Obcinanie pazurków

Jak pielęgnować świnkę morską, czyli "chcę piękną być"
Femcia

Re: Obcinanie pazurków

Post autor: Femcia »

Mam jedne i drugie. ale wole zwykłe dla dzieci sa ostre i szybciej obetniesz. pazurki świnki maja inny kształt przez co nie ważne czym i tak je będzie bolało... dlatego trzeba zrobić to szybko bo świnki nie lubia jak mają unieruchomione łapki... Miś wyrywa się ale tylko na początku to dzikus woli leżeć obok mnie niz na kolanach i latać luzem...

Sorki za błędy ale mam problemy z klawiatura(zjadam literki nie wszystko wyłapuje)
Alex

Re: Obcinanie pazurków

Post autor: Alex »

Co wsadzacie (o ile wsadzacie) swinkom do klatki, zeby mogly sobie scierac pazurki? Moje za chiny sobie nie daly ich obciac :glowawmur: znajoma mi powiedziala zebym wsadzil plyte chodnikowa :o i postawil na niej miskke z jedzeniem beda wchodzic do jedzenia to i pazurki sobie stepia. Co o tym myslicie?
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Obcinanie pazurków

Post autor: kimera »

To dobry pomysł, ale w klatce zajmie ci za dużo miejsca. Poza tym, nie zastąpi to obcinania pazurków, tylko opóźni konieczność tego zabiegu. Kamień nadaje się świetnie na wybieg albo do dużej zagrody. Widziałam na zdjęciu niską barierkę zrobioną z cegieł w przejściu między częścią mieszkalną i jadalną bardzo dużej zagrody dla świnek.
Asika

Re: Obcinanie pazurków

Post autor: Asika »

Obcinaczki ludzkie może mają inny kształt, ale jeśli wiemy, jak ciąć, to na pewno krzywdy zwierzakowi nie zrobimy :).
marom

Re: Obcinanie pazurków

Post autor: marom »

moja świnka za bardzo tego nie lubi
mostrowska

Re: Obcinanie pazurków

Post autor: mostrowska »

a czy można świniaczkom pazurki obcinać za pomocą cążków dla kotków?
Joanna94

Re: Obcinanie pazurków

Post autor: Joanna94 »

Witam,
Czy ktoś z Was prześwietlał śwince czarne pazurki w celu zlokalizowania żywej części paznokcia? Z sukcesem?
Jeśli tak, czy zdradzilibyście może jak świeciliście na pazurek, jaką latarką itp?

Mój Czarny świnek jest dzikuskiem i ma długie czarne włosy, przez co wszelkie zabiegi przy nim są bardzo trudne do wykonania. Będę wdzięczna za wszelkie porady.
podrik

Re: Obcinanie pazurków

Post autor: podrik »

Nic nie podświetlam, obcinam po małym kawałku - jak pooglądasz w miejscu cięcia pazurek to idzie wyłapać moment kiedy trzeba przestać :)
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Obcinanie pazurków

Post autor: joanna ch »

Joanna94 ja próbowałam, zwykłą latarką z komórki od spodu pazura ale nic to nie dawało niestety. :idontknow:
Awatar użytkownika
Gegoru
Posty: 27
Rejestracja: 05 wrz 2018, 9:47
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Re: Obcinanie pazurków

Post autor: Gegoru »

Ja zawsze jak obcinam paznokci u mojej świnki w myślach dochodzę do wniosku, że przydałaby mi się jeszcze jedna para rąk. No bo jedną ręką trzymam świnkę, w drugiej obcinaczka do pazurów, przydałaby się ręką, abym trzymał delikatnie jej łapkę, bo czasami świnka wierzga, albo się rusza, a nie chcę jej skaleczyć, aby krewka nie poleciała, no i ręką, w której jest latarka, abym widział, gdzie kończy się pazur, a zaczyna nerw, żeby nie uszkodzić. Wiadomo, praktyka czyni mistrza, ale też nie każda świnka stoi nieruchomo jak posąg ;)

Co do obcinaczki. Wpierw miałem cążki, które można kupić normalnie w sklepie. Jednak powodowało to, że można zmiażdżyć pazurek, a trzeba porządnie obciąć i koniec końców kupiłem w sklepie zoologicznym specjalnie nożyczki do pazurów dla świnki i jest lepiej :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”