Niezrozumiałe stany zdrowotne - świnka traci wagę

Moderator: Dzima

Regulamin forum
"Proszę, znaj mnie i moje zwyczaje. Jak każda inna żywa istota, mogę zachorować. Jednak w odróżnieniu od drapieżników, ja ukrywam swoją chorobę i słabość, aby przeżyć. Twoim obowiązkiem jest pilnować mojej wagi i wiedzieć, czy nie zmarzłam albo się nie przegrzałam. Znaj moje ciało i dotyk mojej sierści. Znaj błysk moich oczu i wrażliwość moich uszu. Zauważ, kiedy podupadam na zdrowiu. Dla mojego dobra, znaj mnie."

1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
ODPOWIEDZ
geohound
Posty: 50
Rejestracja: 24 wrz 2015, 7:46
Miejscowość: Gliwice
Kontakt:

Niezrozumiałe stany zdrowotne - świnka traci wagę

Post autor: geohound »

Hej,

mam problem z prosiakiem - świnka ma 4 lata, nigdy absolutnie najmniejszego problemu zdrowotnego, wulkan energii i ten aktywniejszy z rodzeństwa, choć zawsze mniejszy niż brat. 2.5 tygodnia temu nagle, znikąd, świnka podczas podawania jedzenia zaczęła kręcić kółka w lewą stronę w domku, potem się zatrzymała i zrobiła łebkiem "skanowanie" - kilka razy w poziomie lewo-prawo. Oczywiście podejrzenie najgorszego, czyli układ nerwowy, Cuni, zapalenie ucha.

Trafił do weta na krew i ogólne badanie, wyszło z krwi, że ma za wysokie TH4 i wyczuwalny guzek na tarczycy, a do tego poleciała mu waga (tu akurat mam pewien rozbieg z lecznicą, ponieważ dostałem opieprz, że świnka w rok zleciała z 980 na 640g, natomiast zarówno na mojej wadze, jak i wadze drugiej lecznicy było koło 740g). Do tego lekko podwyższony cukier (nie dostaje żadnych owoców, bo ich nie jada) i tyle. E Cuni wyszło ujemne, do tego tachykardia prawdopodobnie od tarczycy. Dostał leki na tarczycę, wspomagające i skierowanie do kardiologa. U kardiologa potwierdzono tachykardię i jakieś lekkie cienie na płucu, dostał kolejne leki.

Przez 2 tyg było super - świnia znów biega, kwiczy, bawi się, żre i co najmniej trzyma wagę. Do przedwczoraj. Znów epizod z kręceniem kółek i lekkim skanowaniem, od tego czasu świnka nieco spowolniona, apatyczna, leci mi z wagi, dziś rano 708g.

Mamy planowaną kontrolę, jednak muszę dziś zgłosić spadek wagi, natomiast czy macie pomysły CO TO MOŻE BYĆ?
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23048
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Niezrozumiałe stany zdrowotne - świnka traci wagę

Post autor: porcella »

A jak ucho? Wykluczone?
Utrata wagi bywa objawem nadczynności tarczycy. Jedno i drugie można leczyć.
Zawsze, jeśli nie jesteś przekonany o kompetencji lekarza, warto skonsultować problem z innym.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
geohound
Posty: 50
Rejestracja: 24 wrz 2015, 7:46
Miejscowość: Gliwice
Kontakt:

Re: Niezrozumiałe stany zdrowotne - świnka traci wagę

Post autor: geohound »

Utrata wagi przy nadczynności jest dla mnie jasna, ale dostał leki na nadczynność i na dwa tygodnie zatrzymał/przybrał i nagle znów pojawił się "atak", po którym schudł, co wynikało z lekkiej apatii - jadł, ale nie tyle, ile zwyczajnie.

Nie mam wątpliwości co do diagnozy, po prostu pewna klinika - naszym zdaniem - poszła nieco w ilość, schodząc z jakości, a leczymy się u nich od 7 lat.

Ucho wykluczone na tyle, na ile wiem. Prosiak od wczoraj ponownie na szpitalu, czekamy na info.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23048
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Niezrozumiałe stany zdrowotne - świnka traci wagę

Post autor: porcella »

No to oby bylo lepiej!
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9995
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Niezrozumiałe stany zdrowotne - świnka traci wagę

Post autor: Dzima »

geohound pisze:Utrata wagi przy nadczynności jest dla mnie jasna, ale dostał leki na nadczynność i na dwa tygodnie zatrzymał/przybrał i nagle znów pojawił się "atak", po którym schudł, co wynikało z lekkiej apatii - jadł, ale nie tyle, ile zwyczajnie.

Nie mam wątpliwości co do diagnozy, po prostu pewna klinika - naszym zdaniem - poszła nieco w ilość, schodząc z jakości, a leczymy się u nich od 7 lat.

Ucho wykluczone na tyle, na ile wiem. Prosiak od wczoraj ponownie na szpitalu, czekamy na info.
Guz do usunięcia i to pilnie.
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i Problemy”