Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

kasia1

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: kasia1 »

w jednej książce o świnkach morskich czytałam że sianko dla świnki można kupować u rolników całe rolki tego sianka czy jak to się nazywa. Nie wiem co o tym myślieć, a jak wasza opinia :?:
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: kimera »

Można, tylko musisz się upewnić, że siano jest wysokiej jakości, tzn. najlepiej, jeśli gospodarstwo ma certyfikat ekologiczny. Wiele osób z tego forum kupuje właśnie takie siano u producenta, który tu na forum podpisuje się pan Robert. Siano jest tanie i dobre. Przysyłane jest w wielkich workach, do których mieści się jedna lub dwie kostki siana (10-20 kg).
kasia1

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: kasia1 »

ja osobiście dostaję siano od sąsiada który ma hodowlę szynszyli na wsi i kupił kiedy bardzo duzo siana od rolników i teraz mi daje dal mojej świnki po kilka worków tego sianka, więc mam za darmo. to sianki które dostaję jest zawsze zieloniutkie :szczerbaty:
Emilka

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: Emilka »

Witam, mam taką sprawę śmieszną, przypadkiem okazało się, że mój prosiek oszalał na punkcie bazylii ale takiej suszonej do przyprawiania potraw, zastanawiam się czy mogę mu trochę jej dać, jutro mu kupie świeżą ale jakby wolał suszoną to taka może być?
A stało się to tak, że mój tż dzwonił ze sklepu jakie przyprawy kupić a że mój telefon był podłączony do ładowarki przyniosłam z kuchni przyprawy i przeglądałam na podłodze czego mi brakuje (mam torebki poukładane w pudełku), Łapek przybiegł i wytargał torebkę z bazylią, wyciągnął ją normalnie nie mogłam uwierzyć i próbował się do niej dostać haha taka mądra moja świnka :D co krok mnie zaskakuje
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: kimera »

Oczywiście, że możesz mu dać bazylię suszoną. Można też kupić w spożywczym natkę pietruszki suszoną i buraczki. Wszystko to się nadaje.
Emilka

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: Emilka »

Dziękuje za odpowiedź, zaraz mu nasypie :-)
LidkaK

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: LidkaK »

kimera pisze:Można, tylko musisz się upewnić, że siano jest wysokiej jakości, tzn. najlepiej, jeśli gospodarstwo ma certyfikat ekologiczny. Wiele osób z tego forum kupuje właśnie takie siano u producenta, który tu na forum podpisuje się pan Robert. Siano jest tanie i dobre. Przysyłane jest w wielkich workach, do których mieści się jedna lub dwie kostki siana (10-20 kg).
Ja ostatnio kupiłam za pośrednictwem Allegro 10 kg sianka od pana Roberta i moim świnkom bardzo a to bardzo smakuje :) Sianko jest bardzo dobrej jakości. Na początku obawiałam się, że 10 kg dla dwóch świnek to stanowczo za dużo ale świnki szybko rozwiały moje wątpliwości, bo sianko znika w mgnieniu oka :D Jak przeliczałam sobie cenę (brałam pod uwagę także koszty przesyłki) to nie wychodzi mnie to wcale drożej niż siano kupowane w zoologiku :) Do tego nie muszę co tydzień biegać do sklepu zoologicznego po nowy zapas. No i mam pewność, że daję moim dziewczynom to co najlepsze.
Assia_B

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: Assia_B »

Kupiłam w weekend sianko, tej samej firmy co wcześniej i wcześniej... a ma zupełnie inną strukturę i Pieszczoch nie chce go jeść :( A myślałam, że sianko to sianko...
Sensibles

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: Sensibles »

Pewnie, że nie. Niektóre mają grubsze, niektóre cieńsze źdźbła. Niektóre sztywniejsze - inne - bardziej miękkie. Jak kupujesz sianko to porównaj sobie je z innymi w sklepie, wtedy prościej zauważyć różnicę i rozpoznać to najlepsze :)
Assia_B

Re: Siano, czyli podstawa żywienia świnki morskiej

Post autor: Assia_B »

Teraz już widzę różnicę, ale wcześniej nie zwróciłam uwagi, bo myślałam, że skoro kupuję to co zwykle, to będzie jak zwykle :) Trudno :) Kupię nowe, żeby Pieszczoch miał co jeść :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”