Nebulizator

Potrzebujesz pomocy? Napisz tutaj!

Moderator: pastuszek

paula82

Re: Nebulizator

Post autor: paula82 »

ja ostatnio kupiłam ten i w tym sklepie:
http://www.emedyczny24.pl/inhalator-neb ... 3godJAwAhQ
dobrze rozpyla, długa ta rurka do maseczki, gwarancja trzy lata i cena chyba niezła, jedno co mogłoby być lepsze to zamykanie pojemniczka z lekiem.
Ann

Re: Nebulizator

Post autor: Ann »

Kiedy Tosia była mała też ją inhalowałam. Właściwie wszystko dokładnie opisała Karolina K., mi jeszcze u Piaseckiego bardziej radzili pudełko plastikowe, dokładnie zamykane - że niby po butach będzie za duże (ale w sumie moja Tosia była wtedy rozmiarów chomika) i za mało szczelne :think: Ja kupiłam taki plastikowy pojemnik na jedzenie - bardzo dobrze się sprawdził, tylko trochę ciężko było wyciąć dziurę. No a że takie pudełka są zwykle przezroczyste to widziałam co się dzieje ze świnką, bo początkowo się bałam, że mała się tam udusi :?
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23055
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Nebulizator

Post autor: porcella »

Zamawiam ten, który Paula pokazała. Omnibusy są po ok. 140, a tego, który Karo poleca nie ma.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23055
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Nebulizator

Post autor: porcella »

Informuję uprzejmie, że nebulizator nabyłam.
Korzysta z niego Tola, jest to dość skomplikowana zabawa, ale można się nauczyć. Spróbuję zrobić film instruktażowy.
Ma Pulmicort na 14 dni, potem kontrola i zobaczymy.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
twojawiernafanka

Re: Nebulizator

Post autor: twojawiernafanka »

Filmik instruktażowy to świetny pomysł! :)
Awatar użytkownika
jadziulka
Posty: 400
Rejestracja: 09 lip 2013, 7:35
Miejscowość: Lubin
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Nebulizator

Post autor: jadziulka »

Dopiero teraz przeczytałam ten temat.Ja mam nebulizator Philipsa, szukalam takiego,żeby rozpylał lek jak na najmniejsze cząstki. jeśli chodzi o Pulmicort to zalatwiłam na ludzką recepte, bo wtedy kosztuje 28 zł. mam jeszcze w domu, zaraz sprawdze date wazności, ale raczej przeterminowany( sprawdzone: przeterminowany)
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23055
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Nebulizator

Post autor: porcella »

Nebulizujemy sie dopiero teraz, zaraz po nabyciu rózne przeszkody (głównie brak czasu i glowy) spowodowały odłożenie zabiegów na później. Chyba nawet pomaga?
Mam zdjęcia, po świętach zamieszczę, może też nagram filmik, jak będe miała kogoś do pomocy.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23055
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Nebulizator

Post autor: porcella »

Jak nebulizujemy Tolę:

1. ogólny widok. Sam nebulizator to jest to białe, plastikowe urządzenie, takie obłe, z kablem. Kabel się podłącza, maszynka warczy dość głośno, pobiera powietrze i lek i rozpyla na drobniutkie cząsteczki
Pudełko po butach służy zamiast maseczki, którą nakłada się człowiekowi, lub większemu zwierzakowi. W pudełku wycięta jest dziurka, przez którą wkłada się końcówkę wężyka. Przez wężyk leci rozpylony lek.
Obrazek

2. Tola w pudełku
Obrazek

3. Tola w trakcie nebulizacji - pudełko zamknięte
Obrazek

4. Końcówka do podawania leku
Obrazek

5. Odmierzoną porcję (u nas 1 ml. pulmicortu i 1 ml. NaCl) pobrać z ampułek i wlać do końcówki - robie to strzykawką z długą igłą
Obrazek

6. Urządzenie pracuje - nie wiem, dlaczego część "pary" idzie bokiem, ale tak jest - nie rozumiem do końca, jak to działa, może robię jakiś błąd? Choć zostałam pouczona przez Panie Wet, ale instrukcja jest jakaś taka... :think:
Obrazek

Koniecznie trzeba starannie umyć po każdym użyciu końcówkę i wężyk, ponieważ na resztkach leku lubią się zahodować grzyby.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
jadziulka
Posty: 400
Rejestracja: 09 lip 2013, 7:35
Miejscowość: Lubin
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Nebulizator

Post autor: jadziulka »

Po pierwsze włożyłabym ją do pudła plastikowego, bo w tym kartonowym to wsiąkną te cząsteczki w niego. jeśli chodzi o wylatywanie pary wodnej z boku, to tak się robi. Ja jeszcze na sam koniec poruszałam tym pojemniczkiem ciągle żeby wszystko dokładnie wyszło.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23055
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Nebulizator

Post autor: porcella »

o, to dobra myśl, z tym plastikowym pudłem! Dziękuję, tak zrobię.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomóżmy sobie nawzajem”