Gdzie najlepiej postawić klatkę?

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Gdzie najlepiej postawić klatkę?

Post autor: kimera »

Świnki w nocy nie są bardzo hałaśliwe. Dostosowują się doskonale do trybu życia ludzi, i kiedy w domu jest cicho i ciemno, one też śpią, albo ograniczają aktywność. Za to potrafią usłyszeć nawet z drugiego końca mieszkania, że poruszyłaś się na łóżku i możesz wstać i zająć się nimi. Szelest i już słyszysz kwik :). To samo przy otwieraniu lodówki, szeleszczeniu plastikowej torebki albo stuku noża do krojenia warzyw. Świnki w ten sposób przypominają, żeby się nimi zająć, to znaczy dać coś smacznego do jedzenia. Życie ze świnkami nie jest trudne, to są kontaktowe, miłe stworzenia, które prawie nie wyrządzają szkód w domu. Właściwie wcale, w porównaniu z królikami, innymi gryzoniami, a nawet psami i kotami.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gdzie najlepiej postawić klatkę?

Post autor: Bulletproof »

To prawda, ale jeśli ktos lubi ( jak ja :D ) nastawiać sobie rano 150486408540 budzików zanim faktycznie wstanie, a świnki budzą się przy pierwszym i domagają się jedzenia, to trzymanie ich u siebie zaczyna być udręka.. ;)
neo2016

Re: Gdzie najlepiej postawić klatkę?

Post autor: neo2016 »

Myślę, że to wszystko, dzięki za pomoc.
Anita8

Re: Gdzie najlepiej postawić klatkę?

Post autor: Anita8 »

Ja od zawsze trzymam świnki w kuchni. Najlepsze miejsce, stale dostępne dla każdego domownika i łatwe dokarmianie.
PannaAnna93

Re: Gdzie najlepiej postawić klatkę?

Post autor: PannaAnna93 »

Wow, co ja tu czytam :shock: :o To można jednak mieć klatkę pod oknem i grzejnikiem? Ja przed wprowadzką prośków naczytałam się, że taka lokalizacja to zło i hańba :nono: i że co najmniej siedmiu jeźdzów apokalipsy przybędzie, jeśli postawię klatkę w takim miejscu.
Jeśli jednak Wasze prośki tak żyją i prosperują to trochę mi ta informacja ułatwia życie przyznam szczerze ;) Mogę rozważać wybudowanie czegoś w stylu Midwest Habitat czy Cavia Creative w tym miejscu, co w obecnym miejscu klatki wydaje się niezbyt możliwe a wydaje się bardzo wygodnym i fajnym rozwiązaniem.
Teraz świnki mieszkają pod ławą, akurat tam się idealnie wcisnęła klatka, kiedy wprowadziłam się do obecnego mieszkania. Chociaż na początku właśnie miejsce pod oknem kusiło i wydawało się najlepsze :)
cieplak

Re: Gdzie najlepiej postawić klatkę?

Post autor: cieplak »

Z mężem niedługo przeprowadzamy się do swojego mieszkania. Jest spore ale wiadomym jest aby świnki mieszkały w pomieszczeniu gdzie my najwięcej czasu spędzamy. Aktualnie mieszkamy na 22m2 pokoju, więc widzą nas cały czas. Po przeprowadzce takim miejscem będzie salon połączony z kuchnią. Z salonu mamy wyjście na taras (podwójne drzwi). Zastanawiamy się jak zorganizować im miejsce aby nie zrobić im krzywdy. Czy to byłoby duże nadużycie jakby klatka stała przy nieotwieranym skrzydle drzwi czy tylko pod oknem?
Awatar użytkownika
Gegoru
Posty: 27
Rejestracja: 05 wrz 2018, 9:47
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Re: Gdzie najlepiej postawić klatkę?

Post autor: Gegoru »

Odpowiadając na pytanie zawarte w temacie - w miejscu, gdzie w ciągu dnia jest najwięcej ludzi albo tam, gdzie najczęściej ktoś przebywa, jeśli to możliwe, z jak największym spektrum widzenia, aby świnka mogła w wolnym czasie poobserwować trochę świata ;) Ważne, aby się o nią (klatkę) nie potknąć i żeby mieć do niej i do naszych podopiecznych łatwy dostęp. My mamy nasza świnkę w dużym pokoju, na podłodze pod oknem, blisko jednego kąta w pokoju. Oczywiście jest codziennie wypuszczana, aby mogła sobie wesoło i radośnie pohasać ;)
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Gdzie najlepiej postawić klatkę?

Post autor: kimera »

Jeśli świnki mają możliwość zmiany miejsca pobytu, gdyby im się coś nie podobało, to nie ma większego znaczenia, gdzie klatka stoi. Ważne, żeby świnki nie były narażone na przeciągi lub zbyt wysoką temperaturę bez możliwości ucieczki z takiego miejsca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”