Ropień i usunięcie zębów

Problemy z zębami, problemy z jedzeniem, problemy okulistyczne, problemy z uszami, problemy z nosem;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Enderop
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2022, 15:15
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Ropień i usunięcie zębów

Post autor: Enderop »

Witam
Moja świnka niestety na początku tego roku zachorowała. Diagnoza ropień i konieczność usunięcia dwóch zębów trzonowych. Szukałam informacji i trafiłam również na to forum. Z perspektywy czasu mija 11 mc stwierdzam, że było warto. Jacuś od wakacji je samodzielnie, zróżnicowany pokarm (granulat i zielone) , wrócił do wagi z przed choroby i jest bardzo aktywny. Nie powiem, koszt operacji jest niemały, zabieg usunięcia przez nacięcie policzka a później co miesiąc korekcja ząbków, które nie mają antagonistów. Korekcja w tej chwili jest kosmetyczna, Jacuś po wizycie nie musi brać leków i funkcjonuje normalnie. Ważne aby nie zaniedbać i nie doprowadzić do dużych przerostów. Zwierzak to duża odpowiedzialność i czasem duże koszty. I trzeba się z tym liczyć decydując się na opiekę na tymi cudownymi gryzoniami. I najważniejsze szukać weterynarza specjalisty od gryzonii. Ja na początku choroby świnki trafiłam na weterynarza od piesków i kotków, który nie zdiagnozował problemu z zębami, szukał przyczyny w brzuszku . A Jacuś z dnia słabł i gasł nam w oczach. Po dwóch dniach trafiliśmy do przychodni tylko dla gryzonii i świnka miała zrobiony komplet badań, z opisem na 3 strony A4. Diagnoza była szybka a leczenie skuteczna. Po operacji nie ma śladu. Mam nadzieję, że jeśli ktoś trafi na to forum szukając pomocy i trafi na mój wpis uwierzy że nie wszystko stracone. Że się może udać i warto powalczyć. Pozdrawiam
AndziaRokita
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2023, 22:36
Miejscowość: Kęty
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Re: Ropień i usunięcie zębów

Post autor: AndziaRokita »

Dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem i historią leczenia swojej świnki. Twoje słowa są ważne dla innych posiadaczy gryzoni, ponieważ pokazują, jak ważne jest szukanie specjalisty od gryzoni, aby uzyskać odpowiednią diagnozę i leczenie. Twoja historia również pokazuje, że niektóre problemy zdrowotne u gryzoni mogą być kosztowne, ale warto walczyć o zdrowie swojego zwierzaka. Dziękuję za pozytywne nastawienie i życzę Jacusiowi dalszego dobrego zdrowia!
test na depresję
Cave canem, cave murem, cave hircum, cave genus omne, praeter murem marinum.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Twarzoczaszka”