nie martwimy ale trzymamy rękę na pulsie i pilnujemy! Kontrola dopiero za pół roku.
Inka nic do przyczepienia, usg i krew dobre.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Inka się ukryła :lol:
Obrazek


Na początku września minęło 9 lat jak Frugo jest u nas :D Pomimo tego, że już 7 lat choruje to trzyma się dobrze. Ostatnio nawet trochę rzadziej ma ataki. Codzienne wyjazdy na łąkę obowiązkowe! :lol:
Obrazek

Obrazek
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Inka, Lusia i Frugo

Post autor: martuś »

W lipcu gościł u nas młody jerzyk. Przyniesiono go do mojej pracy, ponoć kot się nim bawił :roll: Po oględzinach okazało się, że nic mu zbytnio nie jest (ma tylko małego krwiaka na boku) i prawdopodobnie za szybko wypadł z gniazda. Po tygodniu karmienia robakami powrócił do swojego środowiska naturalnego :love: Cudowne uczucie patrzeć jak wraca do siebie dołącza do innych jerzyków :love:
Obrazek

Obrazek

https://www.youtube.com/shorts/ODXc4ZasXLM

Bielik
Obrazek

Trznadel
Obrazek

Obrazek

Odlatują :(
Obrazek

Obrazek

Raniuszek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Inka, Lusia i Frugo

Post autor: martuś »

Początkiem września wyskoczyłam na kilka dni w Tatry. Idąc rano samotnie przez las trochę uruchamiała się wyobraźnia i wszędzie nasłuchiwałam czy nie chodzą gdzieś miśki :lol:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Inka, Lusia i Frugo

Post autor: martuś »

Pochwaliłam Luśkę... Dzisiaj znowu rzadkie bobki :glowawmur: :glowawmur: :glowawmur:
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Inka, Lusia i Frugo

Post autor: porcella »

Trzymam za Luśkę.
Zdjęcia, jak zawsze fenomenalne :buzki:
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”