Koty

Dyskusje niekoniecznie o świnkach.

Moderatorzy: Panna Fiu Fiu, Dzima, kakazuma

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Piorunowa

Koty

Post autor: Piorunowa »

Równolegle z psim tematem zakładam także koci, a co ;)
No więc początkowe pytanie to samo - jakie to kiciaki moszczą się u was? :D
Majka745

Re: Koty

Post autor: Majka745 »

Ja od 10 lat posiadam kota - zwykłego dachowca uratowanego z ulicy. Jest to kotka, ma na imię Maja i świetnie dogaduje się z moimi prośkami, czasem nawet wchodzi im do klatki :D Mimo, że taka dorosła, to ciągle jej zabawy w głowie. ;)
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Koty

Post autor: martuś »

Nikt się nie chwali kotami?
Więc ja zacznę :szczerbaty:
Frugo - roczny kocurek uratowany z przytuliska, w którym w niewyjaśniony sposób "zginęła" jego mama i szóstka rodzeństwa. Udało się uratować Frugo i jego siostrę - przyjechali do gabinetu wet. z jeszcze jednym braciszkiem ale pomimo pomocy maluszek nas opuścił. Kociaki ważyły niecały kilogram, miały gorączkę 41 stopni i były bardzo zagłodzone...Siostra Frugi dość szybko znalazła dom natomiast Frugo tydzień spędził w gabinecie czekając aż ktoś go weźmie...Nie mogłam dłużej słuchać jego przeraźliwego miauczenia jak wychodziłam z pracy a mały musiał zostać sam. Więc wzięłam go do domu z myślą o DT ale dość szybko okazało się, że DT zamienił się w DS :szczerbaty: Frugo mentalnie jest świnką morską :lol: Podpatrzył zachowania u Nali i Nutki i ich naśladuje :lol:
Tak wyglądał jak do nas trafił
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nad morzem
Obrazek

Frugo nie wiedział, że na zimę trzeba zmienić futro więc na spacer chodził w sweterku :lol:
Obrazek

W odwiedzinach u świnek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Koty

Post autor: martuś »

Drugi kociak (mieszka u mojej babci) został uratowany przez moją mamę ;) Znalazła go dwa tygodnie temu w krzakach całego przemokniętego i zmarzniętego. Jak zobaczył moją mamę to wybiegł z krzaków cały się trzęsąc i miaucząc. Nie miała serca zostawić go na deszczu więc schowała do torby i przyniosła do domu :szczerbaty: Frugo nie spodobał się nowy domownik więc maluch trafił do babci (w listopadzie musieliśmy uspać jej 12-letnią kotkę). Maluszek dostał na imię Mruczek. Straszny z niego łobuz (Frugo jak był mały to był duuuużo grzeczniejszy :lol: ). Mruczek ma ok. 2,5 miesiąca.
Obrazek

Obrazek

Przyczajony tygrys :lol:
Obrazek

Takie ma kolorowe uszy :szczerbaty:
Obrazek



Czekamy na fotki i historie Waszych kociaków:D
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Piorunowa

Re: Koty

Post autor: Piorunowa »

Frugo ma ciekawe pręgowanie i czy mi się zdaje czy on ma coś w rodzaju malutkich frędzelków na końcówkach uszu? :P
Ja w przyszłym roku planuję kupić kotkę tonkijską :)
Majka745

Re: Koty

Post autor: Majka745 »

Słodkie kociaki. :love: Mruczek wygląda jak moja kotka, tyle że ona ma białe łapki i krawacik. ;) A jak chodzą na smyczy, bo widzę, że mają sesje ze spacerku?
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Koty

Post autor: martuś »

Tak - Frugo ma pędzelki na uszach :love: Dodatkowo wyróżnia się szczupłą budową (w sumie można powiedzieć, że jest chudy), długimi nogami i bardzo długim ogonem :szczerbaty: Frugo od małego był uczony chodzenia na smyczy - na początku miał obrożę (tą którą teraz ma Mruczek) a jak podrósł to dostał szelki odblaskowe :lol: Jak idzie w złą stronę to wystarczy, że delikatnie naprężę smycz a on już zawraca :szczerbaty: Mieszkamy w bloku więc Frugo zmuszony jest chodzenia na smyczy (w lesie i na łące pilnuje się nas ale nie odważyłabym się go tak puścić...). Mruczek natomiast docelowo będzie kotem "wolnochodzącym" ale od niedawna jest u babci i jeszcze nie wie gdzie może chodzić a gdzie nie tym bardziej, że sąsiedzi mają psy. Na razie zapoznajemy go z podwórkiem i ogrodem na smyczy 8-)
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Majka745

Re: Koty

Post autor: Majka745 »

Ja do mojej kotki też mam smycz, ale ona zdecydowanie woli jak noszę ją w torbie. ;)
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Koty

Post autor: Panna Fiu Fiu »

U mnie aktualnie przebywa 4 kocich panów :)
Wycofany i bojący się ludzi Tosza. :) 6 letni pan :)
Obrazek

Kochana kuleczka Boluś vel. Zoltar ok. 7 letni prawie bezzębny kocur.
Obrazek

Kiler, młody zbój z wiecznym katarem :) obecnie ok. 4 miesięczny kociak
Obrazek

I Bigby vel Bigos, mały rudy hultaj :) ok. 3 miesięczny kociak
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Koty

Post autor: martuś »

Kiler jakie ma cudowne umaszczenie :love: Panno Fiu Fiu jak starsze koty zareagowały na maluchy? Nie ganiają ich?
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze sprawy”