Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: Monalisa »

Dzięki za info Magda. To faktycznie w miarę się opłaca. Ja co prawda kupuję 800 g za 4,10 zł, ale to prawie podobnie (wliczając przesyłkę) a jakość pewnie 100 razy lepsza.
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Hahnoto

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: Hahnoto »

Ostatnio rozpieściłam moje prosiaki, nakupowałam smakowych sianek, więc teraz Księżniczki nie chcą ruszyć zwykłego :shock:
Dobrze, że robiłam na necie zakupy dla psów to wzięłam przy okazji węgrowskie, które uwielbiają :D W stacjonarnym zoologicznym niestety takich dobroci nie ma :?
jelonek

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: jelonek »

Ja kupuję "Jaśkowe sianko", wersję z ziołami i warzywami. Puszek je uwielbia. Sianko jest pachnące i bardzo ładne. Za oba opakowania dałam 8 zł :)

Obrazek
Hahnoto

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: Hahnoto »

Moje świnie mają jeszcze w zapasach sianko z ziołami, ale z Zuzali i też jest super, ten zapach... :D
Za to już nigdy nie kupię sianka z Certech. Twarde to takie i kłujące, że wyjmując je z opakowania można się pokaleczyć :roll:
Dropsio

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: Dropsio »

Ja właśnie muszę zamówić, bo nie kupię w zoologu za nic (u ans jest tylko takie najzwyklejsze, raz trafiłam na takie, żeby pachniało jak siano, a tak to zawsze dymem zalatuje :P ). Teraz Mordka kończy Podkarpackie, kupione w Magnolii we Wrocku (leopardus). Nawet dobre, ale ja miałam trochę do wybierania (staram się wybierać rośliny, których nie znam, zwłaszcza te szalejowate... No i własnie miałam trochę do przebierania. Niby po 3 tygodniach od ususzenia rośliny trujące przestają być toksyczne (przynajmniej tak słyszałam), ale ostrożności nigdy dosyć.
Polecicie jakieś? Tylko nie z HP, bo raz miałam i nie było dosuszone. Dodam, że świń mega wybredny :roll:
Świniomaniaczka

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: Świniomaniaczka »

Polecam sianko od p. Roberta. Tanie i smaczne :D .
Dropsio

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: Dropsio »

No właśnie muszę większą ilość zamówić, bo u nas siano jest pochłaniane w zastraszającym tempie, tak więc najbardziej odpowiada mi opak. 1 lub 2 kg, nie więcej.
kasiula2612

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: kasiula2612 »

A macie jakąś opinię na temat tego sprzedawcy i sianka:
http://allegro.pl/bio-eko-siano-duza-pa ... 48658.html
Lete

Wiesen cobs dla świniaczków

Post autor: Lete »

Jak w temacie: czy ktoś z was miał okazję podawać to siano swoim prosiaczkom?
Link do strony producenta: http://www.marstall.pl/sklep/wiesen-cobs,p,37,3,.html
Czy świniaczki chętnie je jadły?
Awatar użytkownika
EstaToJa
Posty: 10
Rejestracja: 19 sty 2014, 12:51
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: EstaToJa »

Takie pytanko,

Sianko prosto z wsi jest dobre dla prosiaka?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”