Czego świnki nie powinny jeść? A co mogą w małych ilościach?

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
Prudencja

Re: Czego świnki nie powinny jeść? A co mogą w małych ilości

Post autor: Prudencja »

cześć,

Byłam gdzieś w jakimś zoo gdzie mieli świny i widziałam tam, że karmili je obierkami z ziemniaków i skórkami z bananów. Banany wypróbowałam (tylko skórkę, chociaż powinnam to myć.., teraz już będę) podobnie jak same skóry z arbuza (owoców nie daję). Ale te ziemniaki jakoś mnie tak zastanowiły, ostatecznie świnki nie wykopują i nie znają tego warzywa no i tak tutaj znalazłam, ze faktycznie tego nie powinny jeść.
Natomiast co z tą skórką z banana (jedzą ją turbo chętnie, samego owoca nie daje z uwagi na dużą ilość cukru)?
Macie jakieś doświadczenia?
Od przyszłego sezonu świnki przeprowadzają się do ogrodu, praktycznie na stałe, jak to ma miejsce w ogrodach zoologicznych, więc zdecydowanie łatwiej będzie zapewnić im wysokotrawiatsy pokarm :)
limonkowy
Posty: 20
Rejestracja: 10 lis 2020, 14:22
Miejscowość: Kraków

Re: Czego świnki nie powinny jeść? A co mogą w małych ilości

Post autor: limonkowy »

Serio skórka od banana? :o Nigdy moim nie dawałem i trochę się boję. Czy ktoś z Was jeszcze tak robi? Bo w sumie często jem banany i jak świnki mogą jeść skórę, to zaczynam się zastanawiać. 8-)

_____________________
tu w Warszawie zrobisz licówki
Ostatnio zmieniony 08 sty 2021, 13:04 przez limonkowy, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Czego świnki nie powinny jeść? A co mogą w małych ilości

Post autor: porcella »

Prudencja pisze:cześć,

Byłam gdzieś w jakimś zoo gdzie mieli świny i widziałam tam, że karmili je obierkami z ziemniaków i skórkami z bananów. Banany wypróbowałam (tylko skórkę, chociaż powinnam to myć.., teraz już będę) podobnie jak same skóry z arbuza (owoców nie daję). Ale te ziemniaki jakoś mnie tak zastanowiły, ostatecznie świnki nie wykopują i nie znają tego warzywa no i tak tutaj znalazłam, ze faktycznie tego nie powinny jeść.
Natomiast co z tą skórką z banana (jedzą ją turbo chętnie, samego owoca nie daje z uwagi na dużą ilość cukru)?
Macie jakieś doświadczenia?
Od przyszłego sezonu świnki przeprowadzają się do ogrodu, praktycznie na stałe, jak to ma miejsce w ogrodach zoologicznych, więc zdecydowanie łatwiej będzie zapewnić im wysokotrawiatsy pokarm :)
To jakieś potworne brednie!
Tak karmione są zwierzęta w pseudohodowlach, tam, gdzie nikomu na nich nie zależy.
Ziemniaki są wysokoskrobiowe i nie wolno nimi karmić świnek.
Skórki od bananów są nasycone chemikaliami.
Litości.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”