PILNE!!! Zaniedbane Świnki w Zoologu!!!

Kwestie prawne dotyczące zwierząt

Moderator: Dzima

patrynia99

PILNE!!! Zaniedbane Świnki w Zoologu!!!

Post autor: patrynia99 »

Witam, byłam dziś w Galerii Rzeszów, a przy okazji zajrzałam do sklepu zoologicznego aby kupić moim chłopakom ziarna i sianko... I standardowo patrzyłam na świnki.... Już nie pierwszy raz widzę w tym samym sklepie jak świnki (samce) siedzą w klatce o wymiarach ok. 30 na 30 cm w trójkę a czasem nawet w czwórkę, oprócz tego siedzą na swoich odchodach (kupki tworzą ściółkę razem z paroma granulkami żwirku dla kotów...) A najgorsze jest to iż nie mają co JEŚĆ!!! :sadness: Miska leży wywrócona do góry nogami, jeden na wpół pełny pojnik... Nie ma paśnika na siano. Już tyle razy byłam w tym zoologu i to widziałam, że stwierdziłam NIE TEGO JUŻ ZA WIELE.... Podeszłam do sprzedawcy i mówię mu czy mógłby na karmić zwierzątka. Na to on zapytał mnie oburzony czy ja zawsze mam nad twarzą miskę i z niej ciągle jem.... I że dlatego świnki dostają jeść II razy dziennie... Powiedziałam mu że świnki potrzebują mieć jedzenie non-stop a nie dwa razy dziennie... I dodałam że z głodu jedzą stare kupy... Na to on powiedział że mają siano (chyba takie nie widzialne... :angry: ) i zapytał mnie czy one ich aby nie jedzą (miałam wrażenie że gościu na mnie się drze..) Odpowiedziałam tak że jedzą kupy, ale tylko świeże prosto z tyłeczka a nie stare z przed tygodnia... W tym momencie rozmowa się urwała... Wyszłam bo gdybym tam została to mogłyby polecieć wióry, a po za tym chyba zaczął wzywać ochronę... Jeśli chodzi o samiczki żyją w miarę normalnych warunkach duży wybieg, non-stop miska z jedzeniem oraz picie. Minusem jest to że żyją z dwoma królikami i także ściółka miesza się z odchodami (ale w przypadku dziewczyn, nie jest to bardzo widoczne ze względu na duży wybieg) PROSZĘ o POMOC :help: Ja sama nic nie wskóram, a po za tym jestem teraz chyba wrogiem nr. 1 Sklep znajduje się na terenie Rzeszowa. Jest to Galeria Rzeszów: Al. Piłsudskiego 44, 35-001 Sklep: LEOPARDUS (Poziom -1) Proszę :help: Wolontariuszy mieszkających na terenie Rzeszowa i okolic o interwencję...
Assia_B

Re: PILNE!!! Zaniedbane Świnki w Zoologu!!!

Post autor: Assia_B »

Leopardus... W Katowicach byłam w dwóch i w oba pozostawiają wiele do życzenia... :( Postanowiłam tam nie robić zakupów, wiem, że to może nic nie da, ale przynajmniej wiem, że nie wspomagam tej instytucji...
patrynia99

Re: PILNE!!! Zaniedbane Świnki w Zoologu!!!

Post autor: patrynia99 »

Też tak postanowiłam... Szkoda mi tylko zwierząt, a w szczególności świnek... :sadness:
Marcelina

Re: PILNE!!! Zaniedbane Świnki w Zoologu!!!

Post autor: Marcelina »

Biedne zwierzątka :/ Leoparsus w Legnicy jest całkiem ok (w porównaniu do większości znanych mi zoologów).
patrynia99

Re: PILNE!!! Zaniedbane Świnki w Zoologu!!!

Post autor: patrynia99 »

A w Rzeszowie najgorszy....
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: PILNE!!! Zaniedbane Świnki w Zoologu!!!

Post autor: Lilith88 »

Właśnie szukałam gdzie napisać o tym co wczoraj zobaczyłam.. Byłam w king crossie w Poznaniu. Odwiedziłam zoologiczny, żeby coś kupić moim chłopaka a mąż poszedł oglądać zwierzaki, wraca i mówi, że są świnki ale nie na sprzedaż to poszłam zobaczyć.. Świnki siedziały rozdzielone według płci podzielone 2+1 a nad nimi wielką kartka: Świnki nie na sprzedaż. Zaczęłam się zastanawiać o co chodzi.. Przyglądam się temu jednemu niby ok skacze je itp ale jak się obrócił patrzę, że jedyna nóżkę ma podkurczoną i jej nie używa.. Patrzę na te 2 obok a one siedzą totalnie osowiałe w niedużym odstępuje od siebie i wyglądają jakby miały zaraz paść.. Jedna siedziała z dziwnie poplątanymi łapkami nigdy nie widziałam tak siedzącej świnki..
Teraz sprawdziłam ze to właśnie leopardus jest.. Czy naprawdę nic z tym zrobić nie można?

Byłam też w kakadu w City Center i tam zwierzaki niby zadbane, kartki na szybach że pod stałą opieka weterynaryjna ale świnki z królikami trzymają..

Brak mi słów po wczorajszej wycieczce zakupowej..
Awatar użytkownika
sophiee
Posty: 98
Rejestracja: 01 wrz 2014, 13:29
Miejscowość: Poznań
Kontakt:

Re: PILNE!!! Zaniedbane Świnki w Zoologu!!!

Post autor: sophiee »

W Poznaniu więcej takich masakr, np. zoologiczny w M1, na Opieńskiego w pasażu przy TESCO, Beethoven (?) przy Parku Wilsona, a nawet ostatnio zoologiczny na Starołęce który kiedyś był bardzo fajny, zwierzątka miały czysto i wodę, ale właścicielka już tak często tam nie zagląda no i niestety kasjerzy w ogóle nie dbają o zwierzęta już, bo liczy się tylko kasa. :cry:
W kakadu trzymają razem świnki i króliki (niestety) ale po tej aferze parę lat temu nie jest aż tak tragicznie.
Felek<3

Re: PILNE!!! Zaniedbane Świnki w Zoologu!!!

Post autor: Felek<3 »

Byłam tam w grudniu i nic złego nie widziałam :idontknow: . Nawet chciałam kupić świnkę, bo były bardzo urocze :102: . Ale jeżeli będzie trzeba zrobić protest to pójde z tobą :lol: .
Lusia

Re: PILNE!!! Zaniedbane Świnki w Zoologu!!!

Post autor: Lusia »

Niestety ale zoologiczne mają krytyczne warunki . Według mnie w takich miejscach nie powinno być sprzedawane nic co oddycha. Kiedyś byłam w mieście i z przypadku weszłam do zoologicznego , pokręciłam się tam( oczywiście warunki były okropne gryzonie chyba miesiąc nie miały zmienianego podłoża ) nagle patrze a wchodzą panowie w mundurach , podchodzą do kasy i nagle słyszę "dzień dobry ochrona praw zwierząt" obejrzEli sklep i zaczęli mówić że mieli od kogoś wezwanie i oczywiście co jest nie tak. Potem kazali ściągnąć kierownika itd. Myślę że to jest jakaś myśl by zadzwonić do ochrony praw zwierząt i wszystko im powiedzieć a zrobią z nimi pożądek :D
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: PILNE!!! Zaniedbane Świnki w Zoologu!!!

Post autor: Lilith88 »

Ja zgłosiłam i nic nie zrobili. Dostałam odp. na maila że była kontrola i nie zauważono nieprawidłowość a zwierzęta w tym zoologicznym były skrajnie wyniszczone przez grzyba i pewnie nie tylko..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ochrona zwierząt - przepisy”