Wklejanie potwierdzenia przelewu - krok po kroku

Wątki dotyczące funkcjonowania forum

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pastuszek
Posty: 3344
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:26
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Wklejanie potwierdzenia przelewu - krok po kroku

Post autor: pastuszek »

Od marca w regulaminie działów sprzedam/oddam i bazarku pojawił się punkt o obowiązku wklejenia potwierdzenia przelewu, jeśli część/całość dochodu z wątku zostaje przekazana na SPŚM. Ma to ustrzec wystawiających/sprzedających przed posądzaniem o przywłaszczenie sobie pieniędzy, chwyt marketingowy itp., jak również osoby licytujące/kupujące mają mieć pewność, że pieniądze, które wpłacają, rzeczywiście poszły na pomoc świnkom a nie na cele prywatne.

Skąd wziąć potwierdzenie wykonania przelewu?

Większość z Was przelewa przez internet - o poczcie itp. na samym końcu tego wywodu.
Banki świadczące swoje usługi za pośrednictwem kont internetowych umożliwiają Wam tworzenie potwierdzenia przelewu.
Jego uzyskanie jest możliwe po dokonaniu przelewu, poprzez użycie funkcji nazwanej zwykle "Potwierdzenie", "Drukuj potwierdzenie", "Generuj potwierdzenie" itp.
Nie napiszę Wam tutaj, gdzie konkretnie macie u siebie kliknąć - wystarczy się rozejrzeć ;)
U mnie taka opcja istnieje przy wykonywaniu przelewu - wpisując dane mam opcję "Wyślij e-mail z potwierdzeniem wykonania przelewu" oraz w historii po wejściu w daną transakcje mam "Wydrukuj potwierdzenie" - powinniście mieć podobnie.

Potwierdzenie ma postać pliku pdf.

Kiedy przyjdzie Wam w załączniku na e-mail takowe potwierdzenie należy zapisać je na dysku komputera, otworzyć i zrobić print sreena (zrzut ekranu).



Jak zrobić print screena i wkleić potwierdzenie na forum?

Kiedy otworzyliśmy Nasze potwierdzenie i uśmiecha się ono do Nas z ekranu monitora należy wcisnąć klawisz print screen (PrtScr).
Jest to klawisz, który umieszczony jest w górnej części klawiatury, a znajduje się zazwyczaj pomiędzy klawiszami F12 a ScrollLock - na pewno znajdziecie.
Obrazek

Kliknięcie tego klawisza spowoduje, że obraz widoczny na Twoim monitorze zostanie zapisany w tak zwanym schowku, czyli w pamięci podręcznej komputera.

Teraz należy wydobyć ten plik ze schowka.
Możecie to zrobić za pomocą programu do edycji plików graficznych Paint, który domyślnie instalowany jest w Windows.

Aby uruchomić program Paint należy wejść w menu Start:
START -> Wszystkie Programy -> Akcesoria -> Paint.

Następnie po otwarciu programu należy z menu u góry wybierać kolejno:
Edycja -> Wklej
Powinien ukazać się obraz, jaki był wyświetlany na monitorze w chwili naciśnięcia klawisza PrintScreen.

Teraz możecie wyciąć z całego rzutu ekranu tylko to co najważniejsze - czyli Wasze potwierdzenie (ew. od razu przejść do punktu 2), zamazać swoje dane i nr konta - zostawiając dane Stowarzyszenia, tytuł przelewu i kwotę.
Dla przykładu posłużę się print screenem Naszej strony.

1. Wycięcie interesującego Nas fragmentu.
Aby to zrobić wybieracie z menu po lewej ikonkę "zaznacz"
Obrazek

Następnie zaznaczcie obszar wokół wybranej przez siebie części screena - ja wybrałam informacje o Grupie Adopcyjnej. Powinna pojawić się wokół niego taka ramka.
Obrazek

Następnie wybieracie z menu u góry:
Edycja -> Kopiuj
lub naciskacie kombinację klawiszy "Ctrl"+"C".

Teraz przechodzicie w menu u góry do:
Plik -> Nowy
Gdy zostaniecie zapytani o to, czy zapisać zmiany, to naciskacie przycisk z napisem "NIE".

Po tym zobaczycie domyślny wygląd programu Paint - wybieracie teraz z górnego menu:
Edycja - Wklej
Lub naciskacie kombinację klawiszy "Ctrl"+"V".
Pojawi się wybrany fragment obrazu:
Obrazek

2. Zamazywanie.
Po lewej stronie macie narzędzia - możecie wybrać np. pędzel (zaznaczony na powyższym obrazku), poniżej do wyboru jest jego grubość a na samym dole kolor - zaznaczacie co chcecie i zamazujecie co trzeba.
Ja zamazałam telefony ;)
Obrazek

3. Zapisywanie.
Następnie wystarczy wybrać z menu:
Plik - Zapisz
Wybrać lokalizację oraz nazwę, jaką nadamy naszemu plikowi.
Zapiszcie plik jako jpg.
Obrazek

Teraz wystarczy wrzucić to na forum w podobny sposób jak zdjęcie.
Tu odsyłam już do tematu o wklejaniu zdjęć: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =17&t=2278

Jeśli płatności dokonujecie na poczcie/bezpośrednio w banku przy okienku itp.to macie papierowy druczek - Wasze potwierdzenie, wystarczy zrobić wyraźne zdjęcie albo zeskanować, zapisać na dysku,otworzyć w Paintcie i postępować wg tego samego schematu.

Jeśli coś dalej sprawia kłopot z chęcią pomogę :)
Dziękuję za uwagę :)
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Wklejanie potwierdzenia przelewu - krok po kroku

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Warto też dodać, że w laptopach ze względu na małą powierzchnię najczęściej występuje klawisz dwufunkcyjny. Wtedy należy wcisnąć zarówno klawisz Fn jak i klawisz Prt Sc. :) Poniżej zdjęcie (nie moje, pożyczone :))
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Wklejanie potwierdzenia przelewu - krok po kroku

Post autor: Jack Daniel's »

Ala, w zamieszczonym obrazku (przypadku) nie ma potrzeby wciśnięcia Fn. Bo przy takiej kombinacji Fn+klawisz zadziała opcja "niebieska", w tym wypadku 'SysRq' ;) I to raczej linuxowy używają. U mnie np. nie ma go w ogóle.
Podpis usunięty przez administratora.
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Wklejanie potwierdzenia przelewu - krok po kroku

Post autor: Panna Fiu Fiu »

To obrazek podglądowy mający jedynie na celu pokazanie jaką kombinację trzeba wykonać ;-) U mnie pod fn jest print screen ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum”