Rodzynki zabijają

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

Chrupek_PL

Re: Rodzynki

Post autor: Chrupek_PL »

Nie można nie smakuje świniom ale daj trochę kawałek i zaobserwuj
sszablass

Re: Rodzynki

Post autor: sszablass »

Świnki nie mogą jeść rodzynek!!!
twojawiernafanka

Re: Rodzynki

Post autor: twojawiernafanka »

Nie zaryzykowałabym podawania rodzynek ani innych suszonych owoców (mam na myśli takich sklepowych, nieprzeznaczonych dla zwierząt) - zazwyczaj nie są suszone metodami naturalnymi, poddaje się je siarkowaniu, często także dodaje się do nich cukier.
Nawet same winogrona, ze względu na dużą ilość cukru, nie są raczej polecane dla świnek.

Jeśli trzeba prosiaka podtuczyć, warto sięgnąć po płatki owsiane, ewentualnie banana, gruszkę lub tuczące warzywa (np. seler korzeniowy, burak, marchewka). Do tego dobrej jakości karma, siano i świeża woda.
A ile świnka waży, że chcesz ją tuczyć? W jakim jest wieku?
Karola678

Re: Rodzynki

Post autor: Karola678 »

Wazy 258g i ma cos okolo 1-2 miesiecy, lecz nie mam pewnosci, byla dosc chuda a teraz ma taki brzuszek najedzony, ale waga nie wzrosla, jutro jedziemy po platki :fingerscrossed:
Chrupek_PL

Re: Rodzynki

Post autor: Chrupek_PL »

Mojej dziewczyny je takie naturalne :fingerscrossed:
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Rodzynki

Post autor: Panna Fiu Fiu »

258 g i 1-2 miesiące? Albo jest wychudzona albo nie ma miesiąca. U mnie maluchy miesięczne wazyły już 300 g.
Obrazek
Assia_B

Re: Rodzynki

Post autor: Assia_B »

Ja nie podawałabym rodzynek... Kiedyś, niestety nie wiedząc jeszcze, że nie można, dałam mojej śwince, bardzo chętnie zjadła i domagała się jeszcze, a potem miała takie wzdęcia, że już myślałam o wizycie u weta, ale potem, po espumisanie na szczęście przeszło. Teraz wiem, że już nigdy nie dam śwince rodzynek...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”