Zawartość kuwety czyli czym wykładać klatkę

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

Jakie podłoże stosujecie dla swoich świnek

Trociny
99
9%
Trociny
99
9%
Żwirek drewniany (dół), trociny (góra)
78
7%
Żwirek drewniany (dół), trociny (góra)
78
7%
Żwirek drewniany (dół), mata łazienkowa (góra)
172
15%
Żwirek drewniany (dół), mata łazienkowa (góra)
172
15%
Trociny (dół), mata łazienkowa (góra)
42
4%
Trociny (dół), mata łazienkowa (góra)
42
4%
Żwirek drewniany (dół), drybed (góra)
73
7%
Żwirek drewniany (dół), drybed (góra)
73
7%
Trociny (dół), drybed (góra)
5
0%
Trociny (dół), drybed (góra)
5
0%
Podkłady higieniczne
38
3%
Podkłady higieniczne
38
3%
Ściółka bawełniana
1
0%
Ściółka bawełniana
1
0%
Inne drewniane (np. Chambiose)
0
Brak głosów
Inne drewniane (np. Chambiose)
0
Brak głosów
Inne niewymienione (jakie?)
47
4%
Inne niewymienione (jakie?)
47
4%
 
Liczba głosów: 1110

Hekatexs

Re: Zawartość kuwety czyli czym wykładać klatkę

Post autor: Hekatexs »

Bulletproof pisze:
Hekatexs pisze:Ja używam samych kocyków polarowych, które zamówiłam na stronie http://www.cieplutkomi.pl mają dużo kolorów więc można wybrać taki który będzie pasować :) kupiłam tam dwa kocyki, bo jeden na zmianę. Kupuje się je na wymiar 1 szt to koc 160×50cm, a każda kolejna sztuka to kolejne 50 cm więc ja zamówiłam 2 szt z obu kolorów i przyszły mi dwa koce 160×100cm więc duże, a resztki, które mi zostały przy przecięciu na wymiar kuwety wykorzystałam do zrobienia hamaków czy norek :D pod koc nic nie daje, a piorę średnio co 5 dni.
A ile płacisz za 1 kocyk?
Kocyk o szerokości 160 i długości 0,5 m kosztuje 6,50 każda kolejna sztuka (dodatkowe 0,5 m w długości) tyle samo. Według mnie się opłaca zwłaszcza, że mają cudowne kolory :102: późna odpowiedź, ale problem miałam z komputerem i nie było jak na forum wchodzic :redface:
kasiakudłata

Re: Zawartość kuwety czyli czym wykładać klatkę

Post autor: kasiakudłata »

Zauważyłam, że popularne jest kupowanie pelletu w marketach budowlanych - wybrałam się więc do Castoramy we wrocławskim CH Korona po zapasy. Dowiedziałam się, że ostatnio coś się w tym pellecie zmieniło - jakaś chemia, aby się lepiej paliło - i żeby nie brać dla zwierząt, bo się trują. Ot, informacyjnie ku przestrodze.
Awatar użytkownika
katia
Posty: 223
Rejestracja: 10 mar 2018, 20:48
Miejscowość: Ustroń
Kontakt:

Re: Zawartość kuwety czyli czym wykładać klatkę

Post autor: katia »

Pytanie do osób stosujących podkłady higieniczne pod dry-bed'em.
Jak często je wymieniacie podkłady?
Znalazłam filmik, w którym dziewczyna twierdzi, że wymienia podkład co ok. 10 dni. Wg mnie to niemożliwe aby nic nie było czuć po takim czasie, ale wolę zapytać.
Czupi i Milka : viewtopic.php?f=55&t=8592
Obrazek
Awatar użytkownika
dortezka
Posty: 7489
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:28
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Zawartość kuwety czyli czym wykładać klatkę

Post autor: dortezka »

katia a ile na tym filmiku świnek miała dziewczyna?
ja swego czasu podkłady przy 6 świniach musiałam zmieniać... 2 razy dziennie bo pływały..
Wątek moich Pipulek: :love:
http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... f=55&t=658

Halinko, Pigulku, Balbisiu, Fifi&Rifi, Freciu.. tęsknimy :cry: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =71&t=4215
Awatar użytkownika
katia
Posty: 223
Rejestracja: 10 mar 2018, 20:48
Miejscowość: Ustroń
Kontakt:

Re: Zawartość kuwety czyli czym wykładać klatkę

Post autor: katia »

Znowu ja.
Używam żwirku drewnianego i maty łazienkowej. Kupiłam ostatnio duuużą klatkę i klasyczny rozmiar maty będzie za mały do niej. Jak sobie radzicie z takim problemem, bo nie wiem czy trzeba jakoś specjalnie maty łączyć ze sobą czy po prostu ułożyć kilka części na zakładkę? Jakieś pomysły?
Czupi i Milka : viewtopic.php?f=55&t=8592
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9995
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Zawartość kuwety czyli czym wykładać klatkę

Post autor: Dzima »

Czyli jaką masz klatkę? Ja w zagrodzie mam na zakładkę i powiem szczerze że mniejsze kawałki są o tyle dobre że mieszczą się w palce i tak szybko się nie niszczą, bo duże musiałam wciskać.
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zawartość kuwety czyli czym wykładać klatkę

Post autor: Bulletproof »

Pellet jest najbardziej popularny dla świnek, ale na niego obowiązkowo trzeba coś położyć- czy to trociny, czy matę łazienkową
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Zawartość kuwety czyli czym wykładać klatkę

Post autor: Kropcia »

Pytanie z gatunku: co wybrać? Do tej pory nasza wieprzowina leżała na trocinach lub żwirku i macie łazienkowej. Kuweta była zwarta. Obecnie przymierzamy się do zmiany klatki i pojawił się "problem" podłoża, gdyż zamierzamy mieć klatkę modułową z polipropylenem jako bazą. Pytanie co na to? Dry bed+ seni, kocyki/ ręczniki+seni czy może jakieś inne rozwiązania? No i jakie są największe rozmiary podkładów? Klatka będzie ok 75x145, a jak grzebię w necie, nie widzę takich wielkości. Jakieś wskazówki, podpowiedzi?
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zawartość kuwety czyli czym wykładać klatkę

Post autor: Bulletproof »

Polipropylen jest jak normalna kuweta, można wszystko kłaść, tak jak dawniej.
Ja po wielu różnych próbach z różnymi podłożami stwierdziłam że najlepiej jest zrobić małą kuwetę z pelletem i sianem (zwykle tam gdzie jedzą tam sikają)l, a na resztę miejsca kocyk. Pod kocyk nie kładę nic, bo po co? To nie pies żeby zasikać cały na wylot :szczerbaty: Próbowałam i podkłady pod pellet i różne udziwienia, a tylko drożej to wychodziło :/
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Zawartość kuwety czyli czym wykładać klatkę

Post autor: Kropcia »

One mi z uporem maniaka sikają po kątach... więc musiałabym mieć chyba ze 3 kuwety... Inna sprawa, że powiększanie terenu związane jest z planowanym doświnieniem. Co nam się trafi? Nie wiadomo i nie wiadomo, gdzie będzie się toto załatwiać, więc nie mogę tak wydzielić. Dobra, czas dziś na przeszukanie szaf w poszukiwaniu kocyków, bo tego mamy w nadmiarze :)
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”