Poidełko czy miseczka na wodę?

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Joannica

Re: Poidełko czy miseczka na wodę?

Post autor: Joannica »

Witajcie, jaka jest różnica między plastikowym a szklanym poidełkiem? Przede wszystkim dla świnki oczywiście? Zastanawiałam się nad plastikowym na przykłąd https://www.krakvet.pl/trixie-poidlo-dl ... 14474.html
Awatar użytkownika
katia
Posty: 223
Rejestracja: 10 mar 2018, 20:48
Miejscowość: Ustroń
Kontakt:

Re: Poidełko czy miseczka na wodę?

Post autor: katia »

Czy macie jakiś patent na cieknące poidełko?
Kupione kilka dni temu, szklane, Trixi 250 ml. Napełnione na full nie cieknie, ale jak już troszkę wypiją to zaczyna coraz mocniej kapać. Ktoś mi wytłumaczy czemu tak się dzieje i czy można coś na to poradzić?
Czupi i Milka : viewtopic.php?f=55&t=8592
Obrazek
Mk1609

Re: Poidełko czy miseczka na wodę?

Post autor: Mk1609 »

Zmiana temperatury powietrza nad wodą powoduje jej wypchnięciem (powietrze się rozpręża) co daje efekt cieknącego poidełka, niestety jest to zarówno w szklanych jak i plastikowych.
Awatar użytkownika
Gegoru
Posty: 27
Rejestracja: 05 wrz 2018, 9:47
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Re: Poidełko czy miseczka na wodę?

Post autor: Gegoru »

Odnośnie pytania w temacie - według mnie lepsze jest poidełko. Nie zajmuje miejsca w klatce, nie da się go potrącić, woda się nie wychlapuje, świnka się nie umoczy jak biega, nie wpadają do niej różne farfocle z klatki (wiadomo jak to jest z naszymi małymi wariatami ;)) Choć wiadomo, ile ludzie, tyle opinii, zalet i wad jednej z opcji :)
chomiczówka
Posty: 8
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:50
Miejscowość: Wadowice

Re: Poidełko czy miseczka na wodę?

Post autor: chomiczówka »

też stawiam na poidełko, wydaje mi się tez bardziej higieniczne, ale moje świnki uwielbiały wrzucać coś do miseczek, jak jeszcze je miały. Przerzuciliśmy się więc na poidło

__________________
Katowice - meble biurowe na wymiar w przystępnej cenie
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2023, 13:01 przez chomiczówka, łącznie zmieniany 1 raz.
Joanna94

Re: Poidełko czy miseczka na wodę?

Post autor: Joanna94 »

Witam, jakie poidełko polecacie do klatki w wysoką kuwetą? Może jakieś konkretne modele?
Aktualnie używam wiszącego na druciku, ale chciałabym zaoszczędzić trochę miejsca w klatce. Testowałam kiedyś dwa poidełka przyczepiane do szczebelków klatki, ale rurka była krótka i kończyła się zbyt wysoko.
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9995
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Poidełko czy miseczka na wodę?

Post autor: Dzima »

Szklane do powieszenia poza klatką. Z reguły ma dłuższą rurkę niż plastiki.
https://m.zdrowyzwierzak.pl/product-pol ... e_shopping
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Joanna94

Re: Poidełko czy miseczka na wodę?

Post autor: Joanna94 »

Super, dziękuję :jupi:
Awatar użytkownika
Francesco
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2016, 21:46
Miejscowość: Katowice
Kontakt:

Re: Poidełko czy miseczka na wodę?

Post autor: Francesco »

Witajcie ;) Przybywam z pytankiem.
Od niedawna mam dwie młode ok 2-3 miesięczne świnie. Po doświadczeniu z poprzednią świnią w klatce maluchy mają poidełko. Niestety dziewczyny nie piją z poidełka. Wcześniej była też miseczka z wodą (i bez problemu wodę piły).
Czy może być taka możliwość, że nie będą piły dziewczyny z poidełka?
:świnka1: Michalina - 11.10.2016 :świnka2:
Awatar użytkownika
zwierzur
Posty: 3799
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:59
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Poidełko czy miseczka na wodę?

Post autor: zwierzur »

Francesco pisze:Witajcie ;) Przybywam z pytankiem.
Od niedawna mam dwie młode ok 2-3 miesięczne świnie. Po doświadczeniu z poprzednią świnią w klatce maluchy mają poidełko. Niestety dziewczyny nie piją z poidełka. Wcześniej była też miseczka z wodą (i bez problemu wodę piły).
Czy może być taka możliwość, że nie będą piły dziewczyny z poidełka?
Zostawić poidełko, a pod nim wstawić miseczkę z wodą. Niektóre świnki piją mniej, niż inne, zwłaszcza, jeśli otrzymują dużo soczystych pokarmów typu ogórek. Dostęp do wody powinny jednak mieć zawsze. Trzeba wziąć pod uwagę, że są zwierzaki, które nie uznają poidła.
Dobre chwile są jak wisienki na torcie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”