Wątroba a wit. B12

Wątroba, serce, tarczyca, trzustka, cukrzyca;

Moderator: Dzima

MagdaLena

Wątroba a wit. B12

Post autor: MagdaLena »

Krótko i na temat - czy wit B12 jest dobrym rozwiązaniem dla świnki, która ma lekkie uszkodzenia wątroby po antybiotykach? Ktoś spotkał się może z tego typu leczeniem? Czy były jakieś niepożądane reakcje?
Co taka świnka może jeść, a czego raczej nie? (moja ograniczyła się ostatnio tylko do siana i warzyw...)
kapuszek

Re: Wątroba a wit. B12

Post autor: kapuszek »

na poprawę pracy wątroby dobrze działają preparaty np. HEPACHOL, ESSENTIALE FORTE , - do stosowania po uzgodnieniu z wetem.
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13491
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Wątroba a wit. B12

Post autor: pucka69 »

hepatiale forte jeszcze/ po uzgodnieniu z wetem, oczywiście
Obrazek
Pelcia
Posty: 208
Rejestracja: 30 lip 2013, 9:56
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Re: Wątroba a wit. B12

Post autor: Pelcia »

Chorej, i to z powodu lekkomyślności, wątroby nie wyleczysz zastrzykami z wit. B12, ale ile się świnka nacierpi w trakcie brania i, ewentualnie po, to tylko ona wie...
MEMOrySTICKer

Re: Wątroba a wit. B12

Post autor: MEMOrySTICKer »

U STICKer'a w badaniach wyszło lekkie polekowe uszkodzenie wątroby. Miał zalecony Heparegen przez 4 tyg., ale właśnie zaczęły się psuć boby, więc przerwałam wczoraj (planowo miał brać do 30tego, a po dwóch tygodniach od odstawienia - badanie kontrolne). Dziś już boby były lepsze (choć dodatkowo w południe odstawiłam warzywa). Co dalej, to nie wiem, bo wczoraj oficjalnie podziękowałam dr Dominice za dotyczasową opiekę w związku z przeniosinami na Chwarzno do Benkowskiego i Hajdo. Jeśli sytuacja się nie unormuje do pn, to pn-wt wycieczka do lecznicy, a jak będzie ok, to pewnie się jeszcze wstrzymam i dopiero po Wszystkich Świętych będę się kontaktowąć (przejadę się ? ) z dr Benkowskim.
MagdaLena

Re: Wątroba a wit. B12

Post autor: MagdaLena »

i dlatego tutaj stawiam plusa dla naszego weta, który nie chciał na uszkodzoną wątrobę dokładać jakichkolwiek leków. Poważnie - dzisiaj po ostatnim zastrzyku świnka wydaje się być kompletnie zdrowa i ogólnie życie w nią wstąpilo, a i zaczęła wszystko jeść. Niestety wątroba długo się regeneruje, nawet miesiąc czasu i dlatego trochę się jeszcze martwię, jak to teraz będzie bez tych zastrzyków. Ale narazie jestem dobrej myśli.
A czy Twój wet dawał Ci jakieś wskazówki co do diety przy uszkodzonej wątrobie? Byłabym wdzięczna za jakieś rady :) Czy są jakieś produkty (naturalne), które mogłyby przyspieszyć ten proces regeneracji lub chociaż złagodzić jej objawy?
4 tygodnie brania leków to dość długi okres :/ nie dziwię się, że uklad pokarmowy się zbuntował... A dajesz prosiakowi czasem coś osłonowego? Może w jelitach poginęły dodatnie bakterie? My przez to przechodziliśmy wcześniej. Mój prosiaczek dostał 10 ampułek lakcidu i wszystko z bobkami wróciło do normy. Plus jelita w takiej sytuacji często są zagazowane i ulgę przynosi standardowy espumisan. :)
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Wątroba a wit. B12

Post autor: porcella »

Lakcid jest niezly, ale wet powinien mieć enteroferment, albo biolapis - to probiotyki specjalnie komponowane dla gryzoni, maja lepszą florę, niz "ludzki" lakcid. No i to hepatiale. I trzeba ograniczyć marchewkę, o ile pamiętam.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
MagdaLena

Re: Wątroba a wit. B12

Post autor: MagdaLena »

No masz! A ja gdzieś przeczytałam, że marchewka jest dobra :P Już ją wyciągam z klatki!!! Dzięki ;)

A co mnie jeszcze nurtuje... Czy w platkach owsianych ją jakieś specjalne wlaściwości? Bo ona się na nie szczególnie rzuca jak głupia i zjada na raz całą wsypaną do karmy garść :P Wcześniej raczej za nimi jakoś nie przepadała ...
Pelcia
Posty: 208
Rejestracja: 30 lip 2013, 9:56
Miejscowość: Kraków
Kontakt:

Re: Wątroba a wit. B12

Post autor: Pelcia »

MagdaLena- właśnie w owsie, czyli też w płatkach jest ogromnie dużo witamin z grupy B, i innych cudów.
Pytałaś o naturalny składnik do regeneracji wątroby - jest to ostropest, całe ziarenka lub potłuczone, ale nie mielone, na mąkę. Taką mąkę możesz posypać lekko zwilżone jedzenie, np. kawałek jakiegoś listka.
(Są to także inne zioła, o których ci pisałam na pw.)

Nie wiem czy świnka będzie ten ostropest jadła, bo sama nigdy nie praktykowałam.
Ostropest to piękna roślina :D .
MEMOrySTICKer

Re: Wątroba a wit. B12

Post autor: MEMOrySTICKer »

MagdaLena, dobrym źródłem wit. B są m.in.: burak czerwony, karczoch, papryka, pietruszka.

Myśmy nie dostai żadnych zaleceń dietetycznych. Nienajładniejsze boby (dziś już piękne! ;) ) wiążę nie z obciążeniem przewodu pokarmowego, a z powiedzeniem przez organizm "dość heparegenowi", tj. że wątroba już nie potrzebuje wspomagania. Dawka była przeliczona na 1 kg (żeby nie przedobrzyć) przy 1,4 kg STICKer'a (bo trzeba ostrożnie, by nie przedobrzyć), a jedną z rzeczy, na które miałam zwrócić uwagę to boby właśnie. STICKer dostawał heparegen od 3.10, przewidywany czas podawania (na starcie) 3 tyg. (23.10) - 3 mies. Jakieś 1,5 tyg. temu, przy okazji szczerbatego MEMOry'ego zapadła decyzja o wydłużeniu na początek terminu do 4 tyg (30.10), ale wszystko wskazuje na to, że już wystarczy.
Muszę się teraz umówić w naszej nowej lecznicy na badanie kontrolne, to będzie wszystko wiadomo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne narządy wewnętrzne i ich schorzenia”