Pielęgnacja samców

Jak pielęgnować świnkę morską, czyli "chcę piękną być"
Casablanca

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: Casablanca »

twojawiernafanka pisze:No właśnie to taki brudny żółty - jasnopomarańczowy. Jakby płaty, ale nie łupież, tylko właśnie wydzielina z gruczołu.
Chyba jednak wybierzemy się do weta - na wszelki wypadek
Mogę wiedzieć co stwierdził wet? U mojego wydzielina też ma taki odcień, ale poza tym wygląda to normalnie.
twojawiernafanka

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: twojawiernafanka »

Wetka stwierdziła, że nie ma powodów do niepokoju. Mamy obserwować, czy okolica gruczołu nie jest podrażniona i jak szybko będzie się brudzić :)
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: sosnowa »

Euzebiuszowi bardzo się poprawiło z impakcja kiedy zaczęłam mu podawac ekstra dużo błonnika- JR Farm grainless herbs, inne siano i marumoto bowel boost +grasshopper.
ma dopiero 4 lata a podobno juz od roku cierpi na to draństwo. Porzez pierwszy tydzień w ogóle się sam nie załatwiał, dwa razy dziennie mu wielką gulę wyciągałam. Zostawiałam draństwo w klatce za radą porcelli, żeby sobie poskubał cekotrofów.
korni89

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: korni89 »

Witam
Z miesiąc temu czyściłam swojemu zadek, ale jednak trzeba będzie użyć czegoś innego, niż samej wody.
Zamierzam kupić olejek taki dla dzieci albo parafinowy, co lepsze? I w jakiej kolejności dokładnie to wymyć? Najpierw olejkiem, a później wodą?
Mam dostęp do oleju kokosowego, ponieważ w pobliskim markecie jest sprzedawany. Co będzie najlepsze do takich "zabiegów"?
twojawiernafanka

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: twojawiernafanka »

Ja zawsze używałam parafiny, ale teraz przerzuciłam się na kokosowy i jest bezkonkurencyjny :)
Najpierw natłuszczasz, ścierasz co się da, a później myjesz pupkę wodą i szamponem (takim świnkowym)
korni89

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: korni89 »

A tym olejem też się myje wewnątrz worek odbytowy? Bo przeczytałam pierwszy wpis i zrozumiałam, jakby tylko część zewnętrzną zadka myć. A chciałabym umyć mu ten worek z białej mazi, wiem, że ona jest naturaln, ale tak przemyć lekko tym olejem, bo samą wodą, to ciężko :/
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: kimera »

Możesz lekko przetrzeć olejem, kokosowy jest delikatny i zdrowy. Swoją skórę też możesz smarować, jest lepszy od wielu kosmetyków.
korni89

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: korni89 »

Ok, bardzo mi się porąbało w aptece przed chwilą i się spieszyłam, bo zamykali i kupiłam rycynowy, a nie parafinowy :(. Rycynowym nie można? Bo czytałam komentarze i raczej nie były one przychylne ku rycynowemu.
korni89

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: korni89 »

Ok, dzisiaj kupiłam coś innego: http://www.tanie-leczenie.pl/images/13966B.jpg
Powinno się nadać, prawda?
Przepraszam, że tak męczę, ale wolę mieć pewność.
agatauk02

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: agatauk02 »

No wlasnie i dlatego chcialam dziewczyny nabyc :) aby mnie omineły 'te'zabiegi pielęgnacyjne ;) ale zycie jest przewrotne i od 2 dni jestem wlascicielką 2pieknych panow a ze to rozetki wiec zabiegi meskie mnie nie ominą i kąpiele ;) . Przyznam sie ze nie mam wprawy ani doswiadczenia i troche sie obawiam tego wszystkiego. Moze to z niewiedzy ale wiem ze nie bede wiedziala jak sie zabrac do tego mycia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”