szmery w sercu

Wątroba, serce, tarczyca, trzustka, cukrzyca;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
magda31

szmery w sercu

Post autor: magda31 »

witam serdecznie, u naszej świnki pani weterynarz stwierdziła bardzo intensywne szmery w sercu, wypytała czy świnka się w ogóle rusza, czy biega, czy ciężko oddycha, czy się szybko męczy ale nasza świneczka nie męczy sie, nie oddycha ciężko, biega, nie jest osowiała, no i pani doktor się zdziwiła, bo stwierdziła że te szmery są bardzo mocne i zaleciła echo serca.
Czy ktoś z Was miał podobny problem?? nie znalazłam w żadnym wątku nic podobnego.
Potrzebuje także weterynarza we Wrocławiu który wykonałby śwince echo serca, ponieważ w lecznicy do której chodzimy nie wykonują małym zwierzaczkom takiego badania, dzwoniłam po wielu lecznicach i wszyscy odmawiali :( może ktoś z Was wie gdzie znajdę pomoc...
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: szmery w sercu

Post autor: kimera »

W Warszawie na pewno można wykonać takie badania, nawet jest klinika kardiologiczna - Kardiowet - dr Garncarz.
Niestety, nie mam pojęcia, czy jest coś podobnego we Wrocławiu. Może jeszcze wypowiedzą się wrocławiacy.
Przy chorym sercu czasem do diagnozy wystarcza RTG, które przynajmniej pokaże, czy serce nie jest powiększone.
ania.d
Posty: 197
Rejestracja: 10 lip 2013, 10:22
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: szmery w sercu

Post autor: ania.d »

Moja świnka ma taki problem. Na RTG nie wszystko widać, dużo dokładniejsze jest echo. W Warszawie jest dr Kraszewska w Vetcardi http://www.vetcardia.pl/, która wykonuje echo serca gryzoniom. Oprócz tego, że trzeba umieć to zrobić to trzeba mieć do tego specjalny sprzęt - małą końcówkę. Pójdź do dobrego weta gryzoniowego albo zadzwoń - powinni się orientować czy we Wrocławiu jest taki specjalista. No i świniak powinien być do tego czasu na Prilium jeśli jest podejrzenie, że to coś z sercem.
Rzadko bywam na forum, więc jak coś pilnego to PW albo smsy ;)
Awatar użytkownika
jadziulka
Posty: 400
Rejestracja: 09 lip 2013, 7:35
Miejscowość: Lubin
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: szmery w sercu

Post autor: jadziulka »

Z tego co pamietam to robia we Wrocławiu echo serca, dr. piasecki z przychodni Zwierzak na Bulwar Ikara powinien Ci dac namiary na niego.
Natalia

Re: szmery w sercu

Post autor: Natalia »

Pani doktor Anna Olejniczak (Ruda śląska)- kardiolożka
http://www.wetkardio.pl/

nasz Zdziś kilkakrotnie miał echo serca
Heide

Re: szmery w sercu

Post autor: Heide »

ania.d pisze:Moja świnka ma taki problem. Na RTG nie wszystko widać, dużo dokładniejsze jest echo. W Warszawie jest dr Kraszewska w Vetcardi http://www.vetcardia.pl/, która wykonuje echo serca gryzoniom. Oprócz tego, że trzeba umieć to zrobić to trzeba mieć do tego specjalny sprzęt - małą końcówkę. Pójdź do dobrego weta gryzoniowego albo zadzwoń - powinni się orientować czy we Wrocławiu jest taki specjalista. No i świniak powinien być do tego czasu na Prilium jeśli jest podejrzenie, że to coś z sercem.
Właśnie wczoraj dr Wojtyś-Gajda z Ogonka powiedziała mi, że jedna z moich świnek ma wyraźne szmery serca:( Bardzo się tym martwię:( Na jutro jestem umówiona do dr Kraszewskiej z Vetcardii. Czy to może być jakaś poważna, śmiertelna wada??? Po mojej śwince też nie widać żadnych objawów sercowych: jest ruchliwa, bardzo szybka (dzikus straszny), normalnie oddycha, ładnie je... Już sama nie wiem co o tym myśleć. Czy z tym da się żyć, jakoś leczyć????

Heide
Awatar użytkownika
Renika
Posty: 219
Rejestracja: 20 lip 2013, 20:51
Miejscowość: okolice Krakowa
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Re: szmery w sercu

Post autor: Renika »

Nie wiem jaką wadę ma Twoja świnka ale moja ma za duże serduszko i pojawiały się niepokojące objawy związane z oddychaniem. Od roku podaję jej prilenal i wszystko jest ok., świnka normalnie oddycha, biega bez problemów po pokoju, jest ruchliwa i zadowolona :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne narządy wewnętrzne i ich schorzenia”