Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

kasiek7

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: kasiek7 »

Ja ostatnio dostałam w prezencie ( a w zasadzie moje świnki) całą bele siana od sąsiada. Prosiaki je uwielbiają, wcinają 100 razy szybciej niż takie sklepowe. Mialam co prawda obawy co do jakiś nieporządanych roślin, zanieczyszczeń itp, ale okazało sie że jest super :)
kasiek7

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: kasiek7 »

Naszło mnie nowe pytanie... czy siano można zastąpić trawą? W sensie jeśli ktoś ma alergię na siano (a świnek nie odda nigdy nigdy) to czy poradzą sobie bez niego?
mamajasia30

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: mamajasia30 »

to teraz ja się podzielę moimi spostrzeżeniami w sprawie sianka:
kupiłam sianko Vitakraftu zaraz przy pierwszych zakupach i mam do dzisiaj :shock: nawet się dziwiłam, że sianko niby świnki powinny wcinać a u Szarlotty bez szału to jedzenie.
Przy okazji zakupów kiedy miała do nas trafić Bezunia kupiłam sianko Zozuli z miętą i przeżyłam szok, takiego zajadania się sianem to Szarlotta nie pokazała nigdy. To VItakraftu ma zupełnie inna strukturę, to wygląda raczej jak taka dosyć drobna trawa, nawet dosyć się pyli... a to zozuli to wyraziste pędy, listki i inne takie ale długie i nie takie zmielone.
Może to akurat taki sort był ale juz nie zaryzykuje zakupem tego siana, w pudełku jest jeszcze zambrowskie (o ile pamietam nazwe) ciekawe czy to im zasmakuje :)

ozcywiście Zuzala ;) nie Zozula heheh
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: Monalisa »

U mnie ostatnio jest Vitapol, bo się bardzo poprawił, całkiem ok jest. Zuzala też lubiły, ale to w necie tylko jest. Zamawiałam jak zamawiałam wszystko w Videozoo (na wsi mieszkając). Teraz nie muszę bo mam sklep na osiedlu gdzie jest też karma Cavia Nature np. i nawet sianko Versalelaga i smakowe sianka Herbal Pets. Żwirek tylko zamawiam na Allegro (3 razy tańszy niż w sklepie a świetny i lasem pachnie - Kartotex).

Wracając do sianka, to Versalelaga nie do końca pasowało, a mi wcale. Sieczka posiekana i otem to lata wszędzie i włazi miedzy żwirek, masakra. A drogie że hej! Sianka herbal pets niby lubiły ale bez szału ale musiałam wycofać, jak Choco też rumianek oczy podrażnił.

Nie wiedziałam że Vitacraft ma sianko też.
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Asia909

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: Asia909 »

Ja aktualnie kupuje sianko Pepe i jestem zadowolona :) jest bardzo tanie bo paczka tylko 1,69 zl
Awatar użytkownika
justynuszek
Posty: 1678
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:41
Miejscowość: Sosnowiec
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: justynuszek »

Moi się zajadają siankiem od p. Roberta. Cienkie, zielone, pachnące i ma mnóstwo listków i ziółek.
Obrazek Obrazek
zamówienia kalendarzy i gadżetów SPŚM: zamowienia@forum.swinkimorskie.eu
mamajasia30

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: mamajasia30 »

a od Pana Roberta w większych ilościach się zamawia? czy to jakieś małe paczki? bo mam ograniczoną powierzchnię przechowywania rzeczy w mieszkaniu ;)
twojawiernafanka

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: twojawiernafanka »

Najmniejsze chyba 5 kg
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: Monalisa »

twojawiernafanka pisze:Najmniejsze chyba 5 kg
To jeszcze nie tak źle. Ale ile za takie 5 kg?

No tak tylko pewnie 15, lub 20 za przesyłkę? Kiedyś gdzieś na Allegro widziałam to sianko i coś mi nie grało, chyba albo za duże ilości albo all together za drogo (sianko + przesyłka).
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Mmagda

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: Mmagda »

5 kg sianka od pana Roberta kosztuje 13,50 zł plus przesyłka.
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=16950655
Te 5 kg jest to wiązanka o wymiarach ok. 50x30x20 cm więc nie jest za duża. Ja zamówiłam 10 kg i dostałam dwie takie wiązanki w jednym worku. Dodatkowo dostałam gratisowe gałązki ( 2 rodzaje ). Na jedne gałązki ( takie jasne, nie wiem jakie to :? ) moje chłopaki rzuciły się z wielkim apetytem :D
Wcześniej kupowałam takie sklepowe siano 12 - 15 l za ok 2 - 2,50 zł. Te 12 - 15 l waży ok 300 g ( ważyłam na wadze kuchennej ). Więc za 3 kg tego sklepowego sianka musiałabym zapłacić 20 - 25 zł. Za 10 kg siana od pana Roberta płacę 25 zł. Przesyłka wynosi 19 zł więc rachunek prosty - i tak się opłaca :D
Było już wiele pochwał odnośnie sianka pana Roberta i ja też chcę dorzucić swoje wielkie zadowolenie :) Sianko świeżutkie, zieloniutkie i pachnące. Rewelacja!
Polecam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”