Heniutek - US Teddy [Warszawa] za TM

Pamięci tych, które odeszły...

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
Beatrycze
Posty: 4317
Rejestracja: 09 lip 2013, 12:49
Miejscowość: ok. Warszawy
Kontakt:

Heniutek - US Teddy [Warszawa] za TM

Post autor: Beatrycze »

- imię świnki - Henio
- wiek świnki - 3 lata
- płeć świnki - samczyk
- adopcyjny numerek - 1334
- miejscowość, w której przebywa zwierzę, oraz u kogo - ok. Warszawy, Beatrycze
- historię zwierzęcia, przebyte choroby - świnka oddana z powodu alergii dziecka, po operacji usunięcia kamieni
- informacje dot. diety - CC, siano, ziółka moczopędne, wybredny, jeżeli chodzi o warzywa
- stan adopcji - wolny
- wszelkie dodatkowe informacje dot. adopcji zwierzęcia (do adopcji w Warszawie lub innym mieście z dobrym wetem świnkowym)
- kontakt do osoby, u której przebywa zwierzę (beatapiwowarska@tlen.pl, PW)
- informację o tym, kto wydał zgodę na założenie wątku - ja

Henio trafił do mnie na DT z lecznicy Pulsvet. Miał operację usuwania kamieni oraz pododermatitis. Nóżki już prawie wyleczone, ale nadal popiskuje przy siusianiu. Nie chce pić z poidła, muszę go dopajać wodą i sokiem z żurawiny. Bierze leki dwa razy dziennie i musi mieć wizytę u weterynarza raz w miesiącu (usg lub rtg), ponieważ ma tendencje do powstawania następnych kamieni. Powinien też jeść ziółka moczopędne i dużo soczystego, a z tym u niego słabo. Nie lubi ogórka, papryki, selera naciowego. Najbardziej ulubione to marchew, jabłko, natka, koperek i sałata rzymska.
Ponieważ całe życie siedział sam, jest bardzo grzeczny i spokojny. Nie wiem jak reaguje na innych samców, bo mam same panienki. Ale nie jest typem samca, który gryzie pręty i za wszelką cenę chce się do nich dostać. Klatkę ma cały czas otwartą,
ale z niej nie wychodzi. Waży aktualnie 1200 g, wrócił już do wagi sprzed choroby.
Jest słodkim miziakiem :) , przebywanie z nim to sama przyjemność.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2015, 20:13 przez Beatrycze, łącznie zmieniany 3 razy.
TM - Peppa, Matylda, Zosia i Rysia, Lusia, Carmen, Gloria, Rozalka, Tequila
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13490
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Heniutek - US Teddy [Warszawa]

Post autor: pucka69 »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
effcien
Posty: 753
Rejestracja: 17 sty 2014, 2:15
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Kontakt:

Re: Heniutek - US Teddy [Warszawa]

Post autor: effcien »

królestwo za Henia ;)
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Heniutek - US Teddy [Warszawa]

Post autor: porcella »

Jemu by sie tez u Ciebie podobało: dwie dziewczyny... mmmm tylko, że jemu usunęli kamienie, a nie co innego, niestety... :-)
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Miłasia
Posty: 2855
Rejestracja: 21 sie 2013, 18:03
Miejscowość: Włocławek
Kontakt:

Re: Heniutek - US Teddy [Warszawa]

Post autor: Miłasia »

Śliczny Henio :love:
Awatar użytkownika
effcien
Posty: 753
Rejestracja: 17 sty 2014, 2:15
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Kontakt:

Re: Heniutek - US Teddy [Warszawa]

Post autor: effcien »

porcella pisze:Jemu by sie tez u Ciebie podobało: dwie dziewczyny... mmmm tylko, że jemu usunęli kamienie, a nie co innego, niestety... :-)
moja mama się śmiała, że to małżeństwo z adoptowaną córką. :mrgreen:
Moncia

Re: Heniutek - US Teddy [Warszawa]

Post autor: Moncia »

Jakie śliczności :love: :love:
Gdyby nie fakt, że obecnie mam sześcioświn w domu, to z pewnością rozglądałabym się nad transportem do Olsztyna :D
Trzymam kciuki za kochający domek :fingerscrossed:
Mmagda

Re: Heniutek - US Teddy [Warszawa]

Post autor: Mmagda »

Przeuroczy pluszak :love: taki przystojniak chyba nie będzie za długo czekać na domek :fingerscrossed:
Beatrycze
Posty: 4317
Rejestracja: 09 lip 2013, 12:49
Miejscowość: ok. Warszawy
Kontakt:

Re: Heniutek - US Teddy [Warszawa]

Post autor: Beatrycze »

Chyba będzie, nie ma chętnych na świnkę z problemami.
Heniu waży już 1270 g, tyje, bo ma mało ruchu. Nie może polatać z moimi, a jak mu dostawiłam wybieg z kratek, to znowu boi się wychodzić. Chyba powinnam poświęcić jakąś kuwetę i wyciąć mu furtkę :lol:
Chodzą słuchy, że kastracja może pomóc w tworzeniu się kamieni i po konsultacji lekarskiej, pewnie niedługo będziemy działać.
TM - Peppa, Matylda, Zosia i Rysia, Lusia, Carmen, Gloria, Rozalka, Tequila
Awatar użytkownika
Lidka1
Posty: 238
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:04
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Heniutek - US Teddy [Warszawa]

Post autor: Lidka1 »

Co prawda nie wiem, skąd dotarły słuchy, ale wszystko wskazuje na to, że bazą tej informacji jest niestety nasze doświadczenie :(
Nasz świnek cierpiał na kamicę od prawie dwóch lat, do tej pory nam się udawało - dostawał leki, co jakiś czas wysikiwał syf i było nieźle. Miesiąc temu powiększone gruczoły płciowe (to najprawdopodobniejszy powód, który nasunął się Pani Doktor w trakcie zabiegu) ucisnęły na tyle mocno na nerkę i moczowód, że powstał (albo być może już tam był) teoretycznie mały kamień, który nie przepchnął się do pęcherza, tylko zablokował ujście moczowodu. I w bardzo krótkim czasie doszło do wodonercza, a w konsekwencji chłopczyk ma usuniętą 1 nerkę wraz z moczowodem. I jak tylko minie jeszcze trochę czasu od zabiegu, będziemy go kastrować - mam nadzieję, że zwiększy to szansę na prawidłowe funkcjonowanie drugiej nerki. Długo rozmawialiśmy z naszym wetem - raczej nie ma w literaturze informacji na temat tego, kiedy i dlaczego, i na jak długo te gruczoły się powiększają. U naszego chłopaka w dniu zabiegu sięgały do wątroby, w tej chwili są normalnej wielkości. Podejrzenie padło na testosteron - stąd kastracja. A to, że tak duży gruczoł mógł upośledzić pracę nerki i moczowodu jest dla mnie bardzo logiczne.

Mam nadzieję, że te informacje będą choć trochę przydatne :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „In Memoriam”