Wstawianie zdjęć na forum - krok po kroku

Wątki dotyczące funkcjonowania forum

Moderator: pastuszek

Awatar użytkownika
pastuszek
Posty: 3344
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:26
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Wstawianie zdjęć na forum - krok po kroku

Post autor: pastuszek »

Poniżej przedstawiam wybranych pięć stron, gdzie można bez rejestracji wrzucić zdjęcia: zapodaj, otofotki, fotosik, editer (tutaj możliwa jest jeszcze mała obróbka graficzna Naszego zdjęcia) i tinypic. Na niektórych da się za jednym zamachem wrzucić na serwer więcej niż jedno zdjęcie. Obsługa ich jest bardzo podobna.
Instrukcja jest obrazkowa i mam nadzieję, że napisana na tyle łopatologicznie, że teraz już nikt nie będzie miał problemu z wstawieniem zdjęć na forum :)
Ogólnie polecam zarejestrować się (oczywiście tam, gdzie jest to bezpłatne), bo wtedy macie wszystkie zdjęcia w jednym miejscu i nie znikną po jakimś tam czasie.

zapodaj.net

1. Po wejściu kliknąć "Na Forum"
Obrazek

2. Kliknąć "Przeglądaj"
Obrazek

3.Otworzy się okienko przy pomocy, którego wyszukujemy zdjęcie, które chcemy dodać.
Możemy kliknąć w ikonki po lewej stronie i tak szukać, ew. rozwinąć "szukaj w" które zaznaczyłam.
(Nie rozpisuje się na ten temat - domyślam się, ze każdy da sobie radę z wyszukaniem)
Jak już znajdziemy zdjęcie, zaznaczamy je klikając i klikamy otwórz.
Obrazek

4.Kiedy Nasze zdjęcie jest już załadowane, zaznaczamy rozmiar miniaturki a następnie "Zapodaj".
Ewentualnie jeśli chcemy dodać więcej zdjęć - możemy jednocześnie 5 - to klikamy kolejne "Przeglądaj", na końcu zaznaczamy rozmiar miniaturki i klikamy "Zapodaj".
Obrazek
5.Kopiujemy zaznaczony link i wklejami w Nasz post na forum :)
Obrazek

otofotki.pl

1. Po wejściu klikamy "Przeglądaj"
Obrazek

2.Otworzy się okienko przy pomocy, którego wyszukujemy zdjęcie, które chcemy dodać.
Możemy kliknąc w ikonki po lewej stronie i tak szukać, ew. rozwinąć "szukaj w" które zaznaczyłam.
(Nie rozpisuje się na ten temat - domyślam się, ze każdy da sobie radę z wyszukaniem)
Jak już znajdziemy zdjęcie, zaznaczamy je klikając i klikamy otwórz.
Obrazek

3. Kiedy Nasze zdjęcie jest załadowane, podajemy wynik i klikamy "Wyślij"
Ewentualnie jeśli chcemy dodać więcej zdjęć - możemy jednocześnie 6 - to klikamy kolejne "Przeglądaj", na końcu podajemy wynik i klikamy "Wyślij"
Obrazek

4.Kopiujemy jeden z zaznaczonych linków - przy czym pierwszy link musimy wkleić między IMG ( Obrazek ) - i wklejamy w post.
Obrazek

fotosik.pl

1. Po wejściu klikamy "Dodaj zdjęcia"
Obrazek

2. Następnie klikamy "Wybierz zdjęcia"
Obrazek

3.Otworzy się okienko przy pomocy, którego wyszukujemy zdjęcie, które chcemy dodać.
Możemy kliknąć w ikonki po lewej stronie i tak szukać, ew. rozwinąć "szukaj w" które zaznaczyłam.
(Nie rozpisuje się na ten temat - domyślam się, ze każdy da sobie radę z wyszukaniem)
Jak już znajdziemy zdjęcie, zaznaczamy je klikając i klikamy otwórz.
Obrazek

4.Kiedy Nasze zdjęcie jest załadowane, zaznaczamy jeszcze ograniczenia wiekowe i wpisujemy ewentualny opis zdjęcia.
Następnie klikamy "Rozpocznij przesyłanie"
Obrazek

5.Następnie pojawi się Wasze zdjęcie a poniżej kody na forum - który skopiujecie i wkleicie w post zależy od Was. Macie miniaturki i pełen rozmiar zdjęcia.
Obrazek

editer.pl

1. Po wejściu klikamy "Przeglądaj"
Obrazek

2.Otworzy się okienko przy pomocy, którego wyszukujemy zdjęcie, które chcemy dodać.
Możemy kliknąc w ikonki po lewej stronie i tak szukać, ew. rozwinąć "szukaj w" które zaznaczyłam.
(Nie rozpisuje się na ten temat - domyślam się, ze każdy da sobie radę z wyszukaniem)
Obrazek

3. Kiedy Nasze zdjęcie się załaduje, klikamy "Dodaj zdjęcie"
Obrazek

4. Pokaże Nam się strona z Naszym zdjęciem oraz opcjami jego edycji - możemy je mi.in. zmniejszyć, obrócić oraz trochę podrasować ;)
Jak już zdecydujemy jak Nasze zdjęcie ma wyglądać - klikamy "Opublikuj zdjęcie"
Obrazek

5. Kopiujemy zaznaczony kod i wklejamy w post.
Obrazek

tinypic.pl

1. Zaznaczamy czy dodajemy jeden czy więcej plików - można 2 jednocześnie.
Ja zaznaczyłam więcej.
Obrazek

2. Otworzy się okienko przy pomocy, którego wyszukujemy zdjęcie, które chcemy dodać.
Możemy kliknąć w ikonki po lewej stronie i tak szukać, ew. rozwinąć "szukaj w" które zaznaczyłam.
(Nie rozpisuje się na ten temat - domyślam się, ze każdy da sobie radę z wyszukaniem).
Jeśli chcemy dwa zdjęcia i są one w jednym miejscu możemy zaznaczyć od razu dwa tj. znajdują się koło siebie - klikamy i przytrzymujemy prawym przyciskiem myszy zaznaczając zdjęcia, które chcemy dodać.
Obrazek

3. Pokażą Nam się kody na forum - dwa od razu albo możemy wybrać pojedynczo - kopiujemy i wklejamy w post.
Obrazek
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Wstawianie zdjęć na forum - krok po kroku

Post autor: sosnowa »

Dzięki o dzięki o Pastuszku Wielki
Lizaczek

Re: Wstawianie zdjęć na forum - krok po kroku

Post autor: Lizaczek »

:102:
Ostatnio zmieniony 19 sie 2015, 11:01 przez Lizaczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Lizaczek

Re: Wstawianie zdjęć na forum - krok po kroku

Post autor: Lizaczek »

Obrazek


Uda się ?
Hera

Re: Wstawianie zdjęć na forum - krok po kroku

Post autor: Hera »

Przydatny temat. Teraz już wszystko wiem :102:
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wstawianie zdjęć na forum - krok po kroku

Post autor: kimera »

Uwaga na tinypic. Niektóre fora publikują zakaz wstawiania zdjęć poprzez ten serwer, ponieważ wykorzystuje on rotację linków, czyli po dłuższym czasie nieużytkowania może się zdarzyć, że nasz ,ink zostanie przydzielony do innego zdjęcia, a wtedy możemy zobaczyć zamiast pustego miejsca jakąś "gołą niespodziankę".
wilczurka

Re: Wstawianie zdjęć na forum - krok po kroku

Post autor: wilczurka »

Oooo dzięki :102: teraz to będe spamić fotami mojego psiaka hihih :102:
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Wstawianie zdjęć na forum - krok po kroku

Post autor: porcella »

No to nam zalatwili wszystkie zdjęcia z imageshacka.

Polecam fotosik.pl
Darmowy do 100 zdjęć, albo 20 zł za abonament rocznie. Kiedyś korzystałam z picassy, ale po jej porzuceniu przez google wróciłam do fotosika i - co za miłe zaskoczenie! - znalazłam tam swoje zdjęcia z 2008 r. w doskonalym stanie.

Obsługa prosta: trzeba wrzucić zdjęcia z komputera, zapisac je (to jest opisane w prostym menu), każde zdjęcie potem wyświetla się i trzeba wybrać formę, w której chcemy go uzywać.
Wybieramy kody odpowiednie na forum dyskusyjne, szerokość 500 lub 620 pikseli, kopiujemy do schowka kod w najniższej kratce, a potem wstawiamy do posta. Proste!
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Konradzio
Posty: 44
Rejestracja: 05 mar 2017, 9:51
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wstawianie zdjęć na forum - krok po kroku

Post autor: Konradzio »

Ja mogę od siebie polecić Zdjęcia Google - każdy kto ma gmaila albo telefon z Androidem może skorzystać.
Wystarczy wejść na https://photos.google.com/, wrzucić zdjęcie. Jeśli chcemy udostępnić zdjęcie, to po jego wgraniu klikamy na nie tak aby się nam powiększyło do pełnego okna przeglądarki. Gdy zdjęcie się wyświeli, klikamy na nim prawym przyciskiem myszy i wybieramy "kopiuj adres obrazu".
Następnie wchodzmy na forum Caviarni, piszemy posta i klikamy przycisk Img. Pomiędzy wstawione znaczniki – tj. [img] [/img ], pośrodku, wklejamy skopiowany link → powinno to wyglądać tak: [img]http://skopiowany.link[/img ]. W efekcie mamy wklejone zdjęcie.

Plusy:
- brak limitu zdjęć
- bezpłatne
– bardzo wysoka rozdzielczość
- dopóki sami nie skasujemy konta nasze fotki nie znikną jak w przypadku np. imageshacka
- korzystam od początku mojej przygody z Caviarnią i nie zawiodłem się!

Minusy:
- trzeba mieć konto Google (gmail etc)
- jeśli skasujemy w przyszłości zdjęcie w naszych zdjęciach Google (np. na smartfonie) to zdjęcie przestanie działać
Moje Prośki: Za Tęczowym Mostkiem:
  • ∙ Frodzia → była z nami 12/9/2013-28/6/2017 :(
    ∙ Beatka → była z nami 3/6/2017-9/7/2018 → https://goo.gl/GfhYCD
Awatar użytkownika
katia
Posty: 223
Rejestracja: 10 mar 2018, 20:48
Miejscowość: Ustroń
Kontakt:

Re: Wstawianie zdjęć na forum - krok po kroku

Post autor: katia »

Konradzio pisze:Ja mogę od siebie polecić Zdjęcia Google - każdy kto ma gmaila albo telefon z Androidem może skorzystać.
Wystarczy wejść na https://photos.google.com/, wrzucić zdjęcie. Jeśli chcemy udostępnić zdjęcie, to po jego wgraniu klikamy na nie tak aby się nam powiększyło do pełnego okna przeglądarki. Gdy zdjęcie się wyświeli, klikamy na nim prawym przyciskiem myszy i wybieramy "kopiuj adres obrazu".
Wstawiam zdjęcia z poziomu albumu google i dla niektórych są widoczne a dla niektórych nie. Ktoś wie dlaczego i jak temu zaradzić?
Czupi i Milka : viewtopic.php?f=55&t=8592
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum”