Gdzie najlepiej postawić klatkę?

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

KiteeKatt

Re: Gdzie najlepiej postawić klatkę?

Post autor: KiteeKatt »

Ostatecznie zakupiłam sporą komodę, która stoi w idealnej odległości od okna i kaloryfera :)
morszczunia

Re: Gdzie najlepiej postawić klatkę?

Post autor: morszczunia »

Moja pupilka ma swoje miejsce na komodzie w odpowiedniej odległości od okna :) to rozwiązanie jest o tyle idealne, że gdziekolwiek się nie ruszę - do kuchni, przedpokoju czy pokoju, moja mała cały czas ma mnie na oku a ja ją :)
Nikodemcio

Re: Gdzie najlepiej postawić klatkę?

Post autor: Nikodemcio »

U nas klatka pod kaloryferem pod oknem. Mamy dwa pietra i jak chłopaki chcą sie schodzić schodzą na parter gdzie nie sięga kaloryfer, a jak ocieplić idą na piętro i wtulają sie w ściankę klatki najbliższą kaloryfera. Nie mam gdzie indzien postawić klatki, ale myślę, ze nawet jeśli bym miała to wciąż stałaby w tym samym miejscu, bo uważam, ze jest w porządku :P
Awatar użytkownika
llenka
Posty: 296
Rejestracja: 08 kwie 2014, 16:27
Miejscowość: ŁÓdź
Kontakt:

Re: Gdzie najlepiej postawić klatkę?

Post autor: llenka »

mam w tym samym miejscu i uważam, ze to dobry wybór.
moje futrzasta Cysia zaprasza na jej kątek internetów :meeting:
http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=3544
Awatar użytkownika
diefenbaker
Posty: 1786
Rejestracja: 17 lip 2013, 18:15
Miejscowość: Piaseczno
Kontakt:

Re: Gdzie najlepiej postawić klatkę?

Post autor: diefenbaker »

U nas klatka stoi też dość blisko kaloryfera. Świnie mają duży wybór, bo mają wolny wybieg cały czas, ale i tak najczęściej leżą albo przy kaloryferze, albo nawet pod. Ja nie wiem jak im w tych futerkach nie gorąco, ale ewidentnie im to pasuje :)
my-joy

Re: Gdzie najlepiej postawić klatkę?

Post autor: my-joy »

Cóż, u mnie klatka stoi w kuchni bo tylko tu jest miejsce. Ale mam naprawdę dużą kuchnię a gotuję raczej bez smażenia i gotowania śmierdzących rzeczy więc świniak nie cierpi z powodu moich kulinarnych poczynań. Poza tym jestem nocnym markiem i przesiaduję długo wieczorami własnie w kuchni przy kompie więc prosiaczek ma towarzystwo. W kuchni również ma bezpieczny wybieg, bez kabli i zakamarków. To chyba nie jest tak źle. No i jest jej ukochana lodówka z ukochaną natką i marchewką :102:
misie

Re: Gdzie najlepiej postawić klatkę?

Post autor: misie »

Moja klatka 100 cm stoi na komodzie na wysokosci 120 cm obok łóżka takze jak lezymy z mezem w lozku lub siedzimy to widzimy je caly czas :D .Od okna i drzwi balkonowych maja 3m w pokoju jest wiele swiatla na przeciw jest korytarz.Także miejsce jest idealne. :jupi:
Awatar użytkownika
Pandorzaste
Posty: 419
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:54
Miejscowość: Kolbudy
Kontakt:

Re: Gdzie najlepiej postawić klatkę?

Post autor: Pandorzaste »

Związane - jakiej temperatury w domu potrzebują świnki? Zaczynam się zastanawiać, czy w ogóle tu się da trzymać zwierzęta, bo choć w końcu łaskawie włączyli ogrzewanie, to jest wciąż zimno.
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Gdzie najlepiej postawić klatkę?

Post autor: kimera »

Świnki najlepiej czują się w takich samych temperaturach, co ludzie - 18-24 C i wilgotność ok. 50%. Lepiej znoszą chłód niż upał, nie lubią tylko przeciągu.
Awatar użytkownika
Pandorzaste
Posty: 419
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:54
Miejscowość: Kolbudy
Kontakt:

Re: Gdzie najlepiej postawić klatkę?

Post autor: Pandorzaste »

Czyli więcej, niż jest tutaj teraz ale pocieszono mnie, że nagrzewanie się tutaj kaloryferów zajmuje kilka dni, więc pierwszego dnia nie ma co panikować. A następną zimę zamierzamy już spędzić w innym lokum :).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”