Pielęgnacja samców

Jak pielęgnować świnkę morską, czyli "chcę piękną być"
Awatar użytkownika
Marikaaa
Posty: 424
Rejestracja: 14 lut 2015, 19:04
Miejscowość: Piaseczno/W-wa
Kontakt:

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: Marikaaa »

Dzięki za szybką odp. :) 1-3 tyg. brzmi sensownie. Nie musiałam dotąd u świń pucować tego gruczołu. U Naleśnika nie było i nie widzę takiej potrzeby, ale ten nowy Nicek - jest wciąż taki podniecony... Może mu to pocenie przejdzie z wiekiem? W każdym razie na białej łatce czarna smoła, nawet nie mogę całkiem odgarnąć, wygląda to brzydko. Choć ja bym i tego mogła nie ruszać, żeby zwierza nie stresować, ale pokazałam wetowi i kazał wymyć. Na razie samym szamponem i tylko po tyłeczku. Spróbuję teraz z oliwką i szamponem. Przy shelti to mnie nie dziwiło, a nie spodziewałam się tego po krótkowłosej świni, że trzeba będzie kąpać cyklicznie. Cieszę się, że jest cieplej, to mu może suszarkę daruję, bo nie bardzo się podobała. :roll:
Teraz: Florek od 22.07.2015 + Zdzisio od 22.10.2018
Nasz wątek: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=5805 :)
Dawniej: Czarnulka, Mała, Naleśnik, Nicek, Orzeszek, Wicherek
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: Lilith88 »

A on jest z adopcji jeśli dobrze kojarzę? Zapytaj może jego DT co myśli na ten temat? Czy wcześniej też się tak tłuścił? Mi Porcella poleciła Manusan ostatnio do kąpania świnki i mam zamiar wypróbować niedługo. Co do długości włosa to nie ma znaczenia zupełnie, ja mam same krótkowłose i tak jak pisałam każdy ma inne potrzeby co do częstotliwości kąpania, jedyny plus taki, że nie zasikają się raczej i przy miękkich bobach też nie pobrudzą za wiele a nawet jeśli to nawilżaną chusteczką można przemyć, przy długowłosej to już nie wystarczy. A czy mu przejdzie z wiekiem to ciężko powiedzieć u mnie ten co się tak mocno tłuści to najstarszy samiec a do tego najspokojniejszy w ogóle nawet się nie próbuje kłócić o bycie alfą i zero w nim agresji.
Awatar użytkownika
Marikaaa
Posty: 424
Rejestracja: 14 lut 2015, 19:04
Miejscowość: Piaseczno/W-wa
Kontakt:

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: Marikaaa »

Już przy pierwszym spotkaniu świnek Porcella zawoła: "Ale mu ten gruczoł ściemniał!" lub coś w tym stylu. Faktycznie, nie zaszkodzi zapytać jeszcze u źródła. Tyle, że nie chciałam pisać posta pod postem, a i ten wątek wydawał się odpowiedni.
Teraz: Florek od 22.07.2015 + Zdzisio od 22.10.2018
Nasz wątek: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=5805 :)
Dawniej: Czarnulka, Mała, Naleśnik, Nicek, Orzeszek, Wicherek
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23055
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: porcella »

Bo rzeczywiście mu wtedy ściemniał - tak, jakby w reakcji na Naleśnika. Przedtem nigdy nie zauważyłam takich objawów. :think: Można więc sadzic, że jak się przyzwyczai, to mu przejdzie. Można też kupić - albo poprosić u weta - Manusan i nim przecierać okolice, żeby się nie tłuściło i nie brudziło. Kontrolujcie, zatkany gruczoł bywa przyczyną ropni.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Sensibles

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: Sensibles »

Czy jeśli samczyk najpierw robił zdeformowane bobki, takie bardzo cienkie, a dzisiaj nie zrobił ani jednego - może to być oznaka tego zatkania resztkami kału, o którym jest mowa w poście kimery? Dodam, że maluch ma 1-1.5 roku dopiero, a jest napisane, że problem dotyka generalnie starszych panów świnek. Plus jest teraz na masie leków bo przypałętało się choróbsko i leczymy od wtorku - może to wynik tego? Tylko czy to normalne, że przestał bobczyć aż na cały dzień? Czy to może oznaka tego zaczopowania, a może "normalna" reakcja na podawane leki?
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: kimera »

To reakcja na leki i pewnie mniejszą ilość jedzenia. Dokarmiasz małego? Przydałoby mu się więcej błonnika w pokarmie.
Sensibles

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: Sensibles »

Dokarmiam ciągle, RodiCare, według zaleceń :)
Zresztą - http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =81&t=4536 ;)
twojawiernafanka

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: twojawiernafanka »

Mam pytanie. Dziś czyściłam chłopakom gruczoły. U wszystkich były przybrudzone na ciemno, natomiast u Dużego Labka wydzielina miała pomarańczowy kolor i odchodziła z całymi kępkami futra. Czy już powinno mnie to niepokoić? Wcześniej nic takiego się nie działo, ale też nie miał większych problemów z nadprodukcją tłuszczu. Na jedno czyszczenie nie udało się do końca, za jakiś czas powtarzamy zabieg.
Jak mogę mu pomóc? Wet, czy na razie próbować w domu?
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23055
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: porcella »

Z różnymi się spotkalam, ale z pomarańczowym jeszcze nie :think:
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
twojawiernafanka

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: twojawiernafanka »

No właśnie to taki brudny żółty - jasnopomarańczowy. Jakby płaty, ale nie łupież, tylko właśnie wydzielina z gruczołu.
Chyba jednak wybierzemy się do weta - na wszelki wypadek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”