Świnka skoczyła z wysokości 20 cm

Złamania, stłuczenia, problemy mięśniowe, mniejsza ruchliwość;

Moderator: Dzima

sirQuendi

Re: Świnka skoczyła z wysokości 20 cm

Post autor: sirQuendi »

Luśka trafiła rano na ostry dyżur do weta w moim mieście. Pani weterynarz po telefonie od razu kazała przyjechać.
Po prześwietleniu, Masakra :shock: wielokrotne złamanie z przemieszczeniem. Kość pęknięta w trzech miejscach i noga wyłamana ze stawu. Wet powiedziała, że staw to nie problem bo by się zrosło po usztywnieniu po około dwóch tygodniach. Ale to złamanie nie do złożenia. Mogła by spróbować na śruby albo raczej igły ale świnka z bólu pewnie by sobie łapkę odgryzła. Pozostaje amputacja albo uśpienie.
Na razie prosiak dostał zastrzyk przeciwbólowy i jest ok. Ma założoną opaskę żeby nie uszkodziła sobie bardziej. No i muszę podjąć decyzje do jutra czy ciąć :świnka2: czy uśpić. A i pani wet dodała, ze nie wie czy mała przeżyje operacje. Nie wiem co zrobić.
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13489
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Świnka skoczyła z wysokości 20 cm

Post autor: pucka69 »

Skonsultować się z wetem, specjalistą od gryzoni z większego miasta?
Obrazek
sirQuendi

Re: Świnka skoczyła z wysokości 20 cm

Post autor: sirQuendi »

Ta u której byłem ma specjalizacje z gryzoni egzotycznych. Ale pytałem już znajomej z Wrocka jej sąsiadka jest weterynarzem. Powiedziała, że świnka powinna sobie bez problemu poradzić na trzech łapkach o ile przeżyje operacje :(

Tak w ogóle czy ktoś się orientuje ile kosztuje zabieg amputacji??
Wet za zdjęcie rtg z wydrukiem i wgraniem na cd + zastrzyk + opatrunek usztywniający, no i wizyta wzięła 75zl.
Na obecny czas to trochę dużo dla mnie, no ale dziś niedziela a Luśka cierpiała. Więc mus to mus.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2015, 12:08 przez sirQuendi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Świnka skoczyła z wysokości 20 cm

Post autor: martuś »

Ja bym nie usypiała świnki. Jeśli masz możliwość dowieźć świnkę do Wrocławia to tam masz lepszych wetów i lepsze możliwości ratowania nóżki. Tutaj masz polecanych weterynarzy http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewforum.php?f=32 . Napisz do osób z Wrocławia i dowiedz się kogo najbardziej polecają.
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
sirQuendi

Re: Świnka skoczyła z wysokości 20 cm

Post autor: sirQuendi »

Kolega z Leszna polecił mi wet w moim mieście.
Tak się składa, że właśnie u niej byłem :)
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2015, 16:09 przez sirQuendi, łącznie zmieniany 1 raz.
sirQuendi

Re: Świnka skoczyła z wysokości 20 cm

Post autor: sirQuendi »

Obrazek
Tu mam rtg Luśki, może ktoś mi podpowie co zrobić. Bo czeka ją chyba amputacja wysoka.
Wysłałem fote i opis do innego weta ale zero odzewu.

Luśka od ponad 2 godzin nic nie je i nie pije :(
Co się dzieje? Czy tak może reagować po zastrzyku przeciwbólowym?
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Świnka skoczyła z wysokości 20 cm

Post autor: joanna ch »

nie znam się więc dam tylko taką radę - wejdź na fejsa, na grupę zakochani w świnkach morskich - tam teraz chyba więcej osób siedzi i więcej zauważy niż tutaj (a są tam osoby kompetentne w tym wiele z tego forum)
sirQuendi

Re: Świnka skoczyła z wysokości 20 cm

Post autor: sirQuendi »

Nie mam konta na fejsie
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Świnka skoczyła z wysokości 20 cm

Post autor: martuś »

O matko ale się połamała :o I pomyśleć, że to nie była "duża" wysokość bo niektóre świnki skaczą na 30cm...Dzisiaj może żaden wet nie odpisać - jest niedziela więc mają wolne. Po zastrzyku przeciwbólowym nie powinna przestać jeść...Podejrzewam, że zdjęcia było robione pod narkozą/ogłupiaczem? Generalnie powinieneś ją dokarmiać ale nie mam pojęcia jak to "technicznie" będzie wyglądało żeby nie przysporzyć jej więcej bólu...
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Świnka skoczyła z wysokości 20 cm

Post autor: joanna ch »

wrzuciłam na grupę, może ktoś to przeczyta...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ruchowy”