Świnka je tylko małe kawałki

Problemy z zębami, problemy z jedzeniem, problemy okulistyczne, problemy z uszami, problemy z nosem;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Nikodemcio

Świnka je tylko małe kawałki

Post autor: Nikodemcio »

Przeszukałam całe forum, ale nie znalazłam nic na ten temat.
Problem jest następujący. Świnka ostatnio miała ropnia w pyszczku, wszystko zaleczone, po kontroli u dwóch weterynarzy. Zęby nie są przerośnięte, nie ma śladu rany, ani blizny po niej. Niestety świnka mimo to je tylko miękkie rzeczy, z których może urwać sobie mały kawałek oraz drobne okruchy z siana i karmy. Płatki owsiane je chętnie, nawet te większe kawałki. Twardych rzeczy się nie rusza.
Dokarmiany strzykawka.
Jakieś pomysły?
Jutro idziemy do weterynarza coś dalej radzić, ale może w tym czasie ktoś coś podsunie?
Nikodemcio

Re: Świnka je tylko małe kawałki

Post autor: Nikodemcio »

ktokolwiek ? :sadness:
Awatar użytkownika
martu.ha
Posty: 1642
Rejestracja: 31 lip 2013, 14:32
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Świnka je tylko małe kawałki

Post autor: martu.ha »

Myślę, że warto wykonać aktualne rtg, być może ropień się odnawia lub jest drugi. Lub po prostu świnka odczuwa ból, może ma podrażnione podniebienie.
W jaki sposób był ten ropień leczony? Usunięty ząb czy tylko antybiotyki?
Nikodemcio

Re: Świnka je tylko małe kawałki

Post autor: Nikodemcio »

Antybiotyki. Właśnie wróciliśmy od weterynarza. Ropni nie ma śladu natomiast za zębami zrobiła sie jakby kieszeń z włosami (mamy świerzb) bo Kisa je zjadał. Wyczyścili mu to wszystko plus skrócili odrobinę wszystkie zęby. Znowu normalnie jemy. Jestem przeszczęsliwa.
odeta89

Re: Świnka je tylko małe kawałki

Post autor: odeta89 »

tylko miej na uwadze, że te kieszonki trzeba co jakiś czas oczyszczać.
Awatar użytkownika
martu.ha
Posty: 1642
Rejestracja: 31 lip 2013, 14:32
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Świnka je tylko małe kawałki

Post autor: martu.ha »

No i zęby trzeba będzie regularnie kontrolować. Tak, zapchane kieszonki są nieprzyjemne. Nic dziwnego, że nie chcial jeść. Dobrze, że już lepiej :ok:
Nikodemcio

Re: Świnka je tylko małe kawałki

Post autor: Nikodemcio »

A orientujecie się co ile takie kontrole? Czy jak coś zauwaze, czy ustalic sobie jakieś terminy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Twarzoczaszka”