Strzyżenie długowłosych maszynką/ rozczesywanie kołtunów

Jak pielęgnować świnkę morską, czyli "chcę piękną być"
Awatar użytkownika
etycja
Posty: 1197
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:04
Miejscowość: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Strzyżenie długowłosych maszynką/ rozczesywanie kołtunów

Post autor: etycja »

Ja podcinam metodą "na palce", to znaczy, podkładam palce i tnę wszystko nad. Wychodzi mi w miarę równo ale łowiecka jak zawsze nieszczęśliwa po fakcie.
Obrazek
Femcia

Re: Strzyżenie długowłosych maszynką/ rozczesywanie kołtunów

Post autor: Femcia »

Ja mojego ciacham nozyczkami po kapieli... ma takie kołduny ze masakra... woli kapiel od czesania=.= zreszta co mi z czesania jak i tak wezme go na ręce wyczesze odłoze szczotke i on sie powtula i wygladam jak jeden wielki kołtun=.=ja wygladam jego włosy sa na mnie=.= ghyyy no wiec nozyczki i do dzieła;)
Gembsoon

Re: Strzyżenie długowłosych maszynką/ rozczesywanie kołtunów

Post autor: Gembsoon »

Witam po długiej przerwie. Jako że nadeszło lato chcielibyśmy sprawić naszym dwóm prosiaczkom "świnkowe SPA" :D w sensie przegląd weterynarza i strzyżenie maszynką, żeby im nie było tak gorąco bo obie są długowłosymi niewiastami, a sami za to strzyżenie nie chcemy się brać, żeby im krzywdy nie zrobić i wolimy je oddać w ręce profesjonalisty :) I tu pytanie do Was. Zna ktoś może w Warszawie godnego polecenia weterynarza-fryzjera który podjął by się tej pracy i żebyśmy przy okazji nie zbankrutowali? :D
Awatar użytkownika
Francesco
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2016, 21:46
Miejscowość: Katowice
Kontakt:

Re: Strzyżenie długowłosych maszynką/ rozczesywanie kołtunów

Post autor: Francesco »

Ja mam krótkowłose maleństwo. Ostatnio musiałem jej podciąć włosy na kuperku. Tam włosy były dłuższe i wiecznie brudne...
:świnka1: Michalina - 11.10.2016 :świnka2:
Awatar użytkownika
Milkaa
Posty: 264
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:16
Miejscowość: ok. Nowego Sącza
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Strzyżenie długowłosych maszynką/ rozczesywanie kołtunów

Post autor: Milkaa »

Wiem co to znaczy wiecznie brudne włosy na kuperku... tyle że z długowłosą świnką :tired:
PannaAnna93

Re: Strzyżenie długowłosych maszynką/ rozczesywanie kołtunów

Post autor: PannaAnna93 »

Nejvii, świetny pomysł ze sprayem do rozczesywania. Myślicie, że można użyć takiego dla dzieci albo zwykłego Gliss Kura czy czegoś w tym stylu? :D Albo jedwabiu do włosów...? :) Niby 20 zł za spray za zwierząt to nie jest dużo ale podejrzewam, że zawiera on te same składniki co ten dla ludzi tylko marketingowane dla właścicieli zwierząt. Zastępując go "ludzkim" kosmetykiem miałabym poczucie, że oszukuję system. :roll:
akami4

Re: Strzyżenie długowłosych maszynką/ rozczesywanie kołtunów

Post autor: akami4 »

Kochane , pomóżcie , mam prosiaczka długowłosego i jak to na prosiaka przystało jest okropna świnka , cała sie brudzi i kołtuni , poradźcie jaką maszynka przyciąć jej włosy .
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Strzyżenie długowłosych maszynką/ rozczesywanie kołtunów

Post autor: Bulletproof »

akami4 pisze:Kochane , pomóżcie , mam prosiaczka długowłosego i jak to na prosiaka przystało jest okropna świnka , cała sie brudzi i kołtuni , poradźcie jaką maszynka przyciąć jej włosy .
Nożyczkami
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Strzyżenie długowłosych maszynką/ rozczesywanie kołtunów

Post autor: porcella »

Jeśli są kołtuny, to obcinamy je na sucho, ostrymi nożyczkami i bardzo ostrożnie, delikatnie, tuż przy skórze!
Żeby nie dopuścić do kołtunów można świnkę strzyc maszynką - swoim to robię na lato - normalnie, jak fryzjerzy, ale oczywiście mówimy o maszynce elektrycznej, takiej, która jest calkowicie bezpieczna!
No i trzeba przy długowłosej śwince zachować czystość w klatce, codziennie sprzątać boby, a świnkę wypuszczać na częste wybiegi, wtedy nie będzie siedziała w jednym miejscu we własnych odchodach, co sprzyja kołtunom.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Strzyżenie długowłosych maszynką/ rozczesywanie kołtunów

Post autor: kimera »

Jeśli są poważne problemy ze strzyżeniem. np. obcinaniem kołtunów, dobrze jest się zgłosić do tzw. groomera, czyli psiego fryzjera. Oni mają odpowiednie maszynki i doświadczenie, nie tylko z psami, ale i kotami i królikami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”