Pojawienie się białej plamki na oku: zaćma ?

Problemy z zębami, problemy z jedzeniem, problemy okulistyczne, problemy z uszami, problemy z nosem;

Moderator: Dzima

Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Pojawienie się białej plamki na oku: zaćma ?

Post autor: porcella »

Na odpryskowiaki trzeba uwazac o tyle, że moze sie zdarzyc cos takiego, jak u Pontusa ostatnio - cos mikroskopijnego się od niego odszczepi, zatka kanalik oczny i może być atak jaskry. Trzeba uważać, czy oko z odpryskowiakiem nie powieksza sie nagle - wtedy natychmiast trzeba leczyć, bo to bardzo bolesne i niszczy oko.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Pojawienie się białej plamki na oku: zaćma ?

Post autor: joanna ch »

porcella - dzięki serdecznie za info, nie miałam o tym pojęcia - będę uważać na świniaka :) W sumie wtedy u weta byliśmy zajęci świniowymi operacjami, dlatego pewnie nikt o tym nie wspomniał.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Pojawienie się białej plamki na oku: zaćma ?

Post autor: porcella »

Taka mądra to ja nie jestem sama z siebie, tylko dlatego, że Pontus ma zaćmę od zawsze, a Tola, którą pożegnaliśmy w styczniu, miala wszystkie możliwe oczne choroby (jaskra, zaćma, odpryskowiak, zwichnięcie soczewki), więc z dr Łobaczewską okulistką jestem w częstym kontakcie. I ten atak jaskry to jest charakterystyczny, bo oko takie sie robi wysadzone nagle i nawet jest twarde i sprężyste, co się daje zauważyć bez uzycia miernika. Dr Oliwia wszystko zawsze szczegółowo tłumaczy. :-)
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Tola

Re: Pojawienie się białej plamki na oku: zaćma ?

Post autor: Tola »

Józiu :o czytam: pożegnaliśmy Tolę.. i pierwszy odruch, mnie ? Nie.. moją Tolę ? Nie, to tylko zbieg imion..bo i czas odejścia mojej był podobny ..
Co do problemów z oczami to mojej Krysi rośnie rzęsa w kąciku oka od wewnątrz i bywa, że zapcha się jej kanalik łzowy/włosowy.. i sączy się z oka, wówczas przemywam borasolem. I tak co jakiś czas, jedyne rozwiązanie to usunięcie tego /lub wymrożenie/..nie chcę ryzykować usypiania nie dla ratowania życia, wystarczy że Krakersa ,,uśpiłam" aby mógł być z dziewczynami, co udało się :) Wady pochodzące z wewnątrz ciała ryzykowne jest leczyć bo to = operacja , jedynie takie drobiazgi jak niektóre mechaniczne uszkodzenia :odpryskowe od siana itp zapalenie spojówki, zakażenie czyli leczenie a nie ingerencja skalpelem tudzież podobnym.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Pojawienie się białej plamki na oku: zaćma ?

Post autor: porcella »

Oj, Tola moja odeszła 31 stycznia 2014 http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =71&t=1935 to rzeczywiście zbieg przypadków.
Dla ścisłości: ten kanalik, "wywołujący" jaskrę, to nie jest kanalik łzowy. Oko ssaka (świnki i czlowieka :-)) wytwarza stale płyn wewnątrzgałkowy, inaczej ciecz wodnistą, który uchodzi z oka takim kanalikiem, zwanym kątem przesączania. Jeżeli na drodze jej odpływu znajduje się jakaś przeszkoda (np wlaśnie jakaś zbitka komórek z odpryskowiaka), ciecz wodnista nie ma ujścia i gromadzi się w oku. Wzrasta wtedy ciśnienie śródgałkowe – doprowadzając do mechanicznego ucisku na włókna nerwowe, u świnek oko w widoczny sposób puchnie, sprawiając dotkliwy ból. Sama mam jaskrę wszak...
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Tola

Re: Pojawienie się białej plamki na oku: zaćma ?

Post autor: Tola »

Mojej wyrastają włosy w wewnętrznym kąciku jednego oka i stamtąd czasem bywają kłopoty, na szczęście przejściowe, po przemywaniu przechodzi. Oko jej nie puchnie tylko płacze z tego miejsca. Chyba zapycha się kanalik albo tamuje właśnie odpływ cieczy o której piszesz , ale stawiam na przyczynę zewnętrzną przy okazji zapruszenia sianem ,jak dostanie się w oko. Zatka się i płyn z oka nie ma gdzie uchodzić i kółko zamknięte.
ttp://s592.photobucket.com/user/gryfia_photo/media/IMG_5794_zps777b169e.jpg.html]Obrazek[/URL]

ma szczęście rzadko zaskakuje mnie takim wyglądem
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Pojawienie się białej plamki na oku: zaćma ?

Post autor: joanna ch »

O, a tak to wygląda u Majki:

Obrazek
Tola

Re: Pojawienie się białej plamki na oku: zaćma ?

Post autor: Tola »

A no to mam dwie różne sprawy. Zdjęcia obierają z niedomówień. Masz na myśli ten wytrzeszcz aż białko widać ? To nie syndrom tzw groszkowego oka ? Miałam ten problem z moją sheltie, nawet są gdzieś na tym forum zdjęcia jej oka.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2014, 0:37 przez Tola, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Pojawienie się białej plamki na oku: zaćma ?

Post autor: joanna ch »

Nie, ona tak po prostu łypie bo się boi że ją ktoś napadnie i zamorduje :D Chodzi mi o czarną, ma taką białą obwódkę dookoła.
Tola

Re: Pojawienie się białej plamki na oku: zaćma ?

Post autor: Tola »

Temat o mojej plus zdjęcie.
http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... 6&start=30
Tak się zastanawiałam patrząc na twoje...która, która bo czarna mi też podpadła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Twarzoczaszka”