Świnki w domu—ja w pracy!!!

Wątki dotyczące funkcjonowania forum

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
kamila_roz
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2023, 8:37
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Świnki w domu—ja w pracy!!!

Post autor: kamila_roz »

Dzień dobry,
Planuję za jakiś czas na ferie zimowe kupić dwie świnki morskie. Doświadczenie mam, bo kiedyś miałam niejedną świnkę i wiem jak najlepiej zaspokoić ich potrzeby😊 Martwię się jedynie tym, że mieszkam sama i nie mam nikogo koło siebie kto by zaglądał do świnek pod moją nieobecność. Pracuję od poniedziałku do piątku od 8:00 do 14:30 (jedynie w poniedziałek do 16:00). Od pracy do domu nie mam daleko- jakies 25/30 minut drogi. W weekendy cały czas bym z nimi była. Czy na tyle godzin mogę same zostawiać prosiaczki, oczywiście dając im świeża wodę, sianko i jedzonko na ten czas. Pracuję w szkole, więc ferie mam wolne, także miałabym całe dwa tygodnie na zaprzyjaznianie się. No martwi mnie tylko ta nieobecność moja na kilka godzin😞 Ma ktoś taką sytuację? Co myślicie?
Pozdrawiam,
Świnkowa Miłośniczka🫶
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13490
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Świnki w domu—ja w pracy!!!

Post autor: pucka69 »

Chyba większość z nas pracuje. W czym problem?
Obrazek
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 618
Rejestracja: 20 mar 2022, 23:20
Miejscowość: Rokietnica
Lokalizacja: Rokietnica
Kontakt:

Re: Świnki w domu—ja w pracy!!!

Post autor: Agata »

kamila_roz pisze: 10 lis 2023, 15:42 Dzień dobry,
Planuję za jakiś czas na ferie zimowe kupić dwie świnki morskie. Doświadczenie mam, bo kiedyś miałam niejedną świnkę i wiem jak najlepiej zaspokoić ich potrzeby😊 Martwię się jedynie tym, że mieszkam sama i nie mam nikogo koło siebie kto by zaglądał do świnek pod moją nieobecność. Pracuję od poniedziałku do piątku od 8:00 do 14:30 (jedynie w poniedziałek do 16:00). Od pracy do domu nie mam daleko- jakies 25/30 minut drogi. W weekendy cały czas bym z nimi była. Czy na tyle godzin mogę same zostawiać prosiaczki, oczywiście dając im świeża wodę, sianko i jedzonko na ten czas. Pracuję w szkole, więc ferie mam wolne, także miałabym całe dwa tygodnie na zaprzyjaznianie się. No martwi mnie tylko ta nieobecność moja na kilka godzin😞 Ma ktoś taką sytuację? Co myślicie?
Pozdrawiam,
Świnkowa Miłośniczka🫶
To forum adopcyjne. U nas można takie świnki zaadoptować jeśli ma się odpowiednie warunki, dostęp do specjalisty oraz jeśli się przejdzie pozytywnie wizytę przedadopcyjną. Jeśli jednak chcesz zakupić świnki z dobrego źródła nie wspierając pseudohodowli - wtedy świnkę należy zakupić z zarejestrowanej hodowli CCP. Dla przypomnienia świnek nie kupujemy w sklepach zoologicznych, nie kupujemy od osób prywatnych na OLX czy innych stronach ogłoszeniowych (nawet za niewielkie pieniądze).

Co do czasu w którym są same - wiele ludzi pracuje tak a nawet dłużej. Jeśli będą miały dostęp do dużej ilości siana i świeżej wody + ziół czy niewielkiej porcji warzyw - to oczywiście bez problemu dadzą sobie radę. To akurat najmniejszy problem.

Dla przypomnienia na dwie świnki wymagana jest klatka 120/60 cm, świnkom należy organizować zabezpieczone wybiegi poza klatką, oraz dobrze mieć dostęp do weterynarza specjalisty od zwierząt nieudomowionych a nie takiego psio-kociego.
Dron (SPŚM) & Raymi (SPŚM)
Romek & Yuki (SPŚM)
Winston (WA) & Mufka (SPŚM)
Branco (WA) & Bogna (DT)
:levitation: DT: Chia, Tia, Norman, Timmy & Jimmy
kamila_roz
Posty: 2
Rejestracja: 08 lis 2023, 8:37
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Świnki w domu—ja w pracy!!!

Post autor: kamila_roz »

Dziękuję za odpowiedzi😊 Oczywiście nie wspieram pseudohodowli. Doświadczenie w opiece nad tymi zwierzątkami mam spore, także wierzę, że uda mi się zagwarantować im jak najlepsze warunki do życia;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum”