Wszystko o klatkach

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9995
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Dzima »

Przecież można zrobić półkę do której dochodzi ta rampa i już nie będzie taka stroma.
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Gaja
Posty: 1465
Rejestracja: 09 wrz 2014, 7:57
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Gaja »

Dzima pisze:Przecież można zrobić półkę do której dochodzi ta rampa i już nie będzie taka stroma.
Mam klatkę piętrową. Świetnie się sprawdza. Tylko, tak jak pisze Dzima, trzeba dorobić półkę - ja to zwę "klatką schodową", wtedy faktycznie rampa nie jest zbyt stroma. Dałam tarasy Ferplasta i jest ok. Proszę zwrócić tez uwagę na samą rampę - trzeba do niej "dorobić "boki", żeby świnkom nóżka się nie ześlizgnęła.
Osobiście mam klatkę Ferplast Rabbit Double ( z modyfikacją na klatki schodowe ) i prosiaki są bardzo zadowolone - ja mniej, bo żeby to cholerstwo rozłożyć do sprzątania i mycia, to trzeba niezłej kondycji i samozaparcia :lol:
Awatar użytkownika
katia
Posty: 223
Rejestracja: 10 mar 2018, 20:48
Miejscowość: Ustroń
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: katia »

Szukam opinii na temat klatek C&C ale też mam kilka własnych pytań.
Jak wygląda temat użytkowanie kuwety, tzn. sprzątanie, mycie? Czy po jakimś czasie trzeba ją wymienić na nową?
Czy ktoś ma klatkę C&C ale zamkniętą od góry? Jak to wygląda? Czy jest łatwo demontowalne? Da się z tych kratek zrobić drzwiczki od góry?
Czy kratki muszą mieć podparcie, chodzi mi o to czy taka klatka może stać np. na stoliku nieco mniejszym niż kuweta, czy musi być większy?
Bardzo proszę o odpowiedzi.
Czupi i Milka : viewtopic.php?f=55&t=8592
Obrazek
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Bulletproof »

Kuwetę do klatek C&C zwykle robi się samemu, z polipropylenu kanalikowego. Jest to bardzo wygodne (i tanie ;) ) rozwiązanie, bo taki materiał jest nieprzemakalny, łatwy do złożenia, nie łamie się i jest bardzo lekki. Nie wydaje mi się by trzeba było kuwetę zmieniać. Jako ściółkę można używać wszystkiego tego, co w normalnych klatkach, czyli trocin, żwirku i maty, lub kocyków. Sprząta się jak zwykłą klatkę, a spód można co jakiś czas umyć wodą z octem.
Kratki C&C bardzo łatwo zamontować i zdemontować, są one przyczepiane na plastikowe łączniki, w które się po prostu "wciska" kratki. Ja akurat nie mam zamkniętej od góry, ale można spokojnie taką zrobić. Z drzwiczkami byłby problem, ale można by po prostu zostawić na górze "okienko" bez kratki.
Ja bym się bała stawiać ich w powietrzu, C&C są metalowe, więc nie jakoś bardzo lekkie, plus jeśli świnia trochę waży to bałabym się, że klatka kiedyś runie w dół
Awatar użytkownika
katia
Posty: 223
Rejestracja: 10 mar 2018, 20:48
Miejscowość: Ustroń
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: katia »

Bulletproof pisze:Kuwetę do klatek C&C zwykle robi się samemu, z polipropylenu kanalikowego. Jest to bardzo wygodne (i tanie ;) ) rozwiązanie, bo taki materiał jest nieprzemakalny, łatwy do złożenia, nie łamie się i jest bardzo lekki. Nie wydaje mi się by trzeba było kuwetę zmieniać. Jako ściółkę można używać wszystkiego tego, co w normalnych klatkach, czyli trocin, żwirku i maty, lub kocyków. Sprząta się jak zwykłą klatkę, a spód można co jakiś czas umyć wodą z octem.
Kratki C&C bardzo łatwo zamontować i zdemontować, są one przyczepiane na plastikowe łączniki, w które się po prostu "wciska" kratki. Ja akurat nie mam zamkniętej od góry, ale można spokojnie taką zrobić. Z drzwiczkami byłby problem, ale można by po prostu zostawić na górze "okienko" bez kratki.
Ja bym się bała stawiać ich w powietrzu, C&C są metalowe, więc nie jakoś bardzo lekkie, plus jeśli świnia trochę waży to bałabym się, że klatka kiedyś runie w dół
Dzięki.
Ja po prostu mam stolik 50 x 100 cm i zastanawiam się czy mogłaby na nim stać klatka 120-140 cm. Wystawałaby ale kuweta byłaby stabilna, tylko nie wiem jak te kratki właśnie :think:
Czupi i Milka : viewtopic.php?f=55&t=8592
Obrazek
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Bulletproof »

Tak jak pisałam, ja bym się bała. One potrzebują oparcia mimo wszystko, nie wiem, czy łącznik by utrzymał kratkę której tylko pół stoi w powietrzu
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9995
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Dzima »

Bulletproof pisze:Tak jak pisałam, ja bym się bała. One potrzebują oparcia mimo wszystko, nie wiem, czy łącznik by utrzymał kratkę której tylko pół stoi w powietrzu
Dokładnie.
katia, nie ma szans żeby zrobić c&c większą jak stół-niestety. Kratki stoją dookoła kuwety z pp, nie są niczym podtrzymywane tylko połączone za pomocą łączników.
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Awatar użytkownika
katia
Posty: 223
Rejestracja: 10 mar 2018, 20:48
Miejscowość: Ustroń
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: katia »

Dzima pisze:
Bulletproof pisze:Tak jak pisałam, ja bym się bała. One potrzebują oparcia mimo wszystko, nie wiem, czy łącznik by utrzymał kratkę której tylko pół stoi w powietrzu
Dokładnie.
katia, nie ma szans żeby zrobić c&c większą jak stół-niestety. Kratki stoją dookoła kuwety z pp, nie są niczym podtrzymywane tylko połączone za pomocą łączników.
OK, rozumiem. Dziękuję za odpowiedzi. Teraz już wiem, że muszę pomyśleć nad czymś większym
Czupi i Milka : viewtopic.php?f=55&t=8592
Obrazek
Awatar użytkownika
Marikaaa
Posty: 424
Rejestracja: 14 lut 2015, 19:04
Miejscowość: Piaseczno/W-wa
Kontakt:

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Marikaaa »

Podczas ostatniego bazarku wpadła mi w oko klatka dla świnek na nóżkach z wysuwaną szufladą. https://www.olx.pl/oferta/klatka-drewni ... eeKQw.html Wydało mi się to bardzo wygodne w sprzątaniu. Myślałam ostatnio również o wypróbowaniu układu piętrowego klatek, jednak licytowany obiekt ponoć był na to za słaby. Znalazłam takiego gotowca: https://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kl ... owe/348048 Na zdjęciu wygląda tak elegancko i czysto. ;-) I spełnia wszystkie moje zachcianki (wyżej, bez rozkładania klatki do sprzątania, piętrowo). Jeden minus jest taki, że to 107, a nie 120 więc panowie mieliby o 13cm mniej niż w ferplaście. W tej chwili nasze świniaki wytrzymują razem w dwóch duetach (naprawdę kiedyś się zmobilizuję i napiszę więcej o ostatnim łączeniu :roll: ) więc rampę (która i tak nie wydaje mi się bezpieczna) bym zdemontowała, żeby nie było połączenia między pięterkami. Pytanie brzmi czy rzeczywiście taka wysuwana szuflada to wygoda w sprzątaniu? Podzieli się ktoś doświadczeniem? :please:
Teraz: Florek od 22.07.2015 + Zdzisio od 22.10.2018
Nasz wątek: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=5805 :)
Dawniej: Czarnulka, Mała, Naleśnik, Nicek, Orzeszek, Wicherek
Hani@

Re: Wszystko o klatkach

Post autor: Hani@ »

Radzila bym Ci jednak zainwestowac w 120 , to spora roznica dla swinek zwlaszcza samcow.
Rampy nie musisz demontowac, podpinasz ja tylko do gory, jest na to specjalny zaczep i masz dwie osobne klatki. Szufladki sa powlekane tworzywem dlatego fajnie sie je myje. Wyciagasz, wkladasz pod prysznic, ewentualne plamy moczu przecierasz octem . Po wyschnieciu wkladasz szuflady do klatki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”