Jak sprawdzić czy świnka jest ślepa?

Problemy z zębami, problemy z jedzeniem, problemy okulistyczne, problemy z uszami, problemy z nosem;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Bartuu

Jak sprawdzić czy świnka jest ślepa?

Post autor: Bartuu »

Jak w temacie. Nie jestem pewien co wzroku świnki. Prosiaczek czerwonooki, do weta wybieramy się już niedługo.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23061
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Jak sprawdzić czy świnka jest ślepa?

Post autor: porcella »

A jak reaguje na machnięcie ręką? Z odległości powiedzmy pół metra, metr? Świnki boją się takich machnięć, bo uważają, że to groźny ptak - wieczny wróg. Mają jednak oczy rozstawione bardzo szeroko, więc machnij raz z jednej, raz z drugiej strony. Niewidoma świnka poza tym ma kłopot z odnalezieniem miski, kiedy zmieni się miejsce i węszy specyficznie - krzywi głowę, bo nastawia poza nosem również wibrysy.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Bartuu

Re: Jak sprawdzić czy świnka jest ślepa?

Post autor: Bartuu »

No właśnie na machnięcie nie reaguje, ale już jak "próbuję" wsadzić jej palca do oka, to je zamyka. Nie wyglądają mi te oczy na super zdrowe, a nie znam się na chorobach wzroku, więc pójdę do weta, może to początek jakiegoś choróbska :redface:
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23061
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Jak sprawdzić czy świnka jest ślepa?

Post autor: porcella »

Matko jedyna! Nie wsadzaj śwince palca do oka!!! :glowawmur: :glowawmur: :glowawmur:
Przecież to boli! Zamykanie oka jest normalnym odruchem obronnym!

A nawet jeśli jest ślepa, to i tak sobie radzi w życiu.
Miałam kilka lat niewidomą świnkę, radziła sobie bez problemu, lepiej niz niewidomy czlowiek, w końcu nie musi czytac, ani chodzic po ulicy. Powinna tylko mieć kolegę/koleżankę, żeby się nie nudzić i jako przewodnika.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Bartuu

Re: Jak sprawdzić czy świnka jest ślepa?

Post autor: Bartuu »

No co ty! Nie wsadzam jej palca do oka! Wsadzać wzięte "", ponieważ nie chodziło mi o dosłowne wsadzanie palca do oka! Przynajmniej z pół cm odstępu. Chodzi o to, że jeżeli świnka coś widzi to oczywiste jest, że (tak jak wspomniała na skutek reakcji obronnej) zamknie oko ;) Już rozumiesz o co mi chodziło? :)
A co do świnki towarzyszki nawet jeśli okazałoby się, że proś jest niewidomy. Próbowałem łączenia z wieloma świnkami, i to nie łączenia, że siup wrzucam dwie świnie do klatki-polubcie się. Długie, cierpliwe łączenie kończyło się zastygnięciem w bezruchu, brak jedzenia itp, często nawet przez całą noc nie ruszyła się centymetra. Spowodowane jest to pewnie tym, że kiedy do mnie przyjechała a przyjechała autokarem i nie widziałem jej wcześniej) była od kuperka po głowę pogryziona. Ewentualnie w niedalekiej przyszłości mogę próbować wziąć na tymczas z trzy labo i wtedy spróbować którąś sparować z moją, a pozostałą dwójkę na wydanie. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23061
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Jak sprawdzić czy świnka jest ślepa?

Post autor: porcella »

Ufff to się uspokoiłam.
Sory, ale różne osoby tu piszą...

Żeby być Domem Tymczasowym, to trzeba się najpierw trochę poudzielać i popomagać przy forumowych świnkach. :102:
Ale byłoby korzystnie, bo w Zielonej Górze chyba nikogo nie mamy?
Kontaktuj się na PW z Cynthią, albo z Dawenną, one tym zawiadują.
Zdrówka dla malucha. Taki lęk może minąć za jakiś czas, zwlaszcza w zetknięciu z łagodną świnką.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Bartuu

Re: Jak sprawdzić czy świnka jest ślepa?

Post autor: Bartuu »

Malucha? :lol: 1.3kg 3-letniego mięcha :)) Dla mnie ta "przyszłość" to tak z wakacje :P Sprawa w rodzinie jest trochę aprops świnek skomplikowana, ponieważ jeden kwartał w roku mam w domu babcię, która potrzebuje opieki 24/7 i zajmuje pokój, w którym rezydowałyby laboświneczki. Dysponuję wolną 80, więc dołożyłbym z 1mx80cm i nie zostawię babci szczególnie na noc z dosyć głośnymi świniurami. Pokój zwalnia się od czerwca, jeszcze zobaczymy jak to będzie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Twarzoczaszka”