Zawartość kuwety czyli czym wykładać klatkę

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

Jakie podłoże stosujecie dla swoich świnek

Trociny
99
9%
Trociny
99
9%
Żwirek drewniany (dół), trociny (góra)
78
7%
Żwirek drewniany (dół), trociny (góra)
78
7%
Żwirek drewniany (dół), mata łazienkowa (góra)
172
15%
Żwirek drewniany (dół), mata łazienkowa (góra)
172
15%
Trociny (dół), mata łazienkowa (góra)
42
4%
Trociny (dół), mata łazienkowa (góra)
42
4%
Żwirek drewniany (dół), drybed (góra)
73
7%
Żwirek drewniany (dół), drybed (góra)
73
7%
Trociny (dół), drybed (góra)
5
0%
Trociny (dół), drybed (góra)
5
0%
Podkłady higieniczne
38
3%
Podkłady higieniczne
38
3%
Ściółka bawełniana
1
0%
Ściółka bawełniana
1
0%
Inne drewniane (np. Chambiose)
0
Brak głosów
Inne drewniane (np. Chambiose)
0
Brak głosów
Inne niewymienione (jakie?)
47
4%
Inne niewymienione (jakie?)
47
4%
 
Liczba głosów: 1110

Persy

Re: Zawartość kuwety czyli czym wykładać klatkę

Post autor: Persy »

Używam u moich pelletu słomianego, wygląda podobnie. Działa i zachowuje się jak pellet drzewny (np. taki dla kota), zmoczony lekko puchnie. Nie zbryla się w dosłownym znaczeniu tego słowa. Pachnie mniej intensywnie niż podłoże drewniane i jest tańszy (płaciłam 20zł za 18l, to chyba 11kg). Nie wiem czy jest podobnej jakości, jak ten z Twojej aukcji, spróbuj poczytać komentarze, widziałam sprzedawców oferujących tani pellet słomiany, ale było dużo skarg na to, że śmierdzi i jest zawilgocony - warto uważać.

Moje świnki nie jedzą tego pelletu.
Hekatexs

Re: Zawartość kuwety czyli czym wykładać klatkę

Post autor: Hekatexs »

Ja używam samych kocyków polarowych, które zamówiłam na stronie www.cieplutkomi.pl mają dużo kolorów więc można wybrać taki który będzie pasować :) kupiłam tam dwa kocyki, bo jeden na zmianę. Kupuje się je na wymiar 1 szt to koc 160×50cm, a każda kolejna sztuka to kolejne 50 cm więc ja zamówiłam 2 szt z obu kolorów i przyszły mi dwa koce 160×100cm więc duże, a resztki, które mi zostały przy przecięciu na wymiar kuwety wykorzystałam do zrobienia hamaków czy norek :D pod koc nic nie daje, a piorę średnio co 5 dni.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zawartość kuwety czyli czym wykładać klatkę

Post autor: Bulletproof »

Hekatexs pisze:Ja używam samych kocyków polarowych, które zamówiłam na stronie http://www.cieplutkomi.pl mają dużo kolorów więc można wybrać taki który będzie pasować :) kupiłam tam dwa kocyki, bo jeden na zmianę. Kupuje się je na wymiar 1 szt to koc 160×50cm, a każda kolejna sztuka to kolejne 50 cm więc ja zamówiłam 2 szt z obu kolorów i przyszły mi dwa koce 160×100cm więc duże, a resztki, które mi zostały przy przecięciu na wymiar kuwety wykorzystałam do zrobienia hamaków czy norek :D pod koc nic nie daje, a piorę średnio co 5 dni.
A ile płacisz za 1 kocyk?
meiss

Re: Zawartość kuwety czyli czym wykładać klatkę

Post autor: meiss »

Właśnie miałam pytać o pellet słomiany, a tu patrzę ktoś używa. Zastanawiam się nad zakupem, kiedyś używałam drewnianego, ale wkurzało mnie to puchnięcie i góry doliny pod matą. Cat's best jest fajny, nie puchnie znacząco, ale jest drogi ciutke przy moich lejkach. Chyba zamówię na próbę ten słomiany i jak mi przypasuje to się na niego przerzucę, bo jednak drzewka niech sobie rosną :D
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zawartość kuwety czyli czym wykładać klatkę

Post autor: kimera »

Słomiany może mieć wyraźniejszy zapach przy silnym zawilgoceniu, jak to u świnek. Trzeba jednak samemu spróbować.
Persy

Re: Zawartość kuwety czyli czym wykładać klatkę

Post autor: Persy »

Granulat (żwirek) słomiany, który używam, jest firmy Velti. Nie czuję zapachu świnek, sprzątam regularnie. Kiedyś miałam świnkę i stosowałam Cat's Best, nie widzę różnicy w jakości czy wydajności, ale widzę różnicę w cenie na korzyść granulatu słomianego. Aha, żwirek słomiany ma ciemny szaro-zielonkawy kolor i granulki mają nieco większą średnicę, może dla kogoś ma to znaczenie.

Jeśli chodzi o drybed, to jestem rozczarowana. Kupiłam non-slip w rozmiarze S i po pierwsze - świnki za nim nie przepadają, po drugie - ma długi, gęsty włos, wbija się w niego sianko i pokarm, a jak świnka nasika, to zostaje mokra plama na włosiu, zupełnie jak na dywanie, na spód ścieka bardzo niewiele. Moim zdaniem produkt przereklamowany, jedyna przewaga nad zwykłym dywanikiem, to możliwość częstego prania. Drybed wylądował więc na wybiegu, a w klatce świnki mają teraz kuwetę ze żwirkiem i matę łazienkową z niewielką ilością żwirku pod spodem (na wszelki wypadek).
Beatrycze
Posty: 4317
Rejestracja: 09 lip 2013, 12:49
Miejscowość: ok. Warszawy
Kontakt:

Re: Zawartość kuwety czyli czym wykładać klatkę

Post autor: Beatrycze »

Czy ktoś używa podłoże celulozowe? Jeden z moich DS chce na tym trzymać świnki i nie wiem czy to jest dobre?
TM - Peppa, Matylda, Zosia i Rysia, Lusia, Carmen, Gloria, Rozalka, Tequila
Caero

Re: Zawartość kuwety czyli czym wykładać klatkę

Post autor: Caero »

Ja używam, wypowiedziałam się trochę na ten temat kilka postów do tylu. Pisz co chcesz wiedzieć, chętnie podzielę się informacjami :)
mysza

Re: Zawartość kuwety czyli czym wykładać klatkę

Post autor: mysza »

Bulletproof pisze:
Hekatexs pisze:Ja używam samych kocyków polarowych, które zamówiłam na stronie http://www.cieplutkomi.pl mają dużo kolorów więc można wybrać taki który będzie pasować :) kupiłam tam dwa kocyki, bo jeden na zmianę. Kupuje się je na wymiar 1 szt to koc 160×50cm, a każda kolejna sztuka to kolejne 50 cm więc ja zamówiłam 2 szt z obu kolorów i przyszły mi dwa koce 160×100cm więc duże, a resztki, które mi zostały przy przecięciu na wymiar kuwety wykorzystałam do zrobienia hamaków czy norek :D pod koc nic nie daje, a piorę średnio co 5 dni.
A ile płacisz za 1 kocyk?

Z tego co widzę to te wymiary 160/50 są po 6,5zł
http://cieplutkomi.pl/39-polary-300g
Caero

Re: Zawartość kuwety czyli czym wykładać klatkę

Post autor: Caero »

Beatrycze pisze:Czy ktoś używa podłoże celulozowe? Jeden z moich DS chce na tym trzymać świnki i nie wiem czy to jest dobre?
Widzę, że wcześniej nie zbyt dużo napisałam o podłożu więc w wolnej chwili się wypowiem. Podłoże celulozowe zdecydowanie mniej się pyli niż trocinki (aczkolwiek wiadomo jakiś pył się tam osiada i widać to na prętach klatki świeżo po zmienieniu podłoża, jednak nie jest tak że świnki kichają po tym jak po trocinach), ta kilkucentymetrowa warstwa szybko się ''ubija'' więc nie roznosi się jak trocinki po całym domu :jupi: . Bardzo dobrze i szybko chłonie ciecze, ale też dość szybko wysycha dlatego wdl. mnie jest dużo lepsza niż trocinki. Bobki za sprawą swojej wagi i ruchów podłoża wpadają pod nią więc świnki nie muszą po nich chodzić. Moje świnki uwielbiają na niej leżeć, bo jest bardzo miękka. W miejscu jak wnętrze domku podmieniam troszkę częsciej niż w innych miejscach bo mam świnkę z bardzo wrażliwymi łapkami. Jedyny minus to cena. Ja używam bezbarwnej wersji no i nie zamieniłabym tego na nic innego po wcześniejszych doswiadczeniach z trocinami czy tam wetbedem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”