Koty

Dyskusje niekoniecznie o świnkach.

Moderatorzy: Panna Fiu Fiu, Dzima, kakazuma

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
odeta89

Re: Koty

Post autor: odeta89 »

Majka745 pisze:Ja nawet psa na smyczy nie prowadzę. Jakoś mi niewygodnie i psu pewnie też.
denerwuje mnie to. mam psa agresywnego w stosunku do innych - jeśli do niego podejdzie inny rzuca się i właśnie przez psy bez smyczy dochodzi do przykrych incydentów, bo sobie do niego pochodzą. trzeba mieć na uwadze, że są różne psy, a i obowiązek wyprowadzania na smyczy, jak również sprzątania.
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Koty

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Dokładnie zgadzam się z odetą. To trochę samolubne ze strony opiekunów wolnobiegających psów. Potem afera, że mój pies zaatakował. Zazwyczaj przechodzi gdy grożę, że wezwę straż miejską. ;-)
Jeszcze gdy opiekunowie zwracają uwagę na to, że jest z nimi pies to czasem wołają go gdy widzą mojego. Jednak czasami z kimś gadają, albo przez telefon a pies samowolkę uprawia...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9995
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Koty

Post autor: Dzima »

Jak wygląda kot zdominowany przez świnie?
:szczerbaty: Tak:
ObrazekObrazekObrazek
:laugh:
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Koty

Post autor: martuś »

Prawie jak mój Frugo :lol:
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9995
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Koty

Post autor: Dzima »

Ale twój Frugo czuje się świnką i mentalnie należy do stada 8-)
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Majka745

Re: Koty

Post autor: Majka745 »

odeta89 pisze:
Majka745 pisze:Ja nawet psa na smyczy nie prowadzę. Jakoś mi niewygodnie i psu pewnie też.
denerwuje mnie to. mam psa agresywnego w stosunku do innych - jeśli do niego podejdzie inny rzuca się i właśnie przez psy bez smyczy dochodzi do przykrych incydentów, bo sobie do niego pochodzą. trzeba mieć na uwadze, że są różne psy, a i obowiązek wyprowadzania na smyczy, jak również sprzątania.
odeta89 ,ale gapę zrobiłam, chodziło mi o obroże. Psa na smyczy prowadzam i też mnie denerwuje jak inne psy podbiegają do mojego, tym bardzie, że z nie wszystkimi się dogaduje.
P.S. Choć mogliście się domyślić, w końcu ostatnio była mowa o tym co jest lepsze; obroża czy szelki... ;)
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Koty

Post autor: martuś »

Mam pytanie odnośnie drapaka. Znalazłam w necie drapaki gdzie słupki owinięte są jakąś taśmą (teoretycznie jakaś super, ekstra wytrzymała :think: ). Mój Frugo ma drapak owinięty sznurkiem sizalowym i tak się zastanawiam co by było bardziej wytrzymałe - taśma czy sizal? :think: Podaję link do przykładowej aukcji http://olx.pl/oferta/drapak-dla-kota-z- ... f7dbc2e0f4
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
Chrumka
Moderator globalny
Posty: 2036
Rejestracja: 10 lip 2013, 7:56
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Praga Południe
Kontakt:

Re: Koty

Post autor: Chrumka »

Potrzebuję krytą kuwetę dla kotka. Chciałabym taką z otwieraną do góry przednią częścią, żebym nie musiała jej co chwilę rozpinać aby posprzątać zawartość. Kuweta ma stać w kuchni, lub na przedpokoju.
Chciałabym się Was więc poradzić w kilku sprawach:
Czy faktycznie filtry węglowe coś pomagają w niwelowaniu zapachów? Mam trzy-miesięcznego kocurka :-)
Doczytałam się że niektóre kuwety są ze złego plastiku i zaczepy szybko mogą popękać. Czy możecie mi jakąś polecić, którą sami przetestowaliście i jest dobra?
Nie chcę kupować małej kuwetki, tylko taką, aby miał ją na jakiś czas :-) i była dla niego wygodna-żeby wejście do kuwety tzn ta klapka dobrze się poruszała i nie utrudniała kotu życia ;) Mam nadzieję że uda mi się go jeszcze nauczyć aby z niej korzystał bo teraz ma zwykłą kuwetę, ale ja nie mam miejsca na nią w ubikacji bądź łazience...
Doradźcie proszę albo dajcie linka.
Awatar użytkownika
Mysz
Posty: 2072
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:20
Miejscowość: Mrągowo
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Koty

Post autor: Mysz »

Ja mam taką i jestem z niej zadowolona:
https://www.naszezoo.pl/pl_PL/p/Kuweta- ... -Clean/195
Co do filtrów,to Ci nie powiem czy one rzeczywiście coś dają.
Przekonałam się,że "zapaszek" z kuwety w dużej mierze zależy od tego jaką karmą karmimy kota;przy niektórych,to nawet filtr nie pomoże. ;)
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Koty

Post autor: Lilith88 »

Mój brat wrobił mnie w kotka.. Jego koleżance okociły się dwie kotki i każda ma po dwa maluchy jedna dwa czarne a druga dwa tygryski. Ponieważ mój mąż od dawna choruje na kota to się daliśmy namówić ale.. Ja się boję ze względu na świnki, nie chce im ograniczać swobody a mają jej dużo, bo prawie ciągle mają otwartą klatkę. Wiadomo, że nie zostawię świnek samych z kotem ale jak wybrać kota żeby była szansa, że się dogadają i nie zrobią sobie krzywdy? Jak jest z waszych obserwacji? Lepszy kot czy kotka? Czy jak kot jest bardzo żywy i bada wszystko łapką to będzie łowny? Czy jak jest łowny to na domowników (w sensie świnki) z którymi się wychowa też będzie chciał polować? Na co zwrócić uwagę? Może coś wam przychodzi do głowy? Wiem, że może być różnie z charakterkiem i nie wszystko da się przewidzieć ale chodzi mi tylko o zmniejszenie ewentualnego ryzyka wybrania kota który będzie polował na swoich współlokatorów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze sprawy”