Pielęgnacja samców

Jak pielęgnować świnkę morską, czyli "chcę piękną być"
korni89

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: korni89 »

Szczerze? Ja myślałam, że to będzie bardzo skomplikowane, ale nie jest. Jedna osoba trzyma świniaka "na pleckach", druga gmera pałeczką do uszu, na którą dajesz tą ciekłą parafinę. A później namoczony ciepłą wodą wacik i wycierasz. Jeszcze można penisa wysunąć i go wyjąć, mój Lion ma często tam kłaki zawinięte wokół członka.
Tylko robię to w maskach, takich z apteki, ponieważ zapach jest naprawdę straszny.
cieplak

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: cieplak »

Przeczytałam cały wątek - mój WIlly chociaż jest krótkowłosym prosiakiem to przy odbycie na długą sierść. W okolicach tych ma pozlepianą sierść i zrobiły się tam w dwóch miejscach kołtuny, co skutkowało podcięciem sierści. Czyli reasumując: najpierw natłuszczamy parafiną a potem wycierać to gazikiem/płatkiem kosmetycznym zwilżonym ciepłą wodą?

Czy polecacie na umycie wrażliwego miejsca jakieś środki do pielęgnacji?

Pozdrawiam
korni89

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: korni89 »

Raczej, jeśli nie ma potrzeby, to świnek się nie myje, a na pewno nie w jakiś płynach dla świnek. Jeśli zajdzie potrzeba to tak, przy grzybicy, czy coś.
Ja od czasu do czasu podmywam wacikiem z ciepłą wodą dupeczki i brzuszki, bo czasem lubią nasiusiać, a później przejść przez siuśki, albo się w nich położyć, to i brzuszki mają żółte. Później delikatnie wycieram świniaki ręcznikami.

I tak, jak napisałaś - parafina, a później ciepła woda. Ja tak myję worek Liona, najpierw parafina na pałeczkę,później ciepła woda na pałeczkę i z wierzchu wacikiem.
Awatar użytkownika
RudaPa
Posty: 381
Rejestracja: 01 paź 2015, 20:10
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: RudaPa »

Hej,
a czy byłaby możliwość wrzucenia tu jakiegoś filmu instruktażowego albo chociaż zdjęć pokazujących cały proces czyszczenia i w ogóle jak to wszystko wygląda?
Dopiero trafiłam na ten wątek, moim chłopakom chyba nic się takiego nie dzieje na razie, ale warto wiedzieć na przyszłość z czym będziemy się zmagać. :shock:
moje własne: Diego, Rupert, Junior :love:
w DS: Cynamon, Ember, Fluffy, Kopi, Rino, Vesuvio, Albert :świnka1:

Za TM: Kardamon, Gustaw, Pablo, Miki, Silent
korni89

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: korni89 »

Chlewik

Re: Pielęgnacja samców

Post autor: Chlewik »

Hej. Jestem początkującą forumowiczką i nie wiem czy to dobra kategoria i wgl... Mam następujący problem : Mój samczyk od niedawna zaczął dość intensywnie znaczyć teren. Smrodek jest straszny. Czy ma to jakiś związek z większą ilością zieleniny w diecie ? A może pora roku lub wiek ? Czy można jakoś zapobiegać smrodkowi ? Umyć mu pupę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”