Choroby układu rozrodczego

Kamienie w nerkach, osad w pęcherzu, zapalenie pęcherza, kastracje i sterylizacje;

Moderator: Dzima

ilona__wwy

Re: Choroby układu rozrodczego

Post autor: ilona__wwy »

Guz był wielkości 4/2 cm :glowawmur: gdyby nie ten sik krwią to bym wcale nie wiedziała że cos ma, torbiele ok 3 cm. Wycinka nie oddawli do badania, W medicavecie mi powiedzieli że w weekendy zabiegów nie robią ewentualnie jak będzie chirurg na dyżurze. Poszlismy do Ogonka na badania kontrolne a tu się okazało że krwawi z macicy. Akurat był chirurg na dużurze i dr od USG ( w badaniu podejrzenie zmiany nowotworowej) Na szczęście nie musiałam się zapisywać w tygodniu na usg tylko jej od razu wszystkie badania zrobili. Zabieg na drugi dzień był, miałam ją zostawic na szpital ale dyżuru nocnego nie ma na pon więc jej nie zostawię na noc samą. Jest na dokarmianiu leży głównie dzis rano trochę sianka skubneła. Wycietego ma też małego kaszaka. Zastanawiam się jak tam będzie z jelitami czy rozwolnienia nie będzie. Do medicavetu niestety mam za daleko, z pracy zwalniać nie chcą (jeszcze do pracy trzeba dojechać ) a nie wiem czy bym się czasowo wyrobiła na ostatni autobus.
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Choroby układu rozrodczego

Post autor: sosnowa »

Dokarmiaj. Pierwsza doba po operacji jest zawsze najgorsza, ale dacie radę. Jak skubała sianko to wspaniale. Szkoda, że nie dali na hispat, ale trudno. Świnki na ogół dobrze z takich operacji wychodzą, moja Turbulka bardzo szybko doszła do siebie. Trzeba pilnować, żeby sobie szwów nie zdjęła.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Choroby układu rozrodczego

Post autor: martuś »

U mojej guz miał 2 cm. Nutka pierwsze badanie USG miała 9 marca, dla pewności było powtórne USG 21 marca na wziewce bo za pierwszym razem nasza pani dr nie była pewna czy to w macicy czy w pęcherzu... 1 kwietnia Nutka miała operację. Długu nie czekałam z decyzją o operacji bo takie guzy bardzo często mają tendencję do szybkiego rośnięcia i do krwawienia...
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ moczowo-płciowy”