Pielęgnacja pogryzionej świnki

Badania, lekarstwa, rany, operacje i opieka pooperacyjna;

Moderator: Dzima

Snajperka

Re: Czym odkazić ranę świnki po ugryzieniu przez drugą?

Post autor: Snajperka »

U mnie w apteczce jest zawsze oktanisept. Na rany psów, moje, gryzoni... Sprawdza się rewelacyjnie.
odeta89

Re: Czym odkazić ranę świnki po ugryzieniu przez drugą?

Post autor: odeta89 »

najlepiej działa Octenisept.
woda utleniona w przypadku bardzo zabrudzonych ran i szczypie mocno, nie pobudza procesu gojenia, a przez wytworzenie piany może zaburzyć. można płukać delikatnie np. bardzo jasnoróżowym roztworem nadmanganianu potasu (kalia), która pobudza ziarninowanie.
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czym odkazić ranę świnki po ugryzieniu przez drugą?

Post autor: Lilith88 »

Polałam wodą utlenioną mimo, że byłam przekonana, że to zły pomysł jednak posłuchałam osób lepiej doświadczonych i uważam dalej, że to nie był dobry pomysł. Woda utleniona wypala i tak też się stało, skóra zrobiła się biała, popalona czyli martwa.. (wiecie, że w niektórych krajach nie da się kupić wody utlenionej? a w Polsce przepisy BHP zakazują trzymania jej w apteczkach w miejscach publicznych), po nocy rana wciąż była mokra, wcale się nie chciała zasklepić. Posmarowałam maścią Rivel tak jak radziła Kimera i faktycznie dopiero wtedy pomogło, rana przy następnym oglądaniu prosiaka była w końcu zaschnięta.

Wczoraj byłam z Tasmanem u weterynarza powiedział, że pięknie zadziałałam i rana wygląda super, na wszelki wypadek podał dwa zastrzyki, penicylinę, miałam obiekcję i zrobiłam wielkie oczy, przecież penicylina jest ponoć zabójcza dla prosiaków(!) ale wytłumaczył, że jest to znikoma dawka i też po to drugi zastrzyk ze sterydu i że chodzi o wywołanie jakiegoś wstrząsu i jeden się podaje podskórnie a drugi domięśniowo. Totalnie się nie znam i posłuchałam faceta, na szczęście miał specjalizację ze zwierząt egzotycznych, więc uznałam go za godnego zaufania i nawet hodował świnki morskie (niestety na pokarm dla swoich węży ale jednak wiedzę musiał mieć tak czy inaczej), Tasiek był lekko przymulony po bójce a po zastrzykach zdecydowanie ożył.
lubię

Re: Czym odkazić ranę świnki po ugryzieniu przez drugą?

Post autor: lubię »

O co chodzi z tymi zastrzykami i szokiem to nie wiem, dziwne to jakieś, ale się nie znam. U mnie weci nie dają zastrzyków przy ranach, przy ropniach tylko przeciwbólowe. Ropnie się regularnie płucze, rany przemywa i jest ok. Po zranieniu zawsze masz jakieś martwe fragmenty skóry, w końcu została uszkodzona - czyste zasychają i odpadają, brudne są mokre i się paprzą. Ogólnie nie wygląda mi ten opis na coś dramatycznego czy dziwnego :think:
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Czym odkazić ranę świnki po ugryzieniu przez drugą?

Post autor: porcella »

Może wet na wszelki wypadek walnął z grubej rury?
Penicylina w zastrzykach ostatnio się zdarza, miałam na hoteliku świnke po zabiegu stomatologicznym, która dostawała chyba trzy dawki w sumie, co pięc dni chyba.
Sama raczej uzywam octeniseptu i rivanolu. A przy kaszaku wręcz jodyny - bo ma szybko zaschnąć.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czym odkazić ranę świnki po ugryzieniu przez drugą?

Post autor: Lilith88 »

Tak to było na wszelki wypadek. Ja nie widziałam potrzeby, rana była już ładna, sam to przyznał ale co się będę ze specjalistą kłócić :idontknow: Za wizytę zapłaciłam szokująco mało wiec też nie miało to na celu podbicia rachunku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chirurgia i podstawowa opieka zdrowotna”