Klatka 100 dla trzech świnek

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

iMba

Klatka 100 dla trzech świnek

Post autor: iMba »

Witam czy klatka 100 bedzie odpowiednia dla 2 dojrzalych swinek i jednej malej ? Zamierzam dokopic sobie swinke skinny i nie wiem czy powinienem kupic rowniez wieksza klatke
Natka

Re: Klatka 100 dla trzech świnek

Post autor: Natka »

Na wszelkich świnkowych forach i w poradnikach piszą, że dla 3 świnek klatka powinna mieć min. 120 cm, więc moim zdaniem 100 to mało, ale może ktoś z większym doświadczeniem może się wypowiedzieć...
sempreverde

Re: Klatka 100 dla trzech świnek

Post autor: sempreverde »

100 cm to mało dla trzech świnek. Lepsza byłaby 120. A może 100cm i stały wybieg? Wtedy taka klatka może być :)
Awatar użytkownika
justynuszek
Posty: 1678
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:41
Miejscowość: Sosnowiec
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Klatka 100 dla trzech świnek

Post autor: justynuszek »

Teoretycznie powinna być 120 jednak to zależy od wyposażenia i swinek.
Jeśli dasz półki, tarasy a świnki są z tych co głównie leżą to mprzy zapewnieniu codziennego wybiegu powinny dać radę.

AAA, w tej klatce półek i tarasów raczej nie zamontujesz to lepiej kupić 120.
Obrazek Obrazek
zamówienia kalendarzy i gadżetów SPŚM: zamowienia@forum.swinkimorskie.eu
iMba

Re: Klatka 100 dla trzech świnek

Post autor: iMba »

No to kupie jakas zwykla 120 i tyle.
anuleczka

Re: Klatka 100 dla trzech świnek

Post autor: anuleczka »

Na wszelki wypadek starej klatki na razie się nie pozbywaj. Może się okazać, że będziesz zmuszony malucha rozdzielać na krótszy lub dłuższy okres czasu.Wiem co pisze bo nie dawno łączyłam :lol:
Majka745

Re: Klatka 100 dla trzech świnek

Post autor: Majka745 »

Myślę, że pomiędzy klatką 100, a 120cm nie ma zbyt dużej różnicy i jeżeli masz spokojne świnki i maluch też będzie spokojny, to myślę klatka będzie ok. Najlepiej weź świnkę od kogoś lub adoptuj, to będziesz przynajmniej wiedział jaki ma świnka charakter ;) A przy okazji musisz pamiętać, że świnka w końcu urośnie i w klatce będą 3 dorosłe świnki.
twojawiernafanka

Re: Klatka 100 dla trzech świnek

Post autor: twojawiernafanka »

Wcale tak nie jest. Świnki mogą być spokojne, ale jeśli nagle dojdzie kolejna i poczują, że mają zbyt mało przestrzeni, mogą zacząć się kłótnie.
U mnie 100 nie była wystarczająca dla dwóch dorosłych samców, którzy zaczęli się dobrze dogadywać dopiero w większej klatce.
Majka745

Re: Klatka 100 dla trzech świnek

Post autor: Majka745 »

U mnie na początku 2 świnki mieszkały w klatce 70x40 i jakoś się dobrze dogadywały, a były z 2 różnych źródeł. Nie hałasowały w nocy i ogólnie były spokojne. Co prawda teraz mają klatkę 120x60, od niedawna połączoną z tą małą klatką (70x40).
I nie mówię, że 100 cm to super klatka dla 3 świnek, ale zawsze można zrobić im stały wybieg koło klatki, ogrodzić kawałek pokoju, chyba że, iMba, zamierzasz połączyć klatkę 100 z tą nową, większą, to wtedy warto kupić. Choć myślę, że pomysł z wybiegiem jest lepszy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”