Nowy regulamin działu Sprzedam/Oddam, Kupię i Bazarek

Wątki dotyczące funkcjonowania forum

Moderator: pastuszek

Bunia
Posty: 228
Rejestracja: 21 lip 2013, 22:27
Miejscowość: Łowicz
Kontakt:

Re: Nowy regulamin działu Sprzedam/Oddam, Kupię i Bazarek

Post autor: Bunia »

Po co nam regulamin jak i tak go nikt prawie nie przestrzega?
Awatar użytkownika
pastuszek
Posty: 3344
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:26
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowy regulamin działu Sprzedam/Oddam, Kupię i Bazarek

Post autor: pastuszek »

Nikogo do przestrzegania nie zmuszę, ale na pewno będzie egzekwowany.
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Nowy regulamin działu Sprzedam/Oddam, Kupię i Bazarek

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Trudno przestrzegać tego regulaminu skoro jeszcze nie wszedł w życie. A obecny forumowy faktycznie nie bywa przestrzegany ale w takich momentach ja, ruby albo moderatorzy interweniują aby sprowadzić delikwenta na słuszną drogę ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
pastuszek
Posty: 3344
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:26
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowy regulamin działu Sprzedam/Oddam, Kupię i Bazarek

Post autor: pastuszek »

Dorzuciłam w Bazarku:
1. Dział BAZAREK służy do zakładania prywatnych wątków z ofertami sprzedaży i wykonania usług w celu:
- dobrowolnego wsparcia działalność SPŚM.
- pokrycia kosztów związanych z utrzymaniem tymczasów przebywających w Domach Tymczasowych SPŚM (prawo do założenia wątku ma wyłącznie DT).
Wątki założone przez DT nie będą rozliczane.
Nie będą rozliczane, bo:
- ufam DT :)
- wiem ile kosztuje utrzymanie i leczenie
- trudno mi będzie kogoś ganiać np. za paragon z warzywniaka...
Bunia
Posty: 228
Rejestracja: 21 lip 2013, 22:27
Miejscowość: Łowicz
Kontakt:

Re: Nowy regulamin działu Sprzedam/Oddam, Kupię i Bazarek

Post autor: Bunia »

pastuszek pisze:Dorzuciłam w Bazarku:
1. Dział BAZAREK służy do zakładania prywatnych wątków z ofertami sprzedaży i wykonania usług w celu:
- dobrowolnego wsparcia działalność SPŚM.
- pokrycia kosztów związanych z utrzymaniem tymczasów przebywających w Domach Tymczasowych SPŚM (prawo do założenia wątku ma wyłącznie DT).
Wątki założone przez DT nie będą rozliczane.
Nie będą rozliczane, bo:
- ufam DT :)
- wiem ile kosztuje utrzymanie i leczenie
- trudno mi będzie kogoś ganiać np. za paragon z warzywniaka...
Jak ma byc rozliczane wszystko to wszystko a nie temu ufam a temu nie! Przeciez to sa pieniądze forumowiczów.Czyzby tu sie szeżyło jakies kumoterstwo?! Jak dla mnie to troche jest to nie halo.Jak gramy fair to gramy fair.
Awatar użytkownika
pastuszek
Posty: 3344
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:26
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowy regulamin działu Sprzedam/Oddam, Kupię i Bazarek

Post autor: pastuszek »

Masz racje to są pieniądze forumowiczów i sami zadecydują czy taki zapis im się podoba czy nie.
Do 28 lutego każdy ma czas tu się wypowiedzieć. Będzie więcej podobnych opinii pomyślimy o zmianie w zapisie.

Dodam tylko od siebie, że myślałam o rozliczaniu, ale po pierwsze o ile w Bazarkach byłoby rozliczanie to w Sprzedam/Oddam go nie ma (pomijam rozliczanie przekazywanej części dochodu ze sprzedaży na ogólne wsparcie SPŚM). Jakby ktoś nie chciał się rozliczać to by założył wątek dla swoich tymczasów w sprzedam/oddam i tyle. Druga sprawa - łatwo rozliczyć zbieranie pieniędzy na zabieg a trudniej zbieranie na bieżące wydatki, np. kupowanie zieleniny u babci z bazarku, która paragonu nie wystawi - dlatego tez nie chce się bawić w takie rozliczanie. DT to w większości wolontariusze, członkowie SPŚM i zasłużeni - więc jak dla mnie osoby już w jakiś sposób godne zaufania.

Dorzuciłam, informowanie o tym, że rzeczy wystawione są również na innym forum, portalu itp. + że nie doprowadzenie transakcji z jednej jak i z drugiej strony może skutkować ostrzeżeniem lub banem.
asiaijejczesio

Re: Nowy regulamin działu Sprzedam/Oddam, Kupię i Bazarek

Post autor: asiaijejczesio »

Jest jeszcze jedna chamska zagrywka na którą pragnę zwrócić uwagę.

"Rezerwacja"- to kompletne nieporozumienie. Wchodzi taka cwaniara, rezerwuje wszystko i wszyscy inni zdecydowani na kupno od razu muszą czekać na zmiłowanie czy taka osoba się rozmyśli czy namyśli, czy kupi czy nie kupi. Trwa to też nie wiadomo ile. Wkurza to i zniechęca. Olewam bazarki na których widzę takie praktyki, a wiele bym kupiła.
Bunia
Posty: 228
Rejestracja: 21 lip 2013, 22:27
Miejscowość: Łowicz
Kontakt:

Re: Nowy regulamin działu Sprzedam/Oddam, Kupię i Bazarek

Post autor: Bunia »

asiaijejczesio pisze:Jest jeszcze jedna chamska zagrywka na którą pragnę zwrócić uwagę.

"Rezerwacja"- to kompletne nieporozumienie. Wchodzi taka cwaniara, rezerwuje wszystko i wszyscy inni zdecydowani na kupno od razu muszą czekać na zmiłowanie czy taka osoba się rozmyśli czy namyśli, czy kupi czy nie kupi. Trwa to też nie wiadomo ile. Wkurza to i zniechęca. Olewam bazarki na których widzę takie praktyki, a wiele bym kupiła.
Racja. To troche nieładnie tak rezerwowac a potem się z tego wycofywac.Osoba sprzedająca lub prowadząca bazarek wtedy niewie co ma robic,a i tez są inne osoby przyblokowane bo by tez chętnie cos kupily.Istnieje forum czy są bazarki ale jak widac admini wcale nie czuwaja nad tym co sie dzieje czy jest przestegany regulamin.
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Nowy regulamin działu Sprzedam/Oddam, Kupię i Bazarek

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Ale jeszcze nie ma regulaminu dotyczącego rezerwacji, Buniu. Więc nie wiem czemu narzekasz na administrację :)
Obrazek
Bunia
Posty: 228
Rejestracja: 21 lip 2013, 22:27
Miejscowość: Łowicz
Kontakt:

Re: Nowy regulamin działu Sprzedam/Oddam, Kupię i Bazarek

Post autor: Bunia »

Panna Fiu Fiu pisze:Ale jeszcze nie ma regulaminu dotyczącego rezerwacji, Buniu. Więc nie wiem czemu narzekasz na administrację :)
Wiem,że jeszcze nie ma bo jak widac jest to forum jeszcze niedopracowane. :) Nie narzekam na administracje tylko mobilizuje ja do działania a nie do obijania.Proszę wykazywac wiecej inicjatywy a nie tylko przegladac posty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum”