Sterylizacja samiczki

Kamienie w nerkach, osad w pęcherzu, zapalenie pęcherza, kastracje i sterylizacje;

Moderator: Dzima

Olivianna

Re: Sterylizacja samiczki

Post autor: Olivianna »

Dzima pisze:
4 lutego moja świnka wybiera się na sterylizację- również z powodu cyst :( ale inny weterynarz; ul.Dojazd Przechodnia Akademicka
I jak świnka się czuje?
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9995
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Sterylizacja samiczki

Post autor: Dzima »

Nie miała zabiegu . słaba i znów chuda :(
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Olivianna

Re: Sterylizacja samiczki

Post autor: Olivianna »

O kurcze, biedne maleństwo :( :(
Chorowita ta twoja świnka, trzymam kciuki by szybko doszła do siebie, przytyła i mogła przejść ten zabieg
ilona__wwy

Re: Sterylizacja samiczki

Post autor: ilona__wwy »

mam głupie pytanie, jak wygląda szew po zabiegu? U nas jest troche czerwony w jednym miejscu jakby zaschnieta krew. Na końcach szwu ta skóra jest ściągnięta szwami jakby było jej za dużo. To ma tak wyglądać ? Kiedy udac sie najlepiej na kontrol ? 10 dni po zabiegu na zdjęcie szwów mamy przyjść, a jakby cos sie działo to wczesniej - szew wygląda tak samo jak po zabiegu. Mała czuje sie coraz lepiej dziś rano to mi nawet uciekła do pokoju bo nie chciała leków, w nocy zjadła karme i sianko ładnie je, ziółka. Myślałam że będzie ze 3 dni leżeć a tu 1 doba tylko na dokarmianiu a ma 2 szwy jeden duży na brzuchu i z boku po kaszaku.
Awatar użytkownika
gren
Posty: 1416
Rejestracja: 14 wrz 2013, 19:21
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa, Targówek
Kontakt:

Re: Sterylizacja samiczki

Post autor: gren »

Dobrze, że świnka tak dzielnie zniosła zabieg.
Jeśli szew wygląda tak samo jak po zabiegu to raczej nie ma powodu do zmartwień.
Martuś w swoim wątku wstawiła zdjęcie Nutki po zabiegu http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... 60#p350271
Dawna grenouille ;)
ilona__wwy

Re: Sterylizacja samiczki

Post autor: ilona__wwy »

uff szew jest podobny więc nie ma co się przejmować :jupi: świeżej krwi nie ma ani opuchlizny mała leży na ręcznikach wszystko ma pod nos podstawione nawet wode jej przełożyłam koło swojej miejscówki do spania i miskę żeby do klatki nie wskakiwała na jedzenie ciarki mie przechodza na widok tych 2 szwów jestem przewrazliwiona :P Mały kaszak był a szew wielki.
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Sterylizacja samiczki

Post autor: sosnowa »

U nas też po kaszaku szew wyglądał strasznie, gorzej niż po sterylizacji. Jak wygląd się nie zmienia to jest ok. Świetnie dochodzi do siebie, trzymam mocno.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Sterylizacja samiczki

Post autor: martuś »

Jak tam świneczka? Mam nadzieję, że już jest wszystko ok ;)
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
ilona__wwy

Re: Sterylizacja samiczki

Post autor: ilona__wwy »

Jakos mi się z jedzeniem przycieła nic nie ruszy jak ja nie dokarmię. Bobków mniej. Kurde wcześniej sama jadła a teraz nie chce. Może jej zmienie ten osłonowy z ludzkiego na biolapis :think: Po zdjęciu szwów pewno przydałoby sie usg zrobic :think: Dostaje przeciwbólowy raz na dzień, czyzby ją bolało ? Nawet ulubionej cukini nie chce.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Sterylizacja samiczki

Post autor: martuś »

Moja też dostawała tolfinę raz dziennie. Probiotyk jak najbardziej zmień. W ludzkim są inne bakterie niż świneczki potrzebują. A jak zachowanie? Jest jakaś spokojniejsza, osowiała, mniej się rusza? Może nazrywaj jej świeżej trawy i daj troszeczkę?
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ moczowo-płciowy”