Jak podzielić tabletki/kapsułki?

Badania, lekarstwa, rany, operacje i opieka pooperacyjna;

Moderator: Dzima

Monique

Jak podzielić tabletki/kapsułki?

Post autor: Monique »

Cześć. Czy ktoś ma dobry sposób żeby podzielić tabletki/kapsułki na równe części? Muszę podawać śwince 1/10 tabletki i mam z tym problem. Oprócz rozkruszenia i podzielenia na oko ma ktoś lepszy/dokładniejszy pomysł? :think:
twojawiernafanka

Re: Jak podzielić tabletki/kapsułki?

Post autor: twojawiernafanka »

Jeśli trzeba podzielić na parzyste części - polecam kupić w aptece specjalne cążki do tabletek - koszt około 6 zł, a są dość ostre. Na 6 z powodzeniem dzieliłam, na więcej pewnie też się uda.
A kapsułki - nic, tylko wysypać i robić "kreski" ;)

W aptece pewnie by mogli podzielić, ale z tego, co wiem, nie chcą przyjmować takich zleceń.
Awatar użytkownika
Moranghinia
Posty: 64
Rejestracja: 21 lip 2013, 20:08
Miejscowość: Sosnowiec
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Jak podzielić tabletki/kapsułki?

Post autor: Moranghinia »

U mnie sprawdza się ostry nóż
Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową
Monique

Re: Jak podzielić tabletki/kapsułki?

Post autor: Monique »

Problem tylko w tym, że ta tabletka jest na prawdę mała, więc nie przetnę jej na 10 równych części. :( Chyba nie pozostaje mi nic innego jak rozkruszenie jej i "zrobienie kresek".
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13491
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Jak podzielić tabletki/kapsułki?

Post autor: pucka69 »

Ja dzieliłam na 48 i dałam radę. a był to antybiotyk, więc też chodziło o RÓWNE części. Dasz radę!
Obrazek
Monique

Re: Jak podzielić tabletki/kapsułki?

Post autor: Monique »

Ok dzięki, staram się ! :( Ja ma tabletki na serduszko i boje się dać za dużo/za mało. Słyszałam, że podobno w aptekach dzielą tabletki i tworzą z nich "płatki"? Byłam ciekawa, czy ktoś ten sposób zna i stosuje. :think: Pytałam w aptekach i nic...
Awatar użytkownika
DanBea
Posty: 1726
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:22
Miejscowość: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Jak podzielić tabletki/kapsułki?

Post autor: DanBea »

Lotensin, bo pewnie o nim mowa, dzieli się bardzo prosto. Ja rozkruszam tabletkę wałkiem do ciasta :), potem nożem robię równe "działki" i tak przygotowane porcje wkładam do strzykawek np.2ml. Codziennie wyciągam jedną, dolewam wody i podaję.
Dojdziesz do wprawy, zobaczysz ;)
Z vetmedinem robię tak samo, otwieram kapsułkę i dzielę na porcje.
Obrazek
Monique

Re: Jak podzielić tabletki/kapsułki?

Post autor: Monique »

DanBea dobrze rozumiem, że "jedną działkę" :P wciągasz do suchej strzykawki, a później naciągasz wody? Ja rozkruszyłam tłuczkiem do mięsa, ale może wałek będzie lepszym pomysłem. :P
Awatar użytkownika
DanBea
Posty: 1726
Rejestracja: 10 lip 2013, 19:22
Miejscowość: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Jak podzielić tabletki/kapsułki?

Post autor: DanBea »

Tak jedną działkę wkładam do suchej strzykawki, zabezpieczam igłą, żeby się nie wysypało i codziennie biorę dawkę, uzupełniam wodą i podaję śwince :)
Obrazek
Monique

Re: Jak podzielić tabletki/kapsułki?

Post autor: Monique »

Jesteśmy uratowani ! :) Właśnie spróbowałam i już mnie nie przerażają kolejne dni ! :please: Dziękuję za zbawienie ! :buzki:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chirurgia i podstawowa opieka zdrowotna”