Pojawienie się białej plamki na oku: zaćma ?

Problemy z zębami, problemy z jedzeniem, problemy okulistyczne, problemy z uszami, problemy z nosem;

Moderator: Dzima

Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Pojawienie się białej plamki na oku: zaćma ?

Post autor: joanna ch »

Hmmm... ruda takie oczy ma zawsze jak się rozgląda z niepokojem czy jej nie mordują przypadkiem. Jak jest wyluzowana to jej białek nie widać. Tu się nic nie zmienia od kiedy ją mam czyli od roku. Zresztą widzieli ją miesiąc temu w Medicavecie i nie mówili nic na temat jej oczu.

O tu zdjęcie sprzed kilku miesięcy:
Obrazek
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Pojawienie się białej plamki na oku: zaćma ?

Post autor: porcella »

Wygląda jak świnka pod tytułem: "Sprawdzimy i ten kącik, ale nie przyglądaj mi się tak nachalnie :-)" Fajna kobitka!
Raczej nic na tych oczach nie widać.
A u czarnej to wygląda na nieduży odpryskowiak.
Wiesz - nikt tak dobrze nie zaobserwuje zmian w wyglądzie, czy zachowaniu, jak opiekun, wet bada, owszem, ale jesli bada stan pooperacyjny, to raczej brzuch maca, niż oczy, co zreszta zrozumiałe.
Tola - te wrastające rzęsy to można usuwać, zabieg w narkozie, ale dość pospolity, bo to częste u psów. Entropion chyba się nazywa?
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Pojawienie się białej plamki na oku: zaćma ?

Post autor: joanna ch »

Dzięki, tak mi się właśnie wydawało. :)

Wet badał nie tylko stan pooperacyjny bo poszliśmy z całym towarzystwem świniowo-chomikowym na zwyczajny przegląd. Świny zostały obejrzane pod różnymi kątami zanim okazało się że obie potrzebują operacji. Potem przez następne dwa tygodnie praktycznie nocowaliśmy w Medicavecie :D Fajne miejsce ale jeżdżenie tam co dzień może się znudzić :D

Czarnej grzywkę ogoliłam, ujrzała świat i teraz od razu będzie widać jak coś się będzie działo z oczami.
Tola

Re: Pojawienie się białej plamki na oku: zaćma ?

Post autor: Tola »

Ona ma taką urodę : rzęsę od urodzenia.. zabieg i pospolity, ale narkozę przeżyłam bardzo już na jednym świniaku.. a że jej problem bywa od czasu bardzo do czasu, więc ryzykować nie chcę. Jest, żyje,ma się zdrowo i wesoło..nie ruszam .
Awatar użytkownika
Edix
Posty: 116
Rejestracja: 13 sty 2015, 15:10
Miejscowość: Grudziądz
Kontakt:

Re: Pojawienie się białej plamki na oku: zaćma ?

Post autor: Edix »

Witam, muszę odświeżyć ten temat. Mój Ziggy ma takie dwie małe nierówne "porcelanowe" plamki na jednym oku: w jednym i drugim rogu. Czy to coś groźnego? Poza tym nic niepokojącego nie zauważyłam. Będzie miał 3 latka w kwietniu.
MANIEK (NIKIFOR) i MUFFIN (MILAN) SZILA i SZARLIZ GRUBY I GRAŻYNKA

EDZIULA KULUSZEK ♥♥♥ ZA TM* (23.08.2017), ZIGGY SHAOLIN ♥♥♥ ZA TM* (27.11.2018), MAXIU (SOPEL)♥♥♥ZA TM* (14.08.2019), LOLUŚ (FRODO) ♥♥♥ ZA TM* (22.11.2020)
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Pojawienie się białej plamki na oku: zaćma ?

Post autor: porcella »

Najprawdopodobniej jest to odpryskowiak. Wrzuć w wyszukiwarkę, powinny być zdjęcia i u nas na forum i w guglu. Nie jest to groźna ani bolesna dolegliwość.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Edix
Posty: 116
Rejestracja: 13 sty 2015, 15:10
Miejscowość: Grudziądz
Kontakt:

Re: Pojawienie się białej plamki na oku: zaćma ?

Post autor: Edix »

Dzięki za odpowiedź :) Szukałam w grafice ale konkretnie nic nie wyskakuje, może źle to nazywam nie wiem.
MANIEK (NIKIFOR) i MUFFIN (MILAN) SZILA i SZARLIZ GRUBY I GRAŻYNKA

EDZIULA KULUSZEK ♥♥♥ ZA TM* (23.08.2017), ZIGGY SHAOLIN ♥♥♥ ZA TM* (27.11.2018), MAXIU (SOPEL)♥♥♥ZA TM* (14.08.2019), LOLUŚ (FRODO) ♥♥♥ ZA TM* (22.11.2020)
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Pojawienie się białej plamki na oku: zaćma ?

Post autor: porcella »

Rzeczywiście, zdjęcia poznikały, pewnie przez to, że były z Imageshacka albo z Zapodaj. Tu https://magwet.pl/mw/25548,wybrane-chor ... skich-cz-i jest artykuł, ale trzeba zaplacić za czytanie.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
zamoga

Re: Pojawienie się białej plamki na oku: zaćma ?

Post autor: zamoga »

moj aswinaka prawdopodobnie ślepnie, czy jaoś powinnam inaczej jej przystosować klatkę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Twarzoczaszka”