[KRAKÓW] lek. wet. Jacek Szydłowski, "Med-Vet"

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
guitargirl

[KRAKÓW] lek. wet. Jacek Szydłowski, "Med-Vet"

Post autor: guitargirl »

Tutaj dzielimy się opiniami na temat Pana lek. wet. Jacka Szydłowskiego.

Obecnie przyjmuje (aktualizacja 23.11.16):
Przychodnia weterynaryjna Med-Vet s.c.
Danuta i Jacek Szydłowscy
ul. Stadionowa 1A
31-751 Kraków

E-mail: gabinet@med-weterynarz.pl
Tel: 12 648 95 00


Opinie wyrażane na forum są prywatnymi opiniami jego użytkowników i nie reprezentują stanowiska członków Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim.



OPINIE FORUMOWICZÓW (przeniesione z tematu "Polecani weterynarze"):
Pela pisze:07 sty 2011, 09:39
W Krakowie do korekcji zębów polecam dr Jacka Szydłowskiego, os. Złotej jesieni 13, tel. 12/648 95 00
W poczekalni jest zazwyczaj dużo ludzi i trzeba zabrać śwince coś do jedzenia (jeśli w ogółe ona sama coś je) na czas czekania, i kocyk do przykrycia.
Do innych rzeczy też go polecam, ale opiszę tu jak wyglada u niego diagnoza i korekcja zębów:

Wchodzi się ze świnką i mówi, że świnka chciałaby coś zjeść, ale nie może, i że chudnie. Doktor poleca wziąć świnkę w swoje ręce i podnieść do góry buzią do niego i do światła, które on w międzyczasie ustawił na pysk zwierzęcia.
Lekarz bierze specjalny rozwieracz akurat do pyska pasujący i otwiera pysk, i przy pomocy pensety odchyla policzki i język, i w ten sposób ogląda wnętrze. Świnka jest w naszych rękach uniesiona do pionu. Ale najlepiej ją w tej pozycji przytulić plecami do siebie.
Potem lekarz dotyka świnkę, brzuch itp. Waży świnkę.

W jego opisie wnętrza pyszczka świnki znajdzie się także to czy są tam poranione policzki i czy są równe zęby, czy może są połamane. Potem lekarz umawia się na godzinę i dzień na korektę. Korekta przebiega także z udziałem właściciela i jego rąk. Ale już bez świadomego udziału samej świnki. Świnka bowiem dostaje około 30 min.przed zabiegiem zastrzyk wzmacniający i zastrzyk premedykacyjny. Właściciel trzyma świnkę, ale może też trzymać pomoc techniczna. Doktor używa do zabiegu bardzo szybko obrotowego wiertła, czy raczej lepiej powiedzieć turbiny, którą ścina i także wygładza ścięte powierzchnie. Ma to znaczenie dla dalszego szybkiego rozpoczęcia pobierania pokarmu. Potem zaleca podawanie do pyszczka minimalnej ilości przepisanego leku przeciwgrzybiczego, bo uważa, że po takich zabiegach tak należy zrobić. Świnka wybudza się w domu. Za 1 lub 2 dni ma ona przyjść do kontroli stanu wnętrza pyszczka.
Pobyt na czas przygotowania do zabiegu i samego zabiegu to godzina.

Opis ten zrobiłam na podstawie jednego takiego zabiegu u mojej starej świnki Belci wykonanego w końcu listopada 2010. Cena 40 zł.

Chcę dodać, że to czy świnka zacznie potem sama jeść, i kiedy w ogóle zacznie, nie zależy tylko od lekarza i jego zbiegu, ale od wielu czynników współgrających z takim zabiegiem, a do nich zalicza się także sam właściciel zwierzątka.
Meg pisze:09 czer 2011, 12.54
Swego czasu jeździłam do gabinetu Szydłowskich z psiakiem. Lekarze (bo również żona Pana dr-a pracuje w tym miejscu) bardzo mili, profesjonalni. Raz byłam u nich ze świnką, problemem była krew w moczu. Prosiaczek wyleczony w trybie ekspresowym :ok: . Pamiętam, że jedynym minusem były dłuugie kolejki- no ale jak lekarz dobry, to i pacjentów dużo. ;-)
Teraz przeprowadziłam się do innej dzielnicy i dawno już u Szydłowskich nie byłam, ale tak jak pisałam- kiedyś było super.
katarina

Re: [KRAKÓW] lek. wet. Jacek Szydłowski

Post autor: katarina »

Witam . Byłam dziś ze swoją świnką u Dr. Danuty Szydłowskiej, kolejka olbrzymia ale już wiem dlaczego. W naszym przypadku świneczka nie dożyła końca wizyty .Lekarka robiła co mogła ale nie zdążyła pomóc. Kropcia miała coś z krążeniem i w dodatku chore płucka . Dr Danuta robiła masaż serduszka ale nic nie pomogło. Za to podejście do zwierzaka mam olbrzymi szacunek do Niej .Bywaliśmy u innych weterynarzy ale brakowało tam tego co znaleźliśmy u Szydłowskich.Polecam każdemu kto ma zwierzaka. :świnka1: :cry:
Ann_Eri

Re: [KRAKÓW] lek. wet. Jacek Szydłowski

Post autor: Ann_Eri »

Dzisiaj byłam u wet. Szydłowskiego z jak się okazało- wszołami. Młoda przyniosła do domu... Kolejka długa, sama wizyta bardzo miła, oprócz tego że świnia dziabnęła weta w palec ;) obyło się bez większych problemów, oba prosiaki dostały kropelki i za 2 tygodnie powtarzamy "perfumowanie". Za zakropienie dwóch świnek zapłaciłam 10 złotych. Dodam jeszcze, że teraz wet przyjmuje na Stadionowej 1A.
Nikodemcio

Re: [KRAKÓW] lek. wet. Jacek Szydłowski

Post autor: Nikodemcio »

Chodzę do nich ze wszystkimi moimi zwierzakami. Badania wykonują bardzo dokładnie i wypytują o najdrobniejsze szczegóły z życia zwierzaka i przebiegu choroby. Wczorajsza wizyta:
Gabinet do godziny 19:00 wpadłam o 18:50 i pan weterynarz został specjalnie dłużej (swoja drogą to u nich nie problem tym bardziej, ze aktualnie lecznica znajduje się w ich prywatnym domu więc w razie nagłej potrzeby są dostępni 24h ze sprzętem). Weszłam ze świnką do gabinetu niosąc ją w różowym futerku z uszami. Poinformowałam lekarza, że 'moje dziecko jest chore', a on od razu przystąpił do przeprowadzenia bardzo szczegółowego wywiadu. Pytał o wiek, ogólny stan zdrowia, pokarm w ciągu ostatnich kilku dni, o przebyte wcześniej leczenia, zabiegi, charakter i zachowania normalnie oraz zaobserwowane podczas choroby, uczulenia itp. Sprawdził w kartotece ostatnie badanie krwi i moczu (jeśli jesteśmy pierwszy raz warto zrobić takie badania, a oni wpisują wszystko do bazy) Świnkę kazał zostawić w futerku bo jak stwierdził 'wygląda w nim fajnie' i zaczął ją oglądać. Pierw sierść, oczy, nos, łapki, skórę, Później przyglądnął się zębom zarówno siekaczom jak i trzonowym, sprawdził kolor dziąseł i policzków. Przeglądnął uszy zmierzył temperaturę i osłuchał dwoma stetoskopami. Za koniec ważenie i diagnoza. Na szczęście tym razem zwykłe przeziębienie. Dostaliśmy zastrzyk wzmacniający i receptę na 'syropek'.

Koszt wizyty: 10zł


inne zabiegi:
obcięcie pazurów- 4zł
Badanie kontrolne ('przegląd')- zwykle 5-10zł
Tygodniowe leczenie antybiotykami (zastrzyki) dwóch świnek (niestety nie pamiętam co to były za leki)-25zł

Po poinformowaniu, ze nie dam rady dojeżdżać na zastrzyki dokładnie poinstruowano mnie jak wykonać ten zabieg i zapakowano preparat z dokładna rozpiską co i jak do wykonania w domu.

Miła atmosfera, dociekliwi lekarze, szczegółowe badania i absolutnie przystępna cena. Polecam jak najbardziej dla karzdego zwierzaka :3
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13490
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: [KRAKÓW] lek. wet. Jacek Szydłowski

Post autor: pucka69 »

Kraków
lek. wet. Jacek Szydłowski
Lecznica Dla Zwierząt. Szydłowska Danuta I Szydłowski Jacek

Zmienili adres kliniki na:
ul. Stadionowa 1A
31-751 Kraków

E-mail: gabinet@med-weterynarz.pl
Tel: 12 648 95 00
Obrazek
Awatar użytkownika
Pandorzaste
Posty: 419
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:54
Miejscowość: Kolbudy
Kontakt:

Re: [KRAKÓW] lek. wet. Jacek Szydłowski

Post autor: Pandorzaste »

Wpadłam dziś z nagłą wizytą. Wcześniej zdążyłam się umówić z obiema świnkami do dr Barana, ale dopiero na poniedziałek a dziś rano widzę, że oczko Gajeczki kiepsko wygląda. Zapakowałam ją do transportera i pobiegłam do najbliższego weta, czyli dr Szydłowskiego. Czekaliśmy bardzo długo, długo po zamknięciu kliniki też, ale przyjęto nas mimo olbrzymiej kolejki chorych psów i kotów, zdecydowanie na plus. Gajka jakoś wytrzymała to kocio-psie towarzystwo, choć w stresie podrapała się za mocno i dorobiła małej ranki na powiece. Wet pierwszy raz widział skinny, od razu poszukał informacji o tej rasie - na plus, że nie udawał że to dla niego nic nowego, na plus także to, że informacji od razu poszukał.
Po obejrzeniu oczka stwierdził zapalenie spojówki i dał odpowiednie kropelki do oczu, polecił, żeby przyjść jutro rano - mimo że klinika nieczynna - gdyby coś się działo, więc przyznaję, że jestem z wizyty w pełni zadowolona :).

P.S.- to też może być ważne, ale zapłaciłam tylko za lek :).
cozamara

Re: [KRAKÓW] lek. wet. Jacek Szydłowski

Post autor: cozamara »

Potwierdzam opinie wydane powyżej. Miła fachowa porada, dogłębne badanie, niskie ceny. Jedyny szkopuł, to fakt iż nie mieli aparatury do anestezji wziewnej. Ogólnie polecam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Małopolskie”