Problemy po porodzie

Kamienie w nerkach, osad w pęcherzu, zapalenie pęcherza, kastracje i sterylizacje;

Moderator: Dzima

J.A.Kędzior

Problemy po porodzie

Post autor: J.A.Kędzior »

Hej, nasza Niunia urodzila wczoraj 4 maluchy... niestety wszystkie zmarly ; (swinka po porodzie wygladala ok jadla siano i ogorka , dzis rano wygladala osowiale.. nie pila, gdy sie ja dotykalo piszczala. Niepokój powodoje rowniez ze Niunia przechyla sie w jedna (lewa)strone. Co jest nie tak???!!!

Zabralam ja do weterynarza, usg nic zlego nie wykazalo, dostala antybiotyk oraz jakies nawodnienie z witaminami pod skore.
Do domu dostalam rowniez jakies probiotyki do rozpuszczenia w wodzie. Podalam jej z trudem przez strzykawke.
Mial ktos podobna sytuacjie?

Dodam ze Mala ma jakies 6/7 miesiecy i byl to jej pierwszy porod.
Maluchy przez caly okres ciazy skakaly w brzuszku a tu nagle taka tragedia; (
odeta89

Re: pomocy ; ((

Post autor: odeta89 »

U jakiego byłaś weterynarza? Nasza członkini poleca dr Joannę Zelik (Grudziądz przy ul.Konstytucji 3 maja 50).
Jeśli możesz wpakuj się do auta i udaj do Solca Kujawskiego do dr Kołodziejskiej-Sawerskiej, najlepiej uprzednio dzwoniąc.
Tu trzeba kogoś naprawdę dobrego. Jeśli się przechyla to może być nawet udar.
Świnkę trzeba skoniecznie dokarmiać jeśli nie je.
J.A.Kędzior

Re: pomocy ; ((

Post autor: J.A.Kędzior »

W grudziadzu przy ul. Kalinkowej.
Do solca kawal drogi ; (
Jutro rano mam isc na kontrole, jezeli sie nie poprawi pojade na konst.3 maja.
Zrobie wszystko zeby mala uratowac. Udar .?porod mogl go wywylac?
Jak myslicie da sie ja odratowac?
odeta89

Re: pomocy ; ((

Post autor: odeta89 »

Jeśli są takie objawy to nie czekaj do jutra z udaniem się na Konstytucji.
Najbardziej trzeba obawiać się toksemii po porodzie, być może rozpocząć antybiotykoterapie i sterydy.
Wiadomo dlaczego go maluszki umarły?
J.A.Kędzior

Re: pomocy ; ((

Post autor: J.A.Kędzior »

Pierwszy malec troche sie ruszal ale Niunia nie oczyszczala go z blony,reszta rodzila sie nie ruszajac sie. Przykry widok. Walczylismy o zycie maluchow ale nic nie dalo sie zrobic, wet.powiedziala ze mogly sie poddusic.
Czekam az chlopak wroci z pracy i pojedziemy. Tylkonnie znam nazwy antybiotyku ktory juz dostala
odeta89

Re: pomocy ; ((

Post autor: odeta89 »

Dobrze, pomyślmy. A łożysko urodziła? Cokolwiek dziś je? Siano, granulat? Bobczy, oddaje mocz?
J.A.Kędzior

Re: Problemy po porodzie

Post autor: J.A.Kędzior »

Przez 4 dni dostawala antybiotyk, kroplowki i witaminy.byla mala poprawa przez chwile zaczela jesc normalnie, nie ma juz przechylenia w jedna strone .
Zauwazylam ze mala nie chce jesc.. w czwartek bylismy ostatni raz na zastrzyku a od piatku ma rozwolnienie koloru zielonego podkreslam ze nic nie je.albo troszke tylko poskubie ogorka i nic wiecej. Dostala katar a dzis slachac jak kaszle,

Pojade z nia jeszcze raz do weterynarza mam nadzieje ze to nic powaznego.


Co do porodu to urodzila lozysko i troche jedno poskubala. Pani weterynarz powiedziala ze to moglo byc zatrucie ciazowe i dlatego male nie przezyly a z mama bylo ciezko.

Dam znac co i jak
odeta89

Re: Problemy po porodzie

Post autor: odeta89 »

trzeba przedłużyć antybiotyk, jeśli ma infekcję dróg oddechowych.
podczas dostawania antybiotyku dawałaś jej probiotyk? jeśli ma biegunkę trzeba odstawić wszystkie mokre pokarmy, zostawić na sianie, granulacie i wodzie. jeśli nie je, musisz ją dokarmiać strzykawką - zmiel granulat, dodaj wody i podawaj jej takie papki.
J.A.Kędzior

Re: Problemy po porodzie

Post autor: J.A.Kędzior »

Tak dostawala probiotyk, zaczelam rrobic jej papki z karmy , odstawie warzywa i owoce i wizyta u weterynarza.
odeta89

Re: Problemy po porodzie

Post autor: odeta89 »

dokarmianie średnio co 4 godziny.

:fingerscrossed:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ moczowo-płciowy”