Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
Bllluue

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: Bllluue »

Hej, mam pytanie dotyczące dawkowania sianka. Jak często? ;)
cappuccino

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: cappuccino »

24h/na dobę.
Wadera

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: Wadera »

Jest to najprostsze możliwe dawkowanie - cały czas ;) Świnka musi mieć stały dostęp do siana, podobnie jak do świeżej wody (o ile pije z poidełka/miseczki, są takie, które wodę czerpią jedynie z zieleniny).
sywka76

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: sywka76 »

Witam! Wczoraj adoptowaliśmy świniaczka. Poprzedni właściciele wogóle go nie karmili siankiem, nie wiem jak to możliwe. Moje pytanie, czy moge mu tak od razu podać sianko, czy nic mu nie będzie?
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: Lilith88 »

Musisz mu podać. Siano jest bardzo ważne i musi mieć do niego stały dostęp, na pewno nic mu nie będzie.
Awatar użytkownika
Robert B.
Posty: 79
Rejestracja: 12 lip 2013, 9:30
Miejscowość: Mazury Garbate
Lokalizacja: rbernatowicz@10g.pl
Kontakt:

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: Robert B. »

Zmiana karmy u zwierząt monodietetycznych powinna być przeprowadzana na przestrzeni tygodnia-dwóch, żeby układ trawienny miał czas się zaadoptować i wzbogacić swoje "życie wewnętrzne" ;) Chodzi tu o skład mikrobiologiczny flory jelitowej. Przejście na suchy pokarm jakim jest siano bywa dość łagodny - i zazwyczaj nie powoduje niepożądanych skutków ubocznych.
Zapraszam do oglądania zdjęć, kto za łapka w górę ;) http://www.facebook.com/mazurskiesianko
Z ofertą można się zapoznać - karmy: http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=40391057 sianko: http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=16950655
Awatar użytkownika
Pandorzaste
Posty: 419
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:54
Miejscowość: Kolbudy
Kontakt:

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: Pandorzaste »

Głupie pytanie - na ile starcza paczuszka 5 kg sianka dla dwóch małych świnek? Pół miesiąca czy jeszcze mniej?
Moreni

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: Moreni »

Hm, moim dwóm już całkiem dużym wystarczyłaby na jakieś dwa miesiące około.;) Pod warunkiem, że dajesz tylko do jedzenia, a nie na przykład na dno klatki.
Kosmus

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: Kosmus »

Jak ostatnio zamówiliśmy 10kg od Pana Roberta, to starczyło na prawie pół roku :D
Ale nasze Świnki jadły dużo karmy i kupowaliśmy do tego jeszcze sianko miętowe lub takie z melisą.
Wszystko zależy od tego jak bardzo Twoje zwierzaki są żarłoczne ;) bo nasze zdecydowanie bardziej wolą świeże rzeczy (ogórek, seler naciowy, papryka)
meiss

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: meiss »

Mam pytanie, a nie wiem gdzie je zadać, a jest w temacie około siankowym.
zakupiłam paczke sianka i zauwazylam w nim źdźbła słomy, swinki akurat ich nie jedzą. Gdy wczoraj dosypywalam to wydawało mi się, że wpadł do klatki spory kawałektej słomy, nie przyjrzalam sie dokladnie i dziś przy świetle dziennym zobaczylam, że to łodyga trzciny... w połowie objedzona już. Czy nie zaszkodzi im?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”