Złogi w układzie moczowym - obserwacja przypadku

Kamienie w nerkach, osad w pęcherzu, zapalenie pęcherza, kastracje i sterylizacje;

Moderator: Dzima

Awatar użytkownika
Elurin
Moderator globalny
Posty: 2666
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:43
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Złogi w układzie moczowym - obserwacja przypadku

Post autor: Elurin »

Dzięki, zapomniałem o tym, choć poprzedniej śwince z takim schorzeniem nie bardzo pomógł :(
Peu importe notre âge
On est tous écoliers
Il faut tourner des pages
Réapprendre à voler
Par Lynda Lemay
anuleczka

Re: Złogi w układzie moczowym - obserwacja przypadku

Post autor: anuleczka »

Elurin oprócz tego daję jej ususzoną żurawine, kilka zaledwie.Dzisiaj też przespała całą noc .Jestem ZACHWYCONA rezultatem. Przestała piszczeć przy sikaniu, mocz czyściutki. Chyba jakimś cudem wysikała ten cały kamień czy piasek bo nie wiem co to było .W szkle powiększającym było to wielkie i bardzo duże.Żurawina też zdziałała cuda <3 ps ona jest wybredna w jedzeniu ale skrzyp intuicyjnie jadła tak jak by wiedziała,że jej pomoże.Kochana trzymam w dalszym ciągu :fingerscrossed:
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Złogi w układzie moczowym - obserwacja przypadku

Post autor: sosnowa »

Czy skrzyp może być suszony? To znaczy, wiem, że może byc jedzony przez świnie, ale czy daje takie same rezultaty? Bo dostałam piękny i trzymam na czarna godzinę
anuleczka

Re: Złogi w układzie moczowym - obserwacja przypadku

Post autor: anuleczka »

sosnowa pisze:Czy skrzyp może być suszony? To znaczy, wiem, że może byc jedzony przez świnie, ale czy daje takie same rezultaty? Bo dostałam piękny i trzymam na czarna godzinę
Moja najbardziej lubi taki ścięty z łąki bo jest soczysty .Dzisiaj nie chciała już tego wczorajszego.MŻ poleciał więc po świeży i wtrząchła z wielkim apetytem.Wydaje mi się,że ususzony też jest O K .
Awatar użytkownika
Elurin
Moderator globalny
Posty: 2666
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:43
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Złogi w układzie moczowym - obserwacja przypadku

Post autor: Elurin »

Żurawiny nie znosi. Poidełka z odrobiną soku zmieszanego z wodą wisiały nie ruszane całymi dniami. Skrzyp suszony skonsultuję w czwartek z lekarką prowadzącą.
Stan się lekko pogorszył, chyba ten kamień znów go uwiera. Mniej je i schudł, jest od wczoraj dokarmiany.
Peu importe notre âge
On est tous écoliers
Il faut tourner des pages
Réapprendre à voler
Par Lynda Lemay
anuleczka

Re: Złogi w układzie moczowym - obserwacja przypadku

Post autor: anuleczka »

żurawiny kup garść suszonej moja ją uwielbia dodaje do karmy, zjada, nawet sobie wyciaga a po tym dużo sika.Nic nie ryzykujesz moja była już w takim stanie ,że pomyślałam wóz albo przewóz :( Moja nigdy nie brała się za poidełko nigdy nie piła więc podaje jej duże ilości ogórka.Skrzyp mu pomoże w każdym razie nie zaszkodzi.Ja zaryzykowałam bo myślałam,że moja nie doczeka jutra.Takie złogi wapna z niej wyłaziły,piszczała okropnie jakby ją kto mordował .Dwa dni tak miała.I nagle cisza w domu nad ranem wyskoczyłam z łóżka bo za cicho było a tu mała łepek wystawia z norki zdziwiona ,zaspana i głodna :) zaufaj mi nie zaszkodzi skrzyp :buzki: ps skrzyp zerwij gdzieś na łace ma więcej soków smakuje jak koperek kosztowałam
Awatar użytkownika
Elurin
Moderator globalny
Posty: 2666
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:43
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Złogi w układzie moczowym - obserwacja przypadku

Post autor: Elurin »

Skrzyp mam na działce, tylko jeszcze nie wyrósł. Kupię suszony.
Peu importe notre âge
On est tous écoliers
Il faut tourner des pages
Réapprendre à voler
Par Lynda Lemay
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Złogi w układzie moczowym - obserwacja przypadku

Post autor: sosnowa »

Turbula ostatnio zajada się żurawiną liofilizowaną, kupiłam w zoologu w King's Crossie. Początkowo dotknąć nie chciała, a teraz wcina, to jest zupełnie bez cukru. Sk4rzyp suszony i urosept na okrągło i ostatnio jest ok. Miała na usg luźne złogi, teraz siki na medal.
Awatar użytkownika
justynuszek
Posty: 1678
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:41
Miejscowość: Sosnowiec
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Złogi w układzie moczowym - obserwacja przypadku

Post autor: justynuszek »

Chyba muszę się zebrać i opisać przypadek Leona... Tutaj nawet żurawina, skrzyp, urosept itd wymięka.
Obrazek Obrazek
zamówienia kalendarzy i gadżetów SPŚM: zamowienia@forum.swinkimorskie.eu
anuleczka

Re: Złogi w układzie moczowym - obserwacja przypadku

Post autor: anuleczka »

trzeba też skupić się nad odpowiednim jedzeniem .Te nasze chorowitki powinny jeść dużo zieleniny .Ja na okrągło zaczęłam podawać zieloną paprykę,troszeczkę kalarepki, która rozluźnia trochę kupki,nie za dużo bo w nadmiarze są wzdęcia.Trochę botwinki -dwa liście,ogórek,listek babki ,cykoria,kilka listków bazylii.Odstawiłam pomidora,truskawkę,suchą bułkę po nich zawsze piszczała coś widocznie mają co powoduje złogi w układzie .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ moczowo-płciowy”