KASTRAT Opos [Justynów k. Łodzi] - DS

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

Awatar użytkownika
moniczka_omn
Posty: 410
Rejestracja: 23 cze 2018, 20:47
Miejscowość: Justynów k. Łodzi
Kontakt:

KASTRAT Opos [Justynów k. Łodzi] - DS

Post autor: moniczka_omn »

ObrazekObrazek

Imię świnki: OPOS
Wiek: +/- rok (na styczeń 2024)
Płeć: kastrat
Numer adopcyjny: 6051
Informacje dot. adopcji zwierzęcia: do samiczki/samiczek
Stan adopcji: DS u p. Weroniki T. z Łodzi
Miejscowość, w której przebywa zwierzę: Justynów k. Łodzi
Kontakt ws. adopcji: lettertomonikaochman@gmail.com
Informacja o tym, kto wydał zgodę na założenie wątku: ja

Osoby zainteresowane adopcją proszę o wypełnienie ANKIETY ADOPCYJNEJ:
https://www.interankiety.pl/f/xBGLZyNv

Historia zwierzęcia oraz stan zdrowia:
Oposik razem ze Śmieszkiem przyjechali z ośrodka dla Ukraińców, gdzie doszło do rozmnożenia świnek (podobno jest to ojciec z synem). Na ten moment są zdrowi choć wychudzeni - aktualnie nabierają masy ;)

EDIT 27.01.2024
Chłopcy pokłócili się w nowym domu i zostali rozdzieleni. Opos był dominujący, jednak to nie on zaczął konflikt w domu stałym. Śmieszek dziabnął go w dwóch miejscach, a ta nagła agresja ze strony kolegi spowodowała, że Oposik schudł.

Informacje dotyczące diety:
Karma Versele-Laga Cavia Complete, siano najlepszej jakości + zioła, warzywka (ogórek, marchewka, burak, jarmuż, kalarepka, cykoria, seler naciowy, papryka, pomidor, natka pietruszki i marchewki, koperek itp.).

Adopcja na zasadach Stowarzyszenia - obowiązuje wizyta przedadopcyjna i podpisanie Umowy Adopcyjnej!

Nowy domek musi zapewnić świnkom przestronne lokum (powierzchnia minimum 0,7 m2), pyszne jedzonko, opiekę weterynaryjną (specjalista od gryzoni polecany przez nasze stowarzyszenie) oraz mebelki, w których będą mogły się ukryć.

UWAGA: Jako dom tymczasowy pragnę zapewnić świnkom jak najlepsze warunki, dlatego nie liczy się dla mnie kolejność zgłoszeń :meeting:
Ostatnio zmieniony 05 maja 2024, 10:59 przez moniczka_omn, łącznie zmieniany 15 razy.
Na zawsze w serduszku:
Malwinka, Gudi, Żelek, Loluś, Smołek, Grzybek, Czosnek, Maluszek + 2 tymczaski
:candle:
Awatar użytkownika
jolka
Wiceprezes ds. adopcyjnych
Posty: 7719
Rejestracja: 27 sie 2014, 20:57
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Opos + Śmieszek [Justynów k. Łodzi] - DO ADOPCJI!

Post autor: jolka »

Opos jest niesamowity :love:
Chantal Jaśminka TM /16.11.2014
Kafelek TM 04.06.2018-
Zuzia TM 21.06.2018
Myszka TM 26.12.2018
Grusia TM 15.11.2019
Patryczek TM-21.12.2020
Olala TM-2.04.2021
Agatka TM-8.07.2021
Blusia TM-6.08.2021
Tiggerina
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2023, 14:35
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Re: Opos + Śmieszek [Justynów k. Łodzi] - DO ADOPCJI!

Post autor: Tiggerina »

Pani Moniko, czy mogę prosić o decyzję w sprawie adopcji chłopaków? :) Albo jakieś kolejne kroki? Proszę wybaczyć, że poganiam, ale wszyscy w domu czekamy na prosiaczki :) Chciałabym też dokończyć kompletowanie wyprawki, a żeby to zrobić, potrzebuje jeszcze paru informacji od Pani lub ogólnie od Stowarzyszenia. A nie wiem, czy w ogóle jestem w tym momencie brana pod uwagę jako świnkowa opiekunka.
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 617
Rejestracja: 20 mar 2022, 23:20
Miejscowość: Rokietnica
Lokalizacja: Rokietnica
Kontakt:

Re: Opos + Śmieszek [Justynów k. Łodzi] - DO ADOPCJI!

Post autor: Agata »

Tiggerina pisze:Pani Moniko, czy mogę prosić o decyzję w sprawie adopcji chłopaków? :) Albo jakieś kolejne kroki? Proszę wybaczyć, że poganiam, ale wszyscy w domu czekamy na prosiaczki :) Chciałabym też dokończyć kompletowanie wyprawki, a żeby to zrobić, potrzebuje jeszcze paru informacji od Pani lub ogólnie od Stowarzyszenia. A nie wiem, czy w ogóle jestem w tym momencie brana pod uwagę jako świnkowa opiekunka.
Droga Pani, wszyscy członkowie stowarzyszenia na codzień pracują, mają wiele obowiązków i spraw do załatwienia. Zawsze prosimy o cierpliwość, bo nigdy nie wiemy co w danym dniu nam wypadnie. Czasem są to sprawy świnkowe, choroby, pilne wizyty u weterynarza czy sprawy rodzinne, równie pilne. Założę się, źe Pani Monika nie daje znać bo jest zwyczajnie zajęta i jak tylko będzie mogła - odpisze Pani i da znać jak się sprawa ma. Czasem po prostu doba jest dla Nas wszystkich za krótka ale staramy się z całych sił ;)
Dron (SPŚM) & Raymi (SPŚM)
Romek & Yuki (SPŚM)
Winston (WA) & Mufka (SPŚM)
Branco (WA) & Bogna (DT)
:levitation: DT: Chia, Tia, Norman, Timmy & Jimmy
Tiggerina
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2023, 14:35
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Re: Opos + Śmieszek [Justynów k. Łodzi] - DO ADOPCJI!

Post autor: Tiggerina »

Oczywiście, rozumiem :) Ale na pewno obie panie, jako miłośniczki świnek, rozumieją nasze wyczekiwanie na decyzję, zwłaszcza, że mamy już gotowe wszystko na przyjęcie prosiaczków - wysłałam wczoraj zdjęcia pani Monice :)
Awatar użytkownika
moniczka_omn
Posty: 410
Rejestracja: 23 cze 2018, 20:47
Miejscowość: Justynów k. Łodzi
Kontakt:

Re: Opos + Śmieszek [Justynów k. Łodzi] - DO ADOPCJI!

Post autor: moniczka_omn »

Tiggerina pisze: 25 sie 2023, 15:02 Oczywiście, rozumiem :) Ale na pewno obie panie, jako miłośniczki świnek, rozumieją nasze wyczekiwanie na decyzję, zwłaszcza, że mamy już gotowe wszystko na przyjęcie prosiaczków - wysłałam wczoraj zdjęcia pani Monice :)
Dla jasności - pani komentująca wyżej zrezygnowała z chłopców w trakcie prowadzenia przeze mnie procedury adopcyjnej, bo przeszła ten etap w innej fundacji (o czym nie poinformowała pisząc ze mną). Wczoraj okazało się, że adopcja nie wyszła (bo jedna świnka się rozchorowała), więc znowu się do mnie odezwała, jednak bądźmy poważni.

Opos i Śmieszek są do adopcji - nie mają żadnej rezerwacji, więc niech ta konwersacja wyżej nie wprowadzi nikogo w błąd. Każdy zainteresowany otrzymuje ode mnie odpowiedź tak szybko, jak to możliwe. Dwa dni zwłoki to nie wieczność - świnki to nie zachcianka na „już” tylko świadoma, odpowiedzialna adopcja.
Na zawsze w serduszku:
Malwinka, Gudi, Żelek, Loluś, Smołek, Grzybek, Czosnek, Maluszek + 2 tymczaski
:candle:
Michał
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2023, 13:42
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Opos + Śmieszek [Justynów k. Łodzi] - DO ADOPCJI!

Post autor: Michał »

Dzień dobry, czy świnki siebie akceptują oraz czy są w pełni zdrowe?
Spidre
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2023, 23:15
Miejscowość: Łódź
Kontakt:

Re: Opos + Śmieszek [Justynów k. Łodzi] - DO ADOPCJI!

Post autor: Spidre »

Chętnie się zaopiekujemy chłopakami. Karmel już czeka na kolegów.
Awatar użytkownika
moniczka_omn
Posty: 410
Rejestracja: 23 cze 2018, 20:47
Miejscowość: Justynów k. Łodzi
Kontakt:

Re: Opos + Śmieszek [Justynów k. Łodzi] - DO ADOPCJI!

Post autor: moniczka_omn »

Każda świnka do adopcji jest przebadana i zdrowa w chwili wydania. Nie jesteśmy natomiast w stanie przewidzieć chorób ukrytych, co zresztą jest napisane w umowie.

Pierwszeństwo w adopcji ma osoba, która przygarnie ich razem. I tu ważna kwestia, bo wiele osób o to pyta - nie wydam chłopców do męskiego trio z racji ogromnego ryzyka niepowodzenia przy łączeniu.
Na zawsze w serduszku:
Malwinka, Gudi, Żelek, Loluś, Smołek, Grzybek, Czosnek, Maluszek + 2 tymczaski
:candle:
Awatar użytkownika
moniczka_omn
Posty: 410
Rejestracja: 23 cze 2018, 20:47
Miejscowość: Justynów k. Łodzi
Kontakt:

Re: Opos + Śmieszek [Justynów k. Łodzi] - DO ADOPCJI!

Post autor: moniczka_omn »

Chłopaki byli wczoraj na badaniach, mieli robioną morfologię i biochemię krwi oraz USG - wszystko dobrze, choć Oposik dostał zalecenie kontroli za 3 miesiące (krew + boby).

Rozmawiam o nich z jedną panią z Łodzi, może wreszcie trafią do fajnego domu :fingerscrossed:
Na zawsze w serduszku:
Malwinka, Gudi, Żelek, Loluś, Smołek, Grzybek, Czosnek, Maluszek + 2 tymczaski
:candle:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”