łącznie

Potrzebujesz pomocy? Napisz tutaj!

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
świnkowa
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2024, 14:58
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

łącznie

Post autor: świnkowa »

Cześć, pierwszy raz mam do czynienia z łączeniem świnek. Zrobiłam wszystko wg odnalezionych wskazówek, wszystko wygląda na to przebiega ok, świnki nie są agresywne. Już po pierwszych 15 minutach leżały obok siebie. Dodam, że łącze wykastrowanego samca z samicą. Samiec wygląda jakby ją zaakceptował, chce ją "posiąść" przed czym ona się broni. Moje pytanie dotyczy ile czasu powinno przebiegać łączenie jeśli świnki widać się zaakceptowały wzajemnie. Czy dziś powinnam je odseparować i jutro powtórzyć proces? Jeśli tak to przez jaki czas to powtarzać, kiedy można umieścić je w jednej klatce?
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 618
Rejestracja: 20 mar 2022, 23:20
Miejscowość: Rokietnica
Lokalizacja: Rokietnica
Kontakt:

Re: łącznie

Post autor: Agata »

Nie, nie rozdzielamy świnek tylko zostawiamy na zabezpieczonym wybiegu tak długo aż będzie między nimi spokój. Jeśli jest spokój na wybiegu to następnego dnia (lub po kilku dniach na wybiegu) wkładamy świnki do czystej klatki bez akcesoriów. Klatka nie może pachnieć żadną ze świnek. Następnie stopniowo dodajemy akcesoria o obserwujemy ich zachowania. Na noc absolutnie ich nie rozdzielamy - jak łączymy to raz a porządnie. Za każdym razem jak podczas łączenia na wybiegu ich rozdzielisz to łączenie robisz od nowa więc to bez sensu.
Informacje wszystkie są na stronie: https://swinkimorskie.eu/porady/jak-lac ... i-morskie/
Dron (SPŚM) & Raymi (SPŚM)
Romek & Yuki (SPŚM)
Winston (WA) & Mufka (SPŚM)
Branco (WA) & Bogna (DT)
:levitation: DT: Chia, Tia, Norman, Timmy & Jimmy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomóżmy sobie nawzajem”