Nowy regulamin działu Sprzedam/Oddam, Kupię i Bazarek

Wątki dotyczące funkcjonowania forum

Moderator: pastuszek

Awatar użytkownika
pastuszek
Posty: 3344
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:26
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Nowy regulamin działu Sprzedam/Oddam, Kupię i Bazarek

Post autor: pastuszek »

Od 1 marca wejdą w życie nowe regulaminy działu sprzedam/oddam, kupię i bazarku.
Póki co pokazuje co udało się stworzyć i poddaje pod dyskusje do końca lutego. Jeśli ktoś chce coś dodać, zmienić, ponarzekać ;), wyrazić swoją opinię to zapraszam.
Jestem otwarta na wszelkie sugestie :)


Regulamin działu SPRZEDAM/ODDAM

1. Dział SPRZEDAM/ODDAM służy do zakładania prywatnych wątków z ofertami sprzedaży, oddania produktów i wykonania usług, z których dochód będzie przekazany na cele prywatne.

2. Sprzedający może oferować produkty i usługi, których jest właścicielem, autorem lub wykonawcą.
Dopuszcza się zakładanie wątku w imieniu osoby trzeciej pod warunkiem posiadania stałego kontaktu z tą osobą, bieżącej aktualizacji wątku oraz finalizacji transakcji poprzez forum Caviarnia.

3. W pierwszym poście muszą znaleźć się informacje o sprzedawanym/oddawanym produkcie czy usłudze, oferowana cena i zdjęcie + w przypadku wystawienia rzeczy na innym forum, portalu itp. musi znaleźć się o tym informacja;
zabrania się powielania ich na kolejnych stronach - cała aktualna oferta ma się znaleźć w pierwszym poście (ew. w pierwszych kilku postach).

4. Pierwszy post, jak i wątek musi być na bieżąco aktualizowany.

5. Zabronione jest licytowanie oraz kupowanie wystawionych rzeczy na sprzedaż poprzez pw/e-mail.

6. Zabrania się komentowania oferty - wyglądu rzeczy, ceny itp.

7. Odpowiedzialność za finalizację transakcji ponosi osoba składająca ofertę i kupujący.
Forum Caviarnia udostępnia jedynie miejsce dla zamieszczenia oferty, nie decyduje o szczegółowych zasadach transakcji ani nie gwarantuje poprawnej ich finalizacji.
Jednakże osoby sprzedające, jak i kupujące muszą liczyć się z wpisaniem w wątek Kandydaci i Czarna Lista oraz ostrzeżeniem lub banem, jeśli nie doprowadzą sprzedaży/kupna do końca w wyznaczonym terminie.

8. W przypadku nieaktualności oferty tytuł wątku należy zmienić na "NIEAKTUALNY".

9. W wątkach nie odwiedzanych przez 30 dni będzie pojawiać się 48-godzinna prośba o aktualizacje; przy braku aktualizacji po tym czasie wątek zostanie usunięty.

10. W przypadku wątków, gdzie cześć dochodu przekazywana jest na SPŚM - należy wkleić potwierdzenie wykonania przelewu na konto SPŚM. Wątki bez wstawienia potwierdzenia, najpóźniej do 7 dni od upomnienia moderatora, będą skutkowały ostrzeżeniem.
Po tygodniu dalszy brak potwierdzenia będzie skutkował publicznym upomnieniem i ostrzeżeniem a w dalszej kolejności banem i wpisaniem w wątek Kandydaci i Czarna Lista.
(W dowodzie musi być przede wszystkim widoczna uzbierana kwota, adresat przelewu: SPŚM oraz tytuł przelewu - patrz pkt. niżej. Wasze dane adresowe oraz nr rachunku powinny zostać zamazane)

11. Wpłat na rzecz SPŚM dokonujemy z wyraźnym tytułem "Darowizna na cele statutowe - bazarek - Wasz nick z forum". Np. "Darowizna na cele statutowe - bazarek, pastuszek".

12. Nie zastosowanie się do powyższego regulaminu będzie skutkować ostrzeżeniem, a w dalszej kolejności banem.

13. Od każdego ww. punktu mogą, za zgodą moderatora, zaistnieć wyjątki.


Regulamin działu KUPIĘ

1. Dział KUPIĘ służy do zakładania prywatnych wątków z ofertą zakupu produktów i zamówienia usług.

2. Odpowiedzialność za finalizację transakcji ponosi osoba składająca ofertę i sprzedający.
Forum Caviarnia udostępnia jedynie miejsce dla zamieszczenia oferty, nie decyduje o szczegółowych zasadach transakcji ani nie gwarantuje poprawnej ich finalizacji.
Jednakże osoby sprzedające, jak i kupujące muszą liczyć się z wpisaniem w wątek Kandydaci i Czarna Lista oraz ostrzeżeniem lub banem, jeśli nie doprowadzą sprzedaży/kupna do końca w wyznaczonym terminie.

3. W przypadku nieaktualności oferty tytuł wątku należy zmienić na "NIEAKTUALNY".

4. W wątkach nie odwiedzanych przez 30 dni będzie pojawiać się 48-godzinna prośba o aktualizacje; przy braku aktualizacji po tym czasie wątek zostanie usunięty.


Regulamin działu BAZAREK

1. Dział BAZAREK służy do zakładania prywatnych wątków z ofertami sprzedaży i wykonania usług w celu:
- dobrowolnego wsparcia działalność SPŚM.
- pokrycia kosztów związanych z utrzymaniem tymczasów przebywających w Domach Tymczasowych SPŚM (prawo do założenia wątku ma wyłącznie DT).

2. Założony wątek ma charakter charytatywny.

3. Zyski ze sprzedaży w całości przekazywane są jako darowizna na cele statutowe SPŚM bądź na wskazany cel. Zakazana jest sprzedaż na prywatne cele nie związane z SPŚM i DT.

4. W pierwszym poście muszą znaleźć się informacje o:
- celu bazarku (ogólne wsparcie SPŚM, konkretny cel: zakup karmy dla tymczasów, wizyta u weterynarza, zabieg etc.),
- sprzedawanym produkcie czy usłudze, oferowana cena, zdjęcie;
- informacja czy rzeczy są równocześnie wystawione na innym forum, portalu itp.;
Zabrania się powielania powyższych informacji na kolejnych stronach - cała aktualna oferta ma się znaleźć w pierwszym poście (ew. w pierwszych kilku postach).

5. Pierwszy post, jak i wątek musi być na bieżąco aktualizowany.

6. Zabronione jest licytowanie oraz kupowanie wystawionych rzeczy na sprzedaż poprzez pw/e-mail (wyjątek stanowi Bazarek z gadżetami SPŚM ).

7. Zabrania się komentowania oferty - wyglądu rzeczy, ceny itp.

9. Odpowiedzialność za finalizację transakcji ponosi osoba składająca ofertę i kupujący.
Forum Caviarnia udostępnia jedynie miejsce dla zamieszczenia oferty, nie decyduje o szczegółowych zasadach transakcji ani nie gwarantuje poprawnej ich finalizacji.
Jednakże osoby sprzedające, jak i kupujące muszą liczyć się z wpisaniem w wątek Kandydaci i Czarna Lista oraz ostrzeżeniem lub banem, jeśli nie doprowadzą sprzedaży/kupna do końca w wyznaczonym terminie.

10. Wątek musi zostać rozliczony. (Wyjątek stanowi Bazarek z gadżetami SPŚM i wątki założone przez DT, których celem jest pokrycie kosztów utrzymania DT)

11. Przez rozliczenie rozumiane jest wklejenie potwierdzenia wykonania przelewu na konto SPŚM. Wątki bez wstawienia potwierdzenia, najpóźniej do 7 dni od upomnienia moderatora będą skutkowały publicznym upomnieniem i ostrzeżeniem a w dalszej kolejności banem i wpisaniem na Czarną Listę.
(W dowodzie musi być przede wszystkim widoczna uzbierana kwota, adresat przelewu: SPŚM oraz tytuł przelewu - patrz pkt. niżej. Wasze dane adresowe oraz nr rachunku powinny zostać zamazane).

12. Wpłat na rzecz SPŚM dokonujemy z wyraźnym tytułem "Darowizn na cele statutowe - bazarek - Wasz nick z forum". Np. "Darowizna na cele statutowe - bazarek, pastuszek".

13. Po rozliczeniu wątek zostanie usunięty w terminie 30 dni.

12. Nie zastosowanie się do powyższego regulaminu będzie skutkować ostrzeżeniem, a w dalszej kolejności banem.

13. Od każdego ww. punktu mogą, za zgodą moderatora, zaistnieć wyjątki.
Iris

Re: Nowy regulamin działu Sprzedam/Oddam, Kupię i Bazarek

Post autor: Iris »

Pytanie co do działu KUPIĘ:

Czyli kiedy ktoś będzie chciał przyjąć ofertę - sprzedać to co, ktoś chce kupić - to ma się już kontaktować tylko przez PW, a nie będzie możliwości napisania oferty w wątku?
PALATINA

Re: Nowy regulamin działu Sprzedam/Oddam, Kupię i Bazarek

Post autor: PALATINA »

Czemu na służyć zamykanie wątków w "kupię"?
Wg mnie są pożyteczne, można komuś podesłać link do atrakcyjnej oferty (jeśli miałabym to robić przez PW, to bym sobie darowała, myśląc, że już ktoś wcześniej podpowiedział itd) lub doradzić kupienie lepszego zamiennika.
Ale może w wątkach działo się coś, o czym nie wiem, i ma to sens (o którym nie wiem).
twojawiernafanka

Re: Nowy regulamin działu Sprzedam/Oddam, Kupię i Bazarek

Post autor: twojawiernafanka »

Ja też nie byłabym za zamykaniem - z wyżej wspomnianych powodów :)
Awatar użytkownika
jadziulka
Posty: 400
Rejestracja: 09 lip 2013, 7:35
Miejscowość: Lubin
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Nowy regulamin działu Sprzedam/Oddam, Kupię i Bazarek

Post autor: jadziulka »

Hm też jestem za tym,żeby nie zamykać działu kupię. A co z tymi co nagminnie licytują a potem sie wycofują? Odpowiedzialność bierze kupujący? Wg. mnie powinien byc punkt, że nie wycofuje się ofert i za kilka wycofanych ofert zakaz brania udzialu w bazarkach itd. U mnie licytowała osoba, która sie potem wycofała, dostałam wiadomość od kogoś,że i u niej się wycofała choc dostała upomnienie,że ma tak nie robić.
twojawiernafanka

Re: Nowy regulamin działu Sprzedam/Oddam, Kupię i Bazarek

Post autor: twojawiernafanka »

Za to się powinno się dostawać ostrzeżenie (podobno tak jest). Udziału w bazarkach bym nie zabraniała, bo czasem zdarzają się różne sytuacje losowe.
asiaijejczesio

Re: Nowy regulamin działu Sprzedam/Oddam, Kupię i Bazarek

Post autor: asiaijejczesio »

A co w przypadku kiedy coś wylicytowałam, a sprzedawca uchyla się od sfinalizowania transakcji bo mu się nie chce wysłać, bo zakupiona rzecz była np za 2 zł ? Spotkałam się już z takim totalnym olaniem i to przez osobą ciemnobrązową, więc ktoś taki nigdy nie trafi na czarną listę tylko się każdy będzie z nim głaskać.
Awatar użytkownika
pastuszek
Posty: 3344
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:26
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowy regulamin działu Sprzedam/Oddam, Kupię i Bazarek

Post autor: pastuszek »

Co do Kupię:
Wydawało mi się, że tak będzie przejrzyściej :roll:
Ale Twój argument Palatino do mnie trafia, więc skoro się nie podoba i innym to może zostać po staremu + zniknie pkt.5 a pojawi się punkt, że W wątkach nie odwiedzanych przez 30 dni będzie pojawiać się 48-godzinna prośba o aktualizacje; przy braku aktualizacji po tym czasie wątek zostanie usunięty.
Tak już chyba będzie ok?

Co do wycofujących się, niekupujących, niepłacących, niewysyłających...Ogólnie reguluje to regulamin forum, ale może i tutaj pojawić się taki zapis :)
axxk

Re: Nowy regulamin działu Sprzedam/Oddam, Kupię i Bazarek

Post autor: axxk »

tak próbuje wygrzebać w pamięci o czym rozmawialiśmy lub o czym myślałam w związku z tym regulaminem.


1. Czy nie było mowy o tym, żeby wprowadzić obowiązkowe przekazywanie jakiejś części kwoty ze sprzedanych przedmiotów na SPŚM? Skoro ludzie mogą na dzięki forum handlować, to może powinni przekazywać coś?.

2. Zastanawia mnie punkt
Zabronione jest licytowanie oraz kupowanie wystawionych rzeczy na sprzedaż poprzez pw/e-mail.
a raczej jak będzie to wyglądało w praktyce?. Kilka razy zaraz po zamieszczeniu ofert sprzedaży chciałam coś kupić i okazywało sie że danej rzeczy już nie ma - na moje pytanie otrzymałam odpowiedź, że na różnych forach sa te rzeczy powystawiane i sprzedały sie juz.
2 sytuacja dotyczy osób, które często coś kupują a w ostatnim czasie zrezygnowały z i usunęły konto - w jaki sposób maja dokonać zakupu?
Awatar użytkownika
pastuszek
Posty: 3344
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:26
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowy regulamin działu Sprzedam/Oddam, Kupię i Bazarek

Post autor: pastuszek »

ad 1. Pytanie do Zarządu.
ad 2. Można wstawić punkt o konieczności poinformowania na wstępie, że rzeczy są wystawione również na innych forach - tak, żeby z góry zaznaczyć, że może się tak przytrafić :think: Jeśli nie będzie info, nie będzie aktualizacji - ostrzeżenie.
Axxk a trudno założyć nowe konto ? Ja mam takie, czysto kupieckie konta na spk, szczurach, miau, dogomanii i żyje. Inaczej zawsze będziecie narzekać, że ktoś Was ubiegł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum”