Obcinanie pazurków

Jak pielęgnować świnkę morską, czyli "chcę piękną być"
ODPOWIEDZ
sekunda

Re: Obcinanie pazurków

Post autor: sekunda »

[quote="boe22"]Wiadomo wtedy kiedy świnia zaczyna przypominać sępa! :lol:

Moje prośki jeszcze ciągle bardziej na świnie wyglądają niż na sępy :P ale to pierwsze świniaki jakie mamy (ja i mój syn). Już im raz obcięłam pazury tymi specjalnymi cążkami z Trixie. Minął miesiąc i zastanawiam się, czy to już pora, żeby znów się do nich dobrać :szczerbaty:
Za pierwszym razem to nawet nie wiem kto był bardziej zestresowany: ja czy chłopaki :redface:
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Obcinanie pazurków

Post autor: Lilith88 »

Ojj ja jestem za każdym razem zestresowana, tym bardziej, że mam 56 czarnych pazurków do obcięcia, no dobra 12 jest ciemno brązowych i 2 przednie jasne i widać rdzeń w tych dwóch ale to tylko u Tasmana i tak zostaje 42 czarne, tak czarne, że nawet podświetlanie latarka nic nie pomaga, zresztą przy brązowych też nie pomaga :roll:

Ja tnę jak się robi taka igiełka na końcu pazurka i właśnie tyle obcinam (tą igiełkę) i robię to raz na miesiąc czasem rzadziej czasem częściej, zależy jak chłopaki sobie sami zetrą akurat. Ogólnie wolę częściej a mniej, bo wtedy lepiej się orientuje ile obciąć.
twojawiernafanka

Re: Obcinanie pazurków

Post autor: twojawiernafanka »

Igiełki robią się raczej u młodych świnek - u moich trzylatków nie obserwuję tego zjawiska, niestety. Na szczęście na większości pazurów widać, gdzie powinno się ciachnąć. Tylko Czarny ma pazury... czarne :szczerbaty:, więc podświetlamy latarką.
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Obcinanie pazurków

Post autor: Lilith88 »

Mi się u rocznych też robią igiełki, tylko u Czarnego nie. Oby jak najdłużej mieli igły ;) ale zauważyłam, że im więcej biegają tym bardziej cienkie te igiełki, więc niech im się rozrabianie po mieszkaniu nie nudzi jak najdłużej :twisted:
Awatar użytkownika
sophiee
Posty: 98
Rejestracja: 01 wrz 2014, 13:29
Miejscowość: Poznań
Kontakt:

Re: Obcinanie pazurków

Post autor: sophiee »

Pytanie trochę inne - jak czyścicie pazurki świnkom?
Niestety mój prosiak lubi czasem sobie wdepnąć w świeżego bobka i potem ma brudne pazurki,
a że za zabiegami pielęgnacyjnymi nie przepada, to szukam jakiegoś sposobu żeby w miarę bezstresowo
mu te pazurki wyczyścić... Do czyszczenia gruczołu używam oleju kokosowego i jest super, ale nie wiem
czy przy pazurkach też się sprawdzi. Z góry dziękuję za pomoc. :)
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Obcinanie pazurków

Post autor: Lilith88 »

Przy pazurkach wystarczy nawilżana chusteczka albo wilgotna szmatka czy ręcznik. Użycie oleju do pazurków jest zupełnie bez sensu.
Awatar użytkownika
sophiee
Posty: 98
Rejestracja: 01 wrz 2014, 13:29
Miejscowość: Poznań
Kontakt:

Re: Obcinanie pazurków

Post autor: sophiee »

Lilith88 pisze:Przy pazurkach wystarczy nawilżana chusteczka albo wilgotna szmatka czy ręcznik. Użycie oleju do pazurków jest zupełnie bez sensu.
A to może być taka chusteczka nawilżająca dla niemowląt?
Problem w tym, że nie wiem, czy zwykła woda wystarczy, dlatego pomyślałam o oleju...
Zwłaszcza w ten upał wszystko strasznie szybko wysycha, a świnek to niestety brudasek i czasem sobie lubi na wybiegu nabobkać a potem w te boby wchodzić łapkami. :roll:
Dropsio

Re: Obcinanie pazurków

Post autor: Dropsio »

Moi chłopcy też lubią w boba wdepnąć... Wtedy biorą pazurki do pysia i czyszczą je sobie sami :szczerbaty:
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Obcinanie pazurków

Post autor: Lilith88 »

Tak taka dla niemowląt :) Wiesz olejek dobrze czyści gruczoł, bo olej dobrze rozpuszcza klejące mazie ale kupa nie jest klejącą mazią i raczej tu się nie sprawdzi, bo tylko łapki będzie miał lepkie od niego i się jeszcze gorzej będzie mu wszystko wklejać i mazać między paluszkami, bobki lepiej rozmoczyć np. wspomnianą chusteczką albo choćby wacikiem z wodą, taki wacik jak go zmoczysz całego to nie wyschnie szybko nawet jak go wyciśniesz mocno ;)
Awatar użytkownika
sophiee
Posty: 98
Rejestracja: 01 wrz 2014, 13:29
Miejscowość: Poznań
Kontakt:

Re: Obcinanie pazurków

Post autor: sophiee »

Dziękuję za odpowiedzi. :buzki:
Spróbuję z chusteczkami i wacikiem.
Świnek sam też czyści pazurki, ale nie zawsze wszystko ,,zjada''. :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”